ING Konto spořicí účet | VímVíc.cz

ING Konto

ING konto je spořicím produktem od společnosti ING. ING nabízí klientům zajímavou příležitost zhodnotit své peníze do částky 300 000 Kč úrokem 0,30 % p. a.

Mám zájem o spořící účet
Maximální úrok 0,3 %
Vyžadován běžný účet? Ne
Karta k účtu? Ne
Vedení účtu 0 Kč

Úročení:

  • Od 0 Kč do 300 000 Kč - 0,30 %
  • Od 300 001 Kč - 0,10 %

Další informace:

ING se rozhodlo, že na již nebude poskytovat osobní bankovnictví v České republice, i nadále se bude věnovat korporátnímu bankovnictví. Klienti ING budou moct od března 2021 přejít za výhodných podmínek k Raiffeisenbank.

Podmínky spořícího účtu:

  • Spořicí účet ING Konto úročí od 0,10 % do 0,30 %, záleží na výši uložené částky. Maximálním úrokem mohou klienti úročit částku do 300 000 Kč. Spořicí účet ING Konto je zcela zdarma a bez poplatků. Klient si může své peníze vybrat kdykoliv bez poplatků za převod.

Spořicí účet ING Konto úroky

Proč si vybrat spořicí účet ING Konto? Spořicí účet ING Konto úročí úrokem 0,10 % až 0,30 %. Částka do 300 000 Kč je úročena vyšším úrokem 0,30 %. Částka nad 300 000 Kč je úročena nižším úrokem 0,10 %. Spořicí účet ING nepatří mezi ty nejvýhodnější, které na českém trhu mohou klienti nalézt. Ale například v kombinaci s dalšími produkty ING může být pro klienta tento spořicí účet zajímavější. Stávající klienti ještě mohou také vytvářet takzvané spořicí obálky, kam mohou uložit od 3 000 Kč až 100 000 Kč. Tyto spořicí obálky velmi dobře poslouží například v okamžiku, kdy si klient šetří na nové auto, dovolenou či novou televizi. Klient si svou obálku pojmenuje například "dovolená" a poté si do online obálky pravidelně odkládá určitou částku a až dosáhne svého cíle, může na dovolenou vyrazit. Mezi klienty jsou tyto spořicí obálky velmi oblíbené.

Založení ING spořicího účtu

Spořicí účet si u ING klienti mohou založit velice snadno, neváže se k žádným dalším produktům ING. Vytvořit si ING spoření mohou online nebo telefonicky. Vyplnění online formuláře pro založení spořicího účtu ING konto zabere jen 5 minut a klient může začít téměř okamžitě spořit své úspory. Je potřeba odpovědět na osobní údaje, kontaktní údaje, údaje o zaměstnání, nastavení zabezpečení a nahrát dokumenty.

ING online přehled spořicího účtu

Spořicí účet ING konto může klient jednoduše spravovat online z pohodlí domova bez nutnosti návštěv kamenných poboček ING. Pro přístup do internetového bankovnictví potřebuje klient autorizační mobilní telefon, klientské číslo a heslo. V aplikaci je vidět výše úspor a investic. Veškeré produkty může klient prostřednictvím mobilního telefonu nebo notebooku využívat a měnit z domova. Internetové bankovnictví ING je velmi intuitivní a klient ho může velmi jednoduše ovládat.

ING produkty

ING se dlouhodobě specializuje na spoření a investování, které jsou hlavními produkty ING. Mimo spořící účet ING Konto se ING specializuje na investice a podílové fondy.

Proč a jak správně spořit?

Pro koho je vhodné ING spoření? Každý jedinec, který má pravidelný příjem, by si měl tvořit svou finanční rezervu, aby do ní mohl sáhnout v případě finanční potřeby. Již dávno není vhodné, aby si lidé nechávali větší obnos hotovosti doma tzv. v šuplíku. Není také doporučováno, aby si klienti nechávali svou finanční rezervu na běžném bankovním účtu, právě v těchto případech je nejlepší uložit své úspory na spořicí účet. Pokud má klient hotovost, o které ví, že ji nebude delší dobu potřebovat, je doporučováno, aby si založil spořicí účet. Tak nebudou peníze jen bezmyšlenkovitě ležet, ale klient z nich bude mít určitý výnos.

ING bank historie

Společnost ING Bank vznikla v roce 1991 v Holandsku spojením velké bankovní skupiny a největší bankovní společnosti, která nesla název Internationale Nederlande Group. Ten se brzy ustálil na kratším názvu ING Groep N.V. Společnost od svého vzniku zaznamenala velký úspěch a rychlou expanzi. V průběhu několika let si získávala řadu nových klientů a s nimi i významné tržní podíly, a to především díky několika mezinárodním akvizicím.

ING bank v České republice

V České republice začala společnost působit v roce 1992. Kariéru v ING Bank v ČR buduje přes 250 zaměstnanců. ING Bank v současnosti poskytuje řadu integrovaných služeb v oblastech pojišťovnictví a sjednávání pojistek, bankovnictví a správy aktiv. Další nabízenou specializací společnosti je ING Direct – internetový a direct marketingový koncept retailového bankovnictví.

ING bank v roce 2021

V roce 2021 čekají ING velké změny, protože dojde k jejímu přidružení k bankovní společnosti Raiffeisenbank. Nabídka bude tedy rozšířena také o půjčku Raiffeisenbank. Tato změna proběhne v druhé polovině roku 2021 a ING ukončí své služby služby osobního bankovnictví v České republice. Pro klienty je to jedinečná příležitost, jak spojit své cesty právě s Raiffeisenbank. Pozvolný přesun klientů, kteří budou mít zájem o vstup do Raiffeisenbank, začne na začátku března 2021.