Údaje

Sídlo firmy:

Budějovická 778/3a, 140 00 Praha 4

Velikost firmy:

nad 10 000 zaměstnanců

IČ:

60470968

Založení / Zapsání do OR*:

14. 1. 1994

Právní forma:

s.r.o.

Web:

www.obi.cz

O společnosti

Společnost OBI je německá prodejna stavebního materiálu, zahradnických, bytových a technických potřeb. Mimo Německo a Českou republiku působí v ostatních zemích střední Evropy a také v některých státech jižní Evropy. V ČR má OBI svých dohromady 33 prodejních ploch od roku 1995. V Německu OBI účinkuje dohromady ve 352 prodejnách. Mezi další OBI služby patří doprava zboží zdarma nad danou nákupní částku, míchání barev, které si zákazník může vybrat nebo také vlastní e-shop. Zvýhodněné akční zboží naleznete vždy v aktuálním letáku OBI.

Historie firmy

Minulost hobby prodejen OBI se vztahuje k německému městu Hamburku, kdy roku 1970 páni Dr. Emil Lux a Manfred Mann založili OBI a začala tak kariéra této značky. V tomto roce byla zároveň otevřena první OBI prodejna. Od počátku nabízela společnost OBI stavebniny a domácí práce. V prvním OBI obchodním domě začalo pracovat celkem 12 zaměstnanců. Inspirace pocházela z USA z podobných řetězců. První česká OBI prodejna byla otevřena roku 1995. Postupem času zaváděla společnost další zboží a služby, které zkvalitňovaly celkový dojem z OBI. Před nedávnem OBI převzala 4 bauMax-x prodejny, zbytek firma Merkury Market.

Aktuálně se OBI soustředí na expanzi do dalších států Evropy, kde bude hrát zásadní roli expanzivní politika států jako je Rusko, ČR, Polsko či Slovensko, a to díky potencionálně růstovému faktoru. OBI tak bude i nadále nabízet volná místa.

OBI kariéra

OBI patří k jedné z nejúspěšnějších společností i zaměstnavatelů na celém světě díky více než 48 000 zaměstnanců. OBI má velkou vizi - stát se předním maloobchodním prodejcem kutilského nářadí. Proč byste chtěli pracovat PRÁVĚ u OBI? Prací u OBI si zajistíte kariéru ve značce, která je známá nejenom u nás, ale také v zahraničí. Jestli máte zájem o tvorbu kreativních projektů, u OBI určitě dostanete možnost k rozvoji své kariéry, OBI totiž podporuje své zaměstnance na základě jejich požadavků.

Pro studenty nabízí zajímavé převedení teoretických znalostí do praxe prostřednictvím stáží, které otevírají další příležitosti, třeba i následné práci u OBI. Podívejte se na poptávaná volná místa u OBI a vyberte si tak, abyste už nikam jinam jít ani nechtěli. :)

Je tohle Vaše firma?

  • Vytvořte si skvělý profil
  • Získejte nejlepší zaměstnance
  • Budujte značku firmy
Upravit profil zaměstnavatele

Hodnocení

Přidat hodnocení
před 1 dnem
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti OBI na poloviční úvazek, do roku 2018.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Super kolektiv

Negativa firmy:

Psychicky labilní vedení , ( ženy ve vedoucích pozicich v tomto marketu, místo motivace - deprimace, co se týče mužů ve vedoucích pozicích vše Ok, škoda že nejsou na místě pánové :-)

před 1 dnem
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti OBI na pracovní smlouvu.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Negativa firmy:

V inzerátu chtějí sš nebo výuční list. Ke stěhování zboží a sezení za pultíkem a na pokladně maturitu nepotřebujete. Normálně tu pracují lidi se zš. Šance karierního postupu z pozice prodavače/info/pokladní žádná. V inzerátu nabízejí příjemné pracovní prostředí. Na prodejně budete každý den dýchat prach a zatuchlý vzduch, všude špína. Obyčejné pracovní rukavice si musíte vyprosit sami. Dají vám ty nejlevnější - za chvíli jsou k.o. a když jdete pro nové skoro z vás udělají zloděje. Stravenky se doplácí. Plánování směn a dovolených kamarádům vedoucího na míru. Nízká zaměstnanecká sleva a mzda. Pokud umíte vzít za práci a chcete za to i něco dostat - sem ne. Za 2 měsíce tady končím - našla jsem lepší práci.

Doporučení pro management firmy:

Uvědomit si, že zaměstnanec je člověk - ne otrok.

před 3 měsíci
5.0
Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti OBI na plný úvazek, do roku 2017.
Pozitiva firmy:

Dobrý plat, super kolektiv, správné zaškolení

Negativa firmy:

Málo lidí na oddělěních = nespokojení zákazníci

před 3 měsíci
1.0
Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti OBI na pracovní smlouvu, do roku 2017.
Pozitiva firmy:

ta almužna vám došla aspoň každej měsíc

Negativa firmy:

Pracoval jsem zde rok a takovou buzeraci, nesmyslné směny, pracovat na ukor druhých, nic z toho nemít, vedení nic nezajíma, nehledě na to, že by se mělo vedení, konkrétně v Brně a Olomouci proškolit, jak se správně chovat k zaměstnanci, to snad ani není možný, co si někdy dovolí! zaměstnanec je zde vlastně takový otrok: dělej všechno, prodávej, nabízej, ukliď, doplň vyřiď reklamaci, přestavba regálů ktera je v kompetenci zařizovačů, tak kdo to udělá??? samozřejmě prodavač, jen aby firma ušetřila pár drobných... Ve své podstatě zde může pracovat každý, i se základním vzděláním. Je vlastně jedno jestli danému sortimentu rozumí, nebo je z oboru. Hlavně ať tam někdo v neděli v 7 ráno někdo na informacích je...!!

Zobrazit všechna hodnocení (24)

Mohly by Vás zajímat také tyto firmy

Zaměření firmy

Zemědělství Služby Stavebnictví a reality Velkoobchod Nábytkářský průmysl Zahradnictví Výroba Hobby prodejna