Statutární město Ostrava - kariéra a volná místa | VímVíc.cz
Aboutyou.cz

Magistrát města Ostrava - Statutární město Ostrava

Městem Ostrava protéká řeka Ostravice, která město dělí na slezskou a moravskou část a zároveň se podílela na samotném názvu třetího největšího města v České republice. Budování kariéry v Magistrát města Ostrava vyniká dostupností – město má svou strategickou polohou v těsné blízkosti polských hranic, a tím umožňuje zaměstnat i cizince. Práce na Magistrátu města Ostravy znamená především poskytovat obyvatelům špičkový servis a poradenství v oblasti veřejných otázek, snižovat dluh a také dělat maximum pro zlepšení stávajících podmínek v oblasti bydlení, sportu i kultury.

Hodnocení Magistrát města Ostrava - Statutární město Ostrava

Přidat hodnocení

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (2)

Historie Ostravy

Ostrava je dodnes označována jako město horníků, byť je toto řemeslo značně v útlumu. Prvotní zmínka o městě pochází z roku 1229, kdy se objevila v dokumentech papeže Řehoře IX. Významným objevem byla soška Petřkovické Venuše, nalezená v roce 1953 a dokazující skutečnost, že město v době kamenné osídlovali lovci mamutů. V druhé polovině třináctého století zde král Přemysl Otakar II. nechal postavit kamenný hrad. Moderní dějiny informují především o rozvoji hornické činnosti po roce 1945 a stejně tak dalšího těžkého průmyslu. Město je mimo jiné nazýváno ocelovým městem a to díky tomu, že poskytuje město Ostrava práce pro ocelářské a hutnické giganty.

Kariéra v Magistrát města Ostrava

Volná místa v Magistrát města Ostrava dnes inklinují spíše k mladším oborům, jež jsou dostupné díky rozsáhlé městské hromadné dopravě počítající s autobusy, trolejbusy i vlakovými stanicemi hned v několika obvodech. Statutární město Ostrava disponuje řadou pracovišť, jež se zaměřuje na veřejnou správu a sociální služby. Kariéra v Magistrát města Ostrava je dostupná především díky aktualizaci volných míst na úřední desce v jednotlivých obvodech. Zaměstnanci pozitivně hodnotí vysokou úroveň a profesionální přístup ze strany vedení a též možnosti kariérního růstu či vzdělávání. Záleží tedy pouze na uchazečích, zda mají zájem pracovat v oblasti správy majetku, službách, administrativy či působit na vyšších postech vyžadujících určitý stupeň vzdělání, čistý trestní rejstřík a řadu předchozích zkušeností.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Prokešovo náměstí 1803/8, Moravská Ostrava, 702 00 Ostrava

Velikost firmy:

1 000 - 5 000 zaměstnanců

IČ:

00845451

Založení / Zapsání do OR*:

1. 7. 1993

Právní forma:

Obec (obecní úřad)