CGI - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz

Údaje

Sídlo firmy:

Laurinova 2800/4, 155 00 Praha - Stodůlky

Velikost firmy:

500 - 1 000 zaměstnanců

IČ:

62412388

Založení / Zapsání do OR*:

2. 1. 1995

Právní forma:

s.r.o.

O společnosti

CGI je přední globální společnost v oblasti IT konzultací a služeb. Díky vysoké kvalitě těchto služeb si firma vydobyla pověst spolehlivých profesionálů. Firma spojuje znalosti lokálních podmínek s globálními zkušenostmi a zdroji, díky čemuž může svým klientům nabídnout špičkové a komplexní poradenství, systémovou integraci a outsourcing, včetně specifických řešení pro různé oblasti. Práci v CGI má přes 70 000 těch nejlepších profesionálů ve svém oboru. Volná místa CGI inzeruje pro Prahu, Brno a Ostravu.

Historie společnosti

Společnost CGI začala svou kariéru v roce 1976 v Kanadě, kdy ji založili páni Serge Godin a André Imbeau. V prvních deseti letech se firma soustředila na vývoj strategie, modelu a souboru zásad řízení, které měly vést k zásadnímu růstu společnosti a vstupu na outsourcingový trh. Díky několika akvizicím v 80. letech mohla firma začít nabízet kompletní IT služby, rozrůstat se a expandovat do zahraničí.

V 90. letech 20. století se firma zaměřuje na získávání hlubokých znalostí o podnikových sektorech klientů a na vývoji specializovaných postupů a inovativních řešení. Společnost se zároveň nesla na vlně rozvíjejícího se IT průmyslu a globalizace. S novým tisíciletím společnost díky dalším akvizicím zdvojnásobila velikost provozu v USA a zároveň i počet profesionálů, kteří mají práci v CGI po celé Evropě, Asii i celé Americe. CGI se tak stala pátou největší nezávislou firmou pro IT a obchodní poradenské služby na světě. Nová volná místa v CGI nabízí i u nás v ČR.

Kariéra v CGI

Hledáte práci ve stabilní firmě s mezinárodní působností? Baví Vás IT technologie a nebojíte se nových výzev? Podívejte se na volná místa v CGI. Nejčastěji inzeruje společnost pozice pro IT developery, SAP konzultanty a testery. Některé pracovní nabídky jsou vhodné i pro absolventy.

Společnost věnuje zvláštní pozornost odměňování zaměstnanců, benefitům a pracovním podmínkám. Zaměstnanci mohou využívat komplexního programu volitelných benefitů, který jim nabízí služby v oblasti zdraví, sportu, rekreace a vzdělávání. Mohou také investovat do firemních akcií nebo získat podíl na zisku firmy. Odstartujte svou kariéru v CGI a mějte práci, která Vás bude bavit.

Je tohle Vaše firma?

  • Vytvořte si skvělý profil
  • Získejte nejlepší zaměstnance
  • Budujte značku firmy
Upravit profil zaměstnavatele

Hodnocení

Přidat hodnocení
před 4 měsíci
1.0
Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti CGI na plný úvazek, do roku 2018.
Pozitiva firmy:

Negativa firmy:

Velmi nesolidní jednání, jak ze strany HR, tak ze strany liniového manažera. HR zpívá, pokud potřebuje neustále vybírat příspěvky na různé smysluplné (charitativní) i nesmysluplné akce. V tomto případě dokážou být usměvaví a milí. Pracovní podmínky jsou však otřesné, nepřiměřený nátlak a finanční ohodnocení velmi nízké. Když něco potřebujete, můžete na to rovnou zapomenout, podpora nulová.

před 4 měsíci
4.0
Současný zaměstnanec - Developer - Praha
Pracuji ve společnosti CGI na plný úvazek 3-4 roky.
Pozitiva firmy:

V CGI dělám už nějaký pátek a zatím můžu říct že dobré. Projekt, na kterém dělám je zajímavý, šéf je v pohodě. Benefity typu plně hrazená nemocenská, firemní akcie, multisportka, benefit pluska...

Negativa firmy:

před 4 měsíci
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti CGI na plný úvazek, do roku 2018.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Některé benefity, které vymysleli v headquarters jsou fajn (30 dní plně hrazené nemocenské, share-purchase- plan, etc.). V žádném případě to však nevyváží výčet negativ, které s sebou minimálně business unit v ČR nese!

Negativa firmy:

Asi největším negativem je neupřímné jednání a cílené zamlčování důležitých informací jak ze strany HR, tak ze středního managementu. Pokud náhodou vycítíte nekalost a začnete se v tom šťourat, nedostane se Vám ani poté férového jednání, ale pouze vyhýbavých odpovědí a nekonečného přesměrovávání na jiné osoby/instance. To vše se děje s jediným cílem - vysát ze zaměstnance co nejvíce při co nejmenších nákladech a poté ho ideálně odkopnout, když zrovna není 2-3 měsíce v daném sektoru "co dělat" (ono by i bylo co dělat, ale je zde standardem zahlcovat zaměstnance takovým množstvím úkolů, že ve výsledku pracujÍ na 1,3 úvazku). Finanční stránka je také velmi slabá, alespoň při srovnání s konkurencí. Pokud do toho započteme i fakt, že konkurence má kanceláře na mnohem dostupnějších/lukrativnějších lokalitách a vy tedy v případě CGI strávíte denně o hodinu navíc dopravou na okraj Prahy a zpět, tak je v současném stavu české ekonomiky holým šílenstvím nastoupit právě sem (snad pokud nebydlíte přímo v přilehlé Britské čtvrti)... Zkostnatělé procesy, které jsou v korporátním prostředí standardem, jsou zde povzneseny na ještě vyšší úroveň. Pokud něco potřebuje/chce zaměstnanec, vše trvá věčnost. Pokud naopak něco potřebuje firma/liniový manažer, tak je zcela běžné nasazovat 24 hodinový deadline... Příspěvky na školení zaměstnanců, které pak firma náležitě monetizuje jsou také směšné a pouze ilustrují celkový status quo. Pokud už nejste na projektu, kde potřebujete určité technické znalosti a po pár týdnech buzerace jste se to sám nebyl/a v cca 50 hodinovém pracovním týdnu doučit, pak přijde velkorysé sjednání intenzivního kurzu (ovšem v očekávání ještě většího zápřahu a zbožné vděčnosti po jeho absolvování). Pokud chcete například udržovat angličtinu pomocí pravidelných kurzů 1x týdně přímo v kanceláři, zjistíte že hrazené firmou je to jen z části až poté, co se zapíšete a vyhledají Vás z HR se souhlasem o srážce ze mzdy... Většina zaměstnanců (alespoň ve finančním sektoru) si stěžuje na výše uvedené (a mnohé další) a pravidelně monitoruje trh s cílem co nejdříve zmizet. Programátoři/vývojáři zde většinou jen přečkávají 1-2 roky kvůli referenci v CV - "dělal jsem i v korporátu, zvládnu tedy vše!" (relativně kloudný důvod, pokud víte, že se Vám to bude v budoucnu hodit někde jinde, kde si vás budou více vážit).

Doporučení pro management firmy:

Pokud razantně nezměníte přístup k lidem, kteří jsou stavebním kamenem celé společnosti, tak brzy narazíte. Není se co divit, že konkurence je stále o mílový krok před Vámi.

před 5 měsíci
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Anonymní - Praha
Pracoval(a) jsem ve společnosti CGI na plný úvazek 1-2 roky, do roku 2018.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Slušné finanční hodnocení, benefity (např. plně hrazená nemocenská). Pokud je štěstí na utilizaci v sektoru, je možnost získat dost zkušeností na zajímavé práci u zákazníků.

Negativa firmy:

Na jednu stranu docela dost dlouholetých zaměstnanců, ať už skutečných odborníků, tak manažerů, na druhou stranu velká fluktuace. Firma je silně orientována na sektorové řízení. Každý nastoupí do nějakého sektoru a možnosti jeho utilizace začínají a končí projekty či body shopy, které sektor má. Výsledkem třeba je, že jeden je bez vlastního přičinění na zajímavém projektu se skoro plným home office a druhý bez vlastního přičinění pracně obhajuje každý MD u zákazníka na místě, třetí si jen tak chodí po obchodích prezentacích atd. Nějaká změna utilizace je mezi sektory téměř nemožná, i když jiný sektor třeba má zajímavé projekty a poptává nové pozice. Pokud někomu dojde utilizace v rámci sektoru, radši je ponechán "na lavici", než předán na jinou příležitost v jiném sektoru. Velmi špatná komunikace středního managementu s podřízenými, uvnitř sektoru i mezi sektory. Docela nejasné kompetence středního managementu, kdy na jednu stranu se mají věnovat svým podřízeným a na druhou stranu na podřízené věčně nemají čas, protože v roli obchodníka či presales (ne)úspěšně schání nové příležitosti.

Doporučení pro management firmy:

Změnit styl řízení. Sdílet zaměstnance napříč celou firmou, zavést obchodní oddělení a více se věnovat svým podřízeným. Klást větší důraz na rozvoj znalostí a vlastních produktů, a to i za cenu interních investic.

Zobrazit všechna hodnocení (11)

Mohly by Vás zajímat také tyto firmy

Zaměření firmy

IT technologie Retailing Telekomunikace Finance Technologie Logistika Energetika Strojírenství Software Doprava Zobrazit dalších 1 tagů...