ING Konto | ING spořicí účet | VímVíc.cz

ING Konto

V srpnu 2021 byly ukončeny služby bankovnictví na území ČR. Úspory a investice bylo možné převést do Raiffeisenbank.

Mám zájem o spořicí účet
Maximální úrok 0 %
Vyžadován běžný účet? Ne
Karta k účtu? Ne
Vedení účtu 0 Kč

Úročení:

  • Historické úročení ING konta:
  • Od 0 Kč do 300.000 Kč – 0,30 %
  • Od 300.001 Kč – 0,10 %

Další informace:

Na konci srpna 2021 došlo k ukončení osobního bankovnictví v České republice. Spořicí účet ING Konto a ING Podílové fondy nejsou od tohoto data na českém trhu dostupné.

Podmínky spořicího účtu:

  • Výpovědi Produktových smluv pro ING Konto a pro ING Podílové fondy byly doručeny klientům v průběhu prvního pololetí roku 2021. Výpovědi nedostali klienti, kteří své bankovní obchody v ING ukončili sami nebo je převedli jinam.

ING bank končí v roce 2021

Na konci srpna 2021 došlo k ukončení osobního bankovnictví v České republice. Spořicí účet ING Konto a ING Nejlepší podílové fondy nejsou od tohoto data na českém trhu dostupné. Výpovědi Produktových smluv pro ING Konto a pro ING Podílové fondy byly doručeny klientům v průběhu prvního pololetí roku 2021. Výpovědi nedostali klienti, kteří své bankovní obchody v ING ukončili sami nebo je převedli jinam.

Nejlepší spořicí účet ING Konto: Po zrušení spořicího účtu ING Konto byl konečný zůstatek z ING Konta včetně úroku odeslán na číslo bankovního účtu, které bylo uvedeno ve Výpovědi Produktové smlouvy pro ING Konto nebo na účet, který si klient sám nastavil v ING Konto internetovém bankovnictví nebo prostřednictvím formuláře.

ING Podílové fondy: Pokud klient vlastnil ING Podílové fondy, tak byly nejdříve zrušeny tyto. Cenné papíry evidované na Majetkovém účtu klienta byly prodány v souladu s postupem uvedeným ve výpovědi a získané peníze se převedly na ING Konto klienta. Konečný zůstatek na ING Kontu byl odeslán na číslo bankovního účtu, které bylo uvedeno ve Výpovědi Produktové smlouvy pro ING Konto a Produktové smlouvy pro ING Podílové fondy nebo na účet, který si klient sám nastavil ve svém ING Konto internetovém bankovnictví nebo prostřednictvím formuláře.

Převedení úspor a investic z ING do Raiffeisenbank: U Raiffeisenbank byla sjednána exkluzivní nabídka pro klienty ING, aby jejich úspory mohly růst dál i po ukončení fungování osobního bankovnictví ING v ČR. Otevřením účtu v Raiffeisenbank a převedením úspor a investic z ING, klienti získali výhodné úročení účtu 1 % p. a. do výše 300.000 Kč, bezplatný převod investičního portfolia a jednorázový bonus 500 Kč. Nabídku využilo více než 50 % klientů ING.

Peníze, které ke dni účinnosti výpovědi nemohly být vyplaceny z důvodu probíhajícího dědického nebo exekučního řízení, anebo klienti nedali instrukci ohledně účtu pro vyplacení zůstatku, jsou pořád evidovány na vnitřním účtu ING do uplynutí doby promlčení pohledávky z účtů.

Následující odstavce jsou zde ponechány pro případné porovnání historicky nabízených produktů spořicích účtů a pro náhled, jaký byl nejlepší spořicí účet. Při výběru spořicích účtů je nejvhodnější využít spořicí účty srovnání.

Spořicí účet ING Konto úroková sazba

ING spořicí účet nabízel úrokovou sazbu 0,10 % až 0,30 %. Částka do 300.000 Kč byla úročena vyšším úrokem 0,30 %. Částka nad 300.000 Kč byla úročena nižším úrokem 0,10 %. Spořicí účet ING Konto se svou úrokovou sazbou nepatřil mezi nejlepší spořicí účty na českém trhu. Ale například v kombinaci s dalšími produkty ING mohl být pro klienta tento spořicí účet zajímavější.

Stávající klienti mohli také vytvářet takzvané spořicí obálky, kam mohli uložit od 3.000 Kč až 100.000 Kč. Tyto spořicí obálky velmi dobře posloužily například v okamžiku, kdy si klient šetřil na nové auto, dovolenou či novou televizi. Klient si svou obálku pojmenovali například „dovolená“ a poté si do online obálky pravidelně odkládali určitou částku a až dosáhli svého cíle, mohli vyrazit na dovolenou. Mezi klienty byly tyto spořicí obálky velmi oblíbené.

Založení ING spořicího účtu

Spořicí účet si u ING mohli klienti založit velice snadno, nevázal se k žádným dalším produktům ING. Vytvořit si ING spoření mohli online nebo telefonicky. Vyplnění online formuláře pro založení ING spořicího účtu zaberalo jen 5 minut a klient mohl začít téměř okamžitě spořit své úspory. Bylo potřeba odpovědět na osobní údaje, kontaktní údaje, údaje o zaměstnání, nastavení zabezpečení a nahrát dokumenty.

Moje ING konto: ING konto vstup na účet a ING konto přihlášení online

Spořicí účet ING konto mohl klient jednoduše spravovat online z pohodlí domova bez nutnosti návštěv kamenných poboček ING. Moje ING Konto vstup na účet využívalo ING Konto internetového bankovnictví, stejně i moje ING Konto přihlášení bylo řešeno online cestou. Zde klient potřeboval autorizační mobilní telefon, klientské číslo a heslo. V aplikaci byla vidět výše úspor a investic. Veškeré produkty mohl klient využívat prostřednictvím mobilního telefonu nebo notebooku a měnit je ze svého domova. Internetové bankovnictví ING bylo vždy velmi intuitivní a klient ho mohl jednoduše ovládat.

ING Bank produkty

ING se dlouhodobě specializovala na tyto produkty: spoření a investování, které byly hlavními produkty ING Bank. Mimo ING Konto spořicí účet se ING specializovala na nejlepší podílové fondy. Klienti přecházeli k bance RB a sjednávali si například Raiffeisenbank spořicí účet HIT PLUS.

Proč a jak správně spořit?

Pro koho je vhodné spoření? Každý jedinec, který má pravidelný příjem, by si měl tvořit svou finanční rezervu, aby do ní mohl sáhnout v případě finanční potřeby. Již dávno není vhodné, aby si lidé nechávali větší obnos hotovosti doma tzv. v šuplíku. Není také doporučováno, aby si klienti nechávali svou finanční rezervu na běžném bankovním účtu, právě v těchto případech je nejlepší uložit své úspory na spořicí účet. S výběrem nejlepšího spořicího účtu může pomoci online nástroj spořicí účty srovnání. Pokud má klient hotovost, o které ví, že ji nebude delší dobu potřebovat, je doporučováno, aby si založil nejlepší spořicí účet. Tak nebudou peníze bezmyšlenkovitě ležet, ale klient z nich bude mít určitý výnos.

ING bank historie

Společnost ING Bank vznikla v roce 1991 v Holandsku spojením velké bankovní skupiny a největší bankovní společnosti, která nesla název Internationale Nederlande Group. Ten se brzy ustálil na kratším názvu ING Groep N.V. Společnost od svého vzniku zaznamenala velký úspěch a rychlou expanzi. V průběhu několika let si získávala řadu nových klientů a s nimi i významné tržní podíly, a to především díky několika mezinárodním akvizicím.

ING bank končí v České republice

V České republice začala společnost působit v roce 1992. ING Bank končí koncem srpna 2021 osobní bankovnictví, klienti dostali výpovědi ING Konta i ING Podílových fondů. Od 15. 8. 2021 bylo možné převést si úspory do Raiffeisenbank, se kterou ING sjednala exkluzivní nabídku.