IBM - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Potkejte nezadané lidi

IBM

Americká mezinárodní společnost IBM se věnuje technologickým inovacím za hranicemi IT. Vyrábí a prodává počítačový hardware a software, poskytuje konzultační služby od počítačů určených k práci po nanotechnologie. IBM se od počátku soustředí na výzkum a vlastní úctyhodné množství patentů, mezi něž patří například bankomat či karta s magnetickým proužkem. Obrat společnosti za rok 2017 činí 79 miliard USD. Kariéru v IBM si buduje 380 300 zaměstnanců ve 170 zemích světa a její badatelé jsou držiteli několika Nobelových cen.

Hodnocení IBM

Přidat hodnocení
před 3 roky
3.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Anonymní – Brno
Pracoval(a) jsem ve společnosti IBM na plný úvazek 5-7 let, do roku 2020.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Možnosti rozvoje a změny zaměření, možnosti platového ohodnocení (rozsah). Často flexibilní pracovní doba (dle pozice), home office skoro pro každého, často i permanetní. Renomé nadnárodní firmy. IBM má procesy skoro na všechno, ty bouhužel občas nefungují a v tom případě se kolečka zadrhnou. Často výborní kolegové, kteří pomůžou. Semtam výborný manager, dle teamu.

Negativa firmy:

Plat se většinou nezvyšuje, pokud se podaří tak je nutné ve všas ozvat. Nováčci zpravidla mají daleko vyšší plat než zkušení zamšstnanci. Nesmyslné reorganizace a projekty které skončí novým projektem a novou reorganizací (většinou stejná jak ta předminulá nebo předpředpředminulá). Většina managerů je bohužel neschopná, čím výše tím více neschopnosti. Jasné kritérium schopnosti managera je být zelený ve všech možných tabulkách, výsledky nejsou to důležité. Nesmyslné kontrakty se zákazníky (nevýhodlé pro všechny).

Doporučení pro management firmy:

Oceňovat lidi dle schopností a odvedené práce, vyházet nemakačenka. Homeoffice nedávat paušálně všem.

před 4 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti IBM na plný úvazek, do roku 2014.
Nedoporučuje
Pozitiva firmy:

Home office

Negativa firmy:

Tragický management, firemní (ne)kultura.

před 5 roky
5.0
Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti IBM na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

fajn kolegove.homeoffice . slow motion corporate without stress.plati vzdelavani . supr platove podminky jak si kdo nastavi

Negativa firmy:

v podstate nic

před 5,5 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Stážista – Praha
Pracuji ve společnosti IBM jako stáž méně než 1 rok.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Nebyl problém cokoliv dostat. Telefon, notebook, všeho bylo dost a všechno měl člověk k dispozici extra rychle.

Negativa firmy:

Firemní kultura byla naprosto hrozná. Týmy mezi sebou soupeřily. Stážistům se věnovala pozornost podle toho, jestli měli štěstí na mentora. A proces onboardingu byl naprosto příšerný -> nebyl žádný. Hodnoty byly jen napsány na zdi, ale za celý půlrok jsem nezažil, že by se podle nich někdo ze zaměstnanců řídil.

Doporučení pro management firmy:

Přečíst si SPINN study. Případně konzultovat situaci s nějakým koučem nebo agenturou (osobně doporučuji 2FRESH a Pavlínu Louženskou, s těmi mám dobrou zkušenost).

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (16)

Historie společnosti

Počátky IBM sahají až na konec 19. století, kdy byly zaregistrovány patenty na elektronickou váhu, záznamník, hodiny na kontrolu pracovní docházky a počítací stroj k hromadnému zpracování dat. Spojením firem čtyř vynálezců vznikla v roce 1911 společnost CTR, která se později přejmenovala na IBM a expandovala do celého světa. Firmě se přezdívá Big Blue (Velká Modrá) a jejím cílem je přispívat společnosti řešením problémů pomocí moderních technologií a usnadňování lidem práci například díky vyvíjení kvantové výpočetní techniky. IBM spolupracuje s NASA a její počítače pomohly například při prvním přistání na Měsíci.

Pobočka IBM v České republice byla jedna z prvních v Evropě (1920) a po přerušení činnosti během komunistické éry se znovu vrátila na český trh v roce 1991. V rámci své činnosti zaštiťuje a připravuje vzdělávací programy v úzké spolupráci s univerzitami. Firma klade velký důraz také na ochranu životního prostředí, podporuje výzkumné projekty, podněcuje studium a následnou kariéru žen v oblasti IT. IBM patří k nejlépe hodnoceným firmám v otázce pracovních podmínek pro matky.

Kariéra v IBM

IBM se snaží budovat kvalitní vztahy se svými zaměstnanci. Jejich důvěru si získávají nasloucháním a dodržováním toho, co slíbí. Do firmy hledají pracovníky, kteří jsou své práci oddáni, mají rádi výzvy, myslí progresivně, jsou zaměřeni na výsledky a chtějí se neustále zlepšovat.

Firemní kultura a péče o zaměstnance jsou v IBM alfou a omegou. Kariérní růst, možnost práce z domova a rozsáhlý vzdělávací systém jsou při budování kariéry v IBM příjemnými benefity a dokazují, že IBM patří dlouhodobě mezi nejlepší světové zaměstnavatele. Jejich lidé si cení také multikulturního prostředí, moderního zázemí, přátelského kolektivu, nadstandardního ohodnocení a vstřícného jednání. Pokud hledáte volná místa v prestižních IT společnostech, volná místa v IBM jsou sázkou na jistotu!

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

V parku 2294/4, 148 00 Praha 4

Velikost firmy:

nad 10 000 zaměstnanců

IČ:

14890992

Založení / Zapsání do OR*:

20. 12. 1990

Právní forma:

s.r.o.