FOXCONN - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz

Údaje

Sídlo firmy:

U Zámečku 27, 530 03 Pardubice

Velikost firmy:

1 000 - 5 000 zaměstnanců

IČ:

25938002

Založení / Zapsání do OR*:

18. 5. 2000

Právní forma:

s.r.o.

O společnosti

Společnost Foxconn je název obchodní značky, která patří pod tchajwanskou společnost Hon Hai Precision Industry Co., Ltd., kde je také sídlo firmy. Jejími zákazníky jsou velké korporace světového formátu. Jejími zaměstnanci jsou lidé obsazující volná místa na pozicích jako je analytik, inženýr, technik, auditor kvality či skladník nebo řidič. V České republice sídlí Foxconn v Pardubicích a další továrnu má v Kutné Hoře.

O Foxconn s.r.o.

Společnost Foxconn je mezinárodní IT společnost poskytující veškerá řešení v oboru informačních technologií. Je světovým producentem spotřební elektroniky (LCD displeje, mobilní telefony pro značku Motorola, iPod, iPad, iPhone pro Apple aj.) a vyrábí mimo jiné součástky pro elektronická a komunikační vybavení. Společnost vyrábí i kompletní součástky do osobních počítačů vyjma čipů. Podobně jako jiné firmy v IT odvětví se i Foxconn potýká s problémem obsazení volných míst.

Historie firmy

Společnost vznikla v polovině 70. let 20. století na Tchaiwanu jako producent plastových výrobků, primárně plastových konektorů. Historicky 1. továrna Foxconnu byla postavena roku 1988 v Číně v ekonomickém městě Šen-čen. Tato továrna se postupně stala zatím tou největší - kariéru si zde buduje neuvěřitelných 330 000 zaměstnanců.

Roku 1991 se Foxconn poprvé objevil na Tchajwanské burze a 3 roky poté se v USA a Japonsku zavedla výzkumná a vývojová centra.

V ČR se firma začala objevovat v roce 2000, kdy společnost zahájila její produkci v Pardubicích a o 8 let později byl otevřen nový závod v Kutné Hoře. Dále se nové továrny začaly objevovat i v jiných státech - Rusko (2009), Turecko (2010), Slovensko (2011). Od vzniku až dodnes řídí celou společnost tchajwanský obchodní magnát Terry Gou, zakladatel Foxconnu. Aktuálně zakládá Foxconn v ČR logistickou základnu, a tím firma vytvoří další volná místa pro zájemce v oboru logistiky. Tato nová část bude mít na starosti řízení dodavatelského řetězce a skladování - dříve tyto služby provozovala divize Global Logistic Solutions (GLS), dnes už známá pod názvem Jusda Europe.

Foxconn kariéra

Tato velká IT ryba na světovém trhu zaměstnává v ČR více než 4 000 zaměstnanců a tím se stala velice oblíbeným zaměstnavatelem v Čechách a není se čemu divit. Práce pro společnost nabízí nespočet benefitů od jazykových vzdělávacích kurzů, slev na mobilní tarify až po zvýhodněné stravování a finanční poradenství v prostorách Foxconnu. Volná místa jsou k dispozici v Praze, Pardubicích, Kutné Hoře, Drozdicích a v Černé za Bory. Obory, ve kterých můžete nastartovat svou kariéru jsou zastoupené v širokém spektru, nejen IT obvětví. Společnost nabízí rozsáhlý rozvojový program pro studenty, který obsahuje plno zajímavých možností k pracovnímu i osobnímu růstu v oboru IT. Šancí je mnoho, stačí si vybrat a nastartovat tak svou vysněnou kariéru.

Je tohle Vaše firma?

  • Vytvořte si skvělý profil
  • Získejte nejlepší zaměstnance
  • Budujte značku firmy
Upravit profil zaměstnavatele

Hodnocení

Přidat hodnocení
před 2 měsíci
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Anonymní - Kutná Hora
Pracoval(a) jsem ve společnosti FOXCONN na plný úvazek méně než 1 rok, do roku 2018.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Nic

Negativa firmy:

Naslibují hory doly a nakonec skutek utek. Pokud se nedostanete do kanceláře na vyšší pozici, jste v hajzlu. Na vyšších pozicích zaměstnanci stráví 90 procent pracovní doby na mobilu a serfováním po internetu, narozdíl od dělníků, kteří jsou přetěžováni. HR oddělení úplně mimo mísu, doporučuji zaslat zaměstnankyně z KH na školení slušného chování a kurz zákoníku práce by také nebyl od věci. Arogantní zaměstnankyně co s obyčejným dělníkem jednají jako s povlem. Nikdy víc. Pokud přemýšlíte nad nástupem na nižší pozici, tak nedoporučuji.

před 3 měsíci
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Engineer - Kutná Hora
Pracuji ve společnosti FOXCONN na plný úvazek 5-7 let.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Negativa firmy:

před 3 měsíci
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní - Kutná Hora
Pracuji ve společnosti FOXCONN na plný úvazek 3-4 roky.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Líbí se mi když můžu jít domů

Negativa firmy:

benefit obědy které se nedají pozřít bez žaludečních problémů (když si chci dělat vlastní obědy nedostanu stravenku místo dotovaného stravování), vyšší pozici neplní svou práci co mají dělat, jen ji přehazují na nižší zaměstnance a chráněnci co jsou velice dobří v řitním alpinismu postupují výš a výš s tím že práce kterou udělali za posledních pár let by jim nevydělala ani na dotovaný oběd. Plat neodpovídá odvedené práci, motivace do budoucna 0, zaměstnání při které=m když nemusíte dělat přesčasy slouží jen k tomu najít si jinou práci

Doporučení pro management firmy:

Zacházet se zaměstnanci jako s lidmi. Chyby kvůli kterým stojí linka by měli vždy odnést ti nahoře co za to můžou a ne že se bude hledat důvod jak to udělat aby za to mohl někdo níž, mít opravdu dobré benefity a vybrat jinou společnost na vaření jídel

před 3 měsíci
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní - Pardubice
Pracuji ve společnosti FOXCONN na plný úvazek 8-10 let.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Firma má dobré benefity a v minuloseti měla i dobré akce. Levný tarif přes T-mobile. Pravidelná a včasná vyplata.

Negativa firmy:

Bonusy se nedostávají za to jak se kdo snaží nebo jak pracuje, ale například za to, kdo co vyhodil do popelnice. Nadřízení se nesmyslně zaměřují na nepodstatné věci, místo těch opravdu pracovních. Když nechají někoho poslat na školení, tak se pak k určené pozici nedostane, čimž školení pomalu zapomene a pak se diví jak to že to neumí.

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Zobrazit všechna hodnocení (39)

Mohly by Vás zajímat také tyto firmy

Zaměření firmy

IT technologie Technologie Logistika Služby Elektronika Výroba