Dr.Max | kariéra v lékárně i práce v eshopu | VímVíc.cz
Podpořte imunitu přes Pilulku

Dr.Max

Pokud chcete rozjet kariéru v lékárně jako asistentka nebo na jiné pozici ve farmacii, tak bezpodmínečně narazíte na lékárny Dr. Maxe. Největší síť lékáren Dr.Max provozuje v České republice společnost Česká lékárna holding (ČLH). Holding vlastní investiční skupina Penta Investmenst, která podporuje zdravotnický průmysl a investuje do nemocnic, poliklinik či lékáren. Lékárny Dr. Max jsou jedničkou v Česku, na Slovensku a dále se rozšiřují i do Polska, Rumunska a Srbska. Ve více než 400 pobočkách po celé ČR volné místo v Dr.Max našlo již přes 5 000 lékárníku a farmaceutických asistentů. Řetězce Dr.Max pracují nejen s léky, ale i s různými doplňky stravy, dentální péčí, zdravotnickými pomůckami nebo pečující dermokosmetikou.

Hodnocení Dr.Max

Přidat hodnocení
před 10 měsíci
1.0
Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Dr.Max na plný úvazek, do roku 2017.
Pozitiva firmy:

příjemné platové ohodnocení (nekoresponduje ale s rostoucí inflací), bohužel chybí osobní ohodnocení, skvělý systém vzdělávání a propracovaný interní systém

Negativa firmy:

velký zápřah, firma jako taková super, vždy je vše ale o lidech, nesmíte ale narazit na určité regionální ředitele, kteří svým působením nutí odcházet kvalitní personál zajetých lékáren

před 1 rokem
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Dr.Max na plný úvazek 5-7 let.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Stravenky, školení

Negativa firmy:

Šílený tlak na prodej vlastní značky, neobjektivita nadřízených, prospěchářství, přepracovanost, snadné vyhoření. Nové zvýšení platu= výsměch( pravidelné odměny zruší a dají je do základu) tudíž přidání žádné ale oznámí vám to s velkou pompou.

Doporučení pro management firmy:

Už se probuďte, je to katastrofa

před 1 rokem
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Dr.Max na plný úvazek.
Nedoporučuje
Pozitiva firmy:

stravenky

Negativa firmy:

velky natlak z vedeni, prodavat jen to co je v letaku a vlastní značky dávat pozor co se prodá, sledovat jen grafy, podle toho se odvíjí odměny firma neví co se děje dole, v reálu, si myslí že je to všechno v pořádku, at si to jde zkusit tlak naval lidi,

Doporučení pro management firmy:

otevrit oci a divat se co se deje dole v kamenne lekarne,

před 1,5 rokem
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Farmaceutický asistent - Praha
Pracuji ve společnosti Dr.Max na plný úvazek 5-7 let.
Nedoporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Benefity, jasné ISO normy, systém vzdělávání

Negativa firmy:

Velmi časté přesčasy. Ohromný tlak na výkon a prodej vlastní značky. Nedostatečné finanční ohodnocení. Každoměsíční povinné porady ohledně nastávajícího letáku, které se táhnou přes 2 hod. a u nás konkrétně začínají v 20:15 večer a ještě ke všemu na úplně jiné lékárně, než pracuji, takže na poradu musím dojíždět. Rovněž jeden šťastlivec vždy dostane za úkol se ten leták pořádně naučit a ostatním to pak na té poradě přednést. Často je to děláno v našem osobním volnu, protože v práci na to není absolutně čas, protože už tak jsme velmi vytížení. Placené to není. Každý má milion kompetencí a nic se nestíhá. Přehazování pracovníků z jedné lékárně do druhé, i přes jejich nesouhlas (všude jim totiž chybí zaměstnanci, takže nás šoupou sem a tam, aby nemuseli zkracovat otvírací dobu lékáren). Každoměsíční výměna a předělávání plánogramů (vystavení zboží) a tisk většiny cenovek lékárny. U nás konkrétně je plný stav dvě magistry a dvě laborantky, ale už 5 měsíců jsme tam jenom jedna magistra jedna laborantka a Dr. Max nám posílá výpomoci, abysme to zvládli. Nemohou k nám nikoho sehnat. Veškeré kompetence za dvě laborantky jsou teď už delší dobu jenom na mě a už jsem z toho vyčerpaná. Zaplacené to nedostávám. Neustále po nás chtějí nějaké aktivity a invenci, jak bysme ještě mohli zvýšit prodej.

Doporučení pro management firmy:

Přestaňte tak tlačit na obchod nenakládejte zaměstnancům tolik práce. U zaměstnanců, jež u vás pracují delší dobu, může lehce dojít k vyhoření.

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (21)

Historie lékárny Dr.Max

Kořeny společnosti sahají až do roku 2004, kdy Penta Investments koupil akcie ve společnosti Česká Lékárna, která provozovala soukromé lékárny už od začátku 90. let minulého století a od roku 2006 vystupuje pod názvem Dr.Max. Společnost velmi rychle rostla a roce 2014 otevřela vlastní laboratoř kousek od Prahy a později i v Brně. Lékárna spustila i svůj vlastní e-shop pro pohodlný nákup z domova nebo práce, který zaznamenal obrovský boom. Léky a doplňky stravy si od roku 2011 objednává každý rok více a více pacientů. Společnost se také věnuje charitativní činnosti a spolupracuje například s Kontem Bariéry Nadace Charty 77.

Kariéra v Dr.Max

Volná místa v Dr.Max, díky neustálému rozšiřování poboček, stále přibývají. Zaměstnanci posilují své vzdělání v Akademii Dr.Max, kde probíhají různá školení a odborné konference. Studentům farmaceutických vysokých škol nabízejí studijní praxi, která jim pomůže nastartovat lékárnickou kariéru v Dr.Max. Pro zaměstnance jsou připraveny různé benefity v podobě stravenek, zaměstnaneckých slev, příspěvků na dětský tábor, příspěvků na obuv a mnoho dalšího. Lékárny Dr.Max dokonce přispívají svým pracovníkům například i na sanitářský kurz nebo na atestaci. Práce farmaceuta je posláním a stále se učíte novým věcem, ovšem po určité době praxe si lékárnice a prodavačky v lékárnách Dr.Maxe vydělají slušné peníze. Nevýhodou této práce je každodenní kontakt s nemocnými, což především v chřipkové sezóně není úplně příjemné.

Dr.max eshop

Lékárna Dr. Max provozuje jeden z nejúspěšnějších eshopů v oblasti volně prodejných léků a doplňků stravy. Eshop Dr.Maxe patří k velice rychle rostoucím ve svém oboru. Na e-shopu je daleko větší výběr veřejně prodejných léků oproti klasickým prodejnám. Výhodou eshopu Dr.Max je objednání z pohodlí domova a následné vyzvednutí zdarma na jedné z poboček. Při nákupu přes 1000 Kč je navíc doprava zdarma a další peníze se dají ušetřit pořízením karty výhod.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Na Florenci 2116/15, 110 00 Nové Město - Praha 1

Velikost firmy:

1000-3000 zaměstnanců

IČ:

29377650

Založení / Zapsání do OR*:

19. 11. 2012

Právní forma:

s.r.o.