FOXCONN - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Aboutyou.cz

FOXCONN

Společnost Foxconn je název obchodní značky, která patří pod tchajwanskou společnost Hon Hai Precision Industry Co., Ltd., kde je také sídlo firmy. Jejími zákazníky jsou velké korporace světového formátu. Jejími zaměstnanci jsou lidé obsazující volná místa na pozicích jako je analytik, inženýr, technik, auditor kvality či skladník nebo řidič. V České republice sídlí Foxconn v Pardubicích a další továrnu má v Kutné Hoře.

Hodnocení FOXCONN

Přidat hodnocení
před 2,5 roky
4.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Procesní inženýr – Pardubice
Pracuji ve společnosti FOXCONN na plný úvazek 5-7 let.
Doporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

- rozmanitost benefitů - interní kurzy a školení - možnost práce z domova pro IL zaměstnance - podpora rozvoje zaměstnanců - negativní docházka pro IL zaměstnance - akce a soutěže pro zaměstnance - podpora a výsadba stromů

Negativa firmy:

- velice vysoké zaměření na byrokracii (bohužel, kvůli špatným zkušenostem s bývalými zaměstnanci) - závodní stravování (pro mě naštěstí už neplatí, my máme schválené elektronické stravenky) - v případě zachránění největších průšvihů se vedení společnosti zaměřuje na kázání za hlouposti - modernizace a úprava výhradně hlavní budovy - neznalí a nezodpovědní lidé (ve velké většině) na manažerských a vyšších pozicích (od tohoto negativa jsou vlastně odvíjena všechna ostatní)

před 3 roky
4.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Anonymní – Kutna Hora
Pracuji ve společnosti FOXCONN na plný úvazek 1-2 roky.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Zpětná vazba ze strany nadřízeného Komunikace Benefity Stabilita práce Každoroční navýšení mezd

Negativa firmy:

Časté víkendy

před 4 roky
5.0
Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti FOXCONN na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Plat

Negativa firmy:

Špatný přístup k nástupu zpět po mateřské

před 4,5 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Anonymní – Kutná Hora
Pracoval(a) jsem ve společnosti FOXCONN na plný úvazek méně než 1 rok, do roku 2018.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Nic

Negativa firmy:

Naslibují hory doly a nakonec skutek utek. Pokud se nedostanete do kanceláře na vyšší pozici, jste v hajzlu. Na vyšších pozicích zaměstnanci stráví 90 procent pracovní doby na mobilu a serfováním po internetu, narozdíl od dělníků, kteří jsou přetěžováni. HR oddělení úplně mimo mísu, doporučuji zaslat zaměstnankyně z KH na školení slušného chování a kurz zákoníku práce by také nebyl od věci. Arogantní zaměstnankyně co s obyčejným dělníkem jednají jako s povlem. Nikdy víc. Pokud přemýšlíte nad nástupem na nižší pozici, tak nedoporučuji.

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (42)

O Foxconn s.r.o.

Společnost Foxconn je mezinárodní IT společnost poskytující veškerá řešení v oboru informačních technologií. Je světovým producentem spotřební elektroniky (LCD displeje, mobilní telefony pro značku Motorola, iPod, iPad, iPhone pro Apple aj.) a vyrábí mimo jiné součástky pro elektronická a komunikační vybavení. Společnost vyrábí i kompletní součástky do osobních počítačů vyjma čipů. Podobně jako jiné firmy v IT odvětví se i Foxconn potýká s problémem obsazení volných míst.

Historie firmy Foxconn

Společnost vznikla v polovině 70. let 20. století na Tchaiwanu jako producent plastových výrobků, primárně plastových konektorů. Historicky 1. továrna Foxconnu byla postavena roku 1988 v Číně v ekonomickém městě Šen-čen. Tato továrna se postupně stala zatím tou největší - kariéru si zde buduje neuvěřitelných 330 000 zaměstnanců.

Roku 1991 se Foxconn poprvé objevil na Tchajwanské burze a 3 roky poté se v USA a Japonsku zavedla výzkumná a vývojová centra.

V ČR se firma začala objevovat v roce 2000, kdy společnost zahájila její produkci v Pardubicích a o 8 let později byl otevřen nový závod v Kutné Hoře. Dále se nové továrny začaly objevovat i v jiných státech - Rusko (2009), Turecko (2010), Slovensko (2011). Od vzniku až dodnes řídí celou společnost tchajwanský obchodní magnát Terry Gou, zakladatel Foxconnu. Aktuálně zakládá Foxconn v ČR logistickou základnu, a tím firma vytvoří další volná místa pro zájemce v oboru logistiky. Tato nová část bude mít na starosti řízení dodavatelského řetězce a skladování - dříve tyto služby provozovala divize Global Logistic Solutions (GLS), dnes už známá pod názvem Jusda Europe.

Foxconn kariéra

Tato velká IT ryba na světovém trhu zaměstnává v ČR více než 4 000 zaměstnanců a tím se stala velice oblíbeným zaměstnavatelem v Čechách a není se čemu divit. Práce pro společnost nabízí nespočet benefitů od jazykových vzdělávacích kurzů, slev na mobilní tarify až po zvýhodněné stravování a finanční poradenství v prostorách Foxconnu. Volná místa jsou k dispozici v Praze, Pardubicích, Kutné Hoře, Drozdicích a v Černé za Bory. Obory, ve kterých můžete nastartovat svou kariéru jsou zastoupené v širokém spektru, nejen IT obvětví. Společnost nabízí rozsáhlý rozvojový program pro studenty, který obsahuje plno zajímavých možností k pracovnímu i osobnímu růstu v oboru IT. Šancí je mnoho, stačí si vybrat a nastartovat tak svou vysněnou kariéru.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

U Zámečku 27, 530 03 Pardubice

Velikost firmy:

1 000 - 5 000 zaměstnanců

IČ:

25938002

Založení / Zapsání do OR*:

18. 5. 2000

Právní forma:

s.r.o.