Dr.Max | kariéra v lékárně i práce v eshopu | VímVíc.cz

Údaje

Sídlo firmy:

Na Florenci 2116/15, 110 00 Nové Město - Praha 1

Velikost firmy:

1000-3000 zaměstnanců

IČ:

29377650

Založení / Zapsání do OR*:

19. 11. 2012

Právní forma:

s.r.o.

O společnosti

Pokud chcete rozjet kariéru v lékárně jako asistentka nebo na jiné pozici ve farmacii, tak bezpodmínečně narazíte na lékárny Dr. Maxe. Největší síť lékáren Dr.Max provozuje v České republice společnost Česká lékárna holding (ČLH). Holding vlastní investiční skupina Penta Investmenst, která podporuje zdravotnický průmysl a investuje do nemocnic, poliklinik či lékáren. Lékárny Dr. Max jsou jedničkou v Česku, na Slovensku a dále se rozšiřují i do Polska, Rumunska a Srbska. Ve více než 400 pobočkách po celé ČR volné místo v Dr.Max našlo již přes 5 000 lékárníku a farmaceutických asistentů. Řetězce Dr.Max pracují nejen s léky, ale i s různými doplňky stravy, dentální péčí, zdravotnickými pomůckami nebo pečující dermokosmetikou.

Historie lékárny Dr.Max

Kořeny společnosti sahají až do roku 2004, kdy Penta Investments koupil akcie ve společnosti Česká Lékárna, která provozovala soukromé lékárny už od začátku 90. let minulého století a od roku 2006 vystupuje pod názvem Dr.Max. Společnost velmi rychle rostla a roce 2014 otevřela vlastní laboratoř kousek od Prahy a později i v Brně. Lékárna spustila i svůj vlastní e-shop pro pohodlný nákup z domova nebo práce, který zaznamenal obrovský boom. Léky a doplňky stravy si od roku 2011 objednává každý rok více a více pacientů. Společnost se také věnuje charitativní činnosti a spolupracuje například s Kontem Bariéry Nadace Charty 77.

Kariéra v Dr.Max

Volná místa v Dr.Max, díky neustálému rozšiřování poboček, stále přibývají. Zaměstnanci posilují své vzdělání v Akademii Dr.Max, kde probíhají různá školení a odborné konference. Studentům farmaceutických vysokých škol nabízejí studijní praxi, která jim pomůže nastartovat lékárnickou kariéru v Dr.Max. Pro zaměstnance jsou připraveny různé benefity v podobě stravenek, zaměstnaneckých slev, příspěvků na dětský tábor, příspěvků na obuv a mnoho dalšího. Lékárny Dr.Max dokonce přispívají svým pracovníkům například i na sanitářský kurz nebo na atestaci. Práce farmaceuta je posláním a stále se učíte novým věcem, ovšem po určité době praxe si lékárnice a prodavačky v lékárnách Dr.Maxe vydělají slušné peníze. Nevýhodou této práce je každodenní kontakt s nemocnými, což především v chřipkové sezóně není úplně příjemné.

Dr.max eshop

Lékárna Dr. Max provozuje jeden z nejúspěšnějších eshopů v oblasti volně prodejných léků a doplňků stravy. Eshop Dr.Maxe patří k velice rychle rostoucím ve svém oboru. Na e-shopu je daleko větší výběr veřejně prodejných léků oproti klasickým prodejnám. Výhodou eshopu Dr.Max je objednání z pohodlí domova a následné vyzvednutí zdarma na jedné z poboček. Při nákupu přes 1000 Kč je navíc doprava zdarma a další peníze se dají ušetřit pořízením karty výhod.

Je tohle Vaše firma?

  • Vytvořte si skvělý profil
  • Získejte nejlepší zaměstnance
  • Budujte značku firmy
Upravit profil zaměstnavatele

Hodnocení

Přidat hodnocení
před 1 měsícem
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Vedoucí lékárník - Čechy
Pracuji ve společnosti Dr.Max na plný úvazek více než 10 let.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

-výplata včas

Negativa firmy:

-nenasytný a šílený management, kterému chybí v lékárnách pracovníci a ke zbytku se chová jako k póvlu a otrokům. Pokud se vám nepodaří dosáhnout průměru firmy, jste popotahováni. V současné době jsou najímáni vrčivý psi (manažeři z Kauflandu), kteří ani nevědí, kdo a na jaké pozici v lékárně pracuje. Teorie nekonečného růstu je hlavním motorem. Varuji před sliby HR pracovníků, při současné situaci jsou schopni nechat VŠ pracovníka 12 hodin v rušném provozu bez vystřídání (prý není personál) a za rohem staví novou lékárnu. Lékárny nemají personál a tak jim management nahnal do poboček další klienty (výdej eshopu a rezervací) . Zaměstnanci jsou znechucení, přepracovaní a management se bije v prsa, jaký skvělý podnik vytvořil. Centrála nakupuje kamiony nekvalitních potravních doplňků a pak nepřiměřeně (výhružkami) tlačí personál, aby to prodal i za cenu toho, že se bude lhát klientům!!! Bohužel, musím konstatovat, že jsme se dostali na úroveň Amazonu!

před 2 měsíci
2.0
Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Dr.Max na plný úvazek, do roku 2018.
Pozitiva firmy:

Mladý kolektiv. Nemusím se starat o nic, na co mám nárok a nárok na to mám.

Negativa firmy:

Nic moc platy. Musí se lidem nutit produkty privátní značky a jestli někde někdo říká, že nemusí, je to nesmysl. Nic jiného už se pomalu ani nesmí vydat. Chtělo by to větší zastani zaměstnavatele v případě, že narazíte na zákazníka ***. Opravdu nevím, proč bych si měl nechat líbit to, že je na mě někdo nepříjemný, protivný, drží a někdy až sprosty.

před 2 měsíci
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Dr.Max na plný úvazek, do roku 2017.
Nedoporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Kolegové

Negativa firmy:

Prodáváte to co je právě priorita pro Maxe a ne to co je lepší. Plat je ubohý.

před 2 měsíci
5.0
Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Dr.Max na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Spokojenost

Negativa firmy:

Zobrazit všechna hodnocení (13)

Mohly by Vás zajímat také tyto firmy

Zaměření firmy

Farmacie Prodej zboží Zdravotnictví