ABB - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Autodoplňky výhodně!

ABB

ABB můžete znát jako jednu ze světových společností, která patří mezi hlavní distributory pro energii a automatizaci.

Hodnocení ABB

Přidat hodnocení
před 4,5 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti ABB na pracovní smlouvu, do roku 2017.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Včas výplata

Negativa firmy:

Dohodnuté odměny nikdy nedorazí. Na otázku proč dostanete odpověď " to jste mě špatně pochopili". Plat podprůměrný cca 30% pod běžným jiných firmách. Postup jen za předpokladu že jste: 1 rodinný příslušník (většina postů se předává dcerám, synům či zeťům) 2 jste ochoten reportovat své kolegy a to i nepodloženými vymysli. 3 jste dostatečně vyvinuta žena ochotná pracovat horizontálně přes čas.

před 5 roky
3.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti ABB na plný úvazek.
Nedoporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

soudrznost vytvorena zamestnanci

Negativa firmy:

Spolecnost si zamestnance dostatecne neceni, nedba na jejich nazory, napady nebo pripominky. Do zamestnancu se neinvestuje, nejezdi na skoleni, karierny postup je omezeny - zalezi na pracovni pozici.

před 5 roky
5.0
Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti ABB na pracovní smlouvu.
Pozitiva firmy:

Krásné prostředí (Ostrava, Nova Karolina), kurz angličtiny, úklid denně, stravenky, benefity, příspěvek na důchodové, různé vstupenky, automat na kafe a vodu, vánoční večírky, různé akce

Negativa firmy:

Pořád nějaké školení (BOZP...), chtějí hlásit různé návrhy na vylepšení, možná nebezpečí, možnosti zranění a podobně

před 5 roky
1.0
Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti ABB na plný úvazek.
Nedoporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Snad jen stabilita.

Negativa firmy:

Makat a makat a za to x Kč čistého. (agentura) Dostat se do kmenu je umění,

Doporučení pro management firmy:

Chcete po nás číndál víc práce, a penize ubohost.

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (21)

O ABB

Firma ABB je světovou špičkou mezi společnostmi nabízejícími automatizaci a optimalizaci výkonnosti v oblasti průmyslu a energetiky a současně snížení dopadu na životní prostředí. To dokládá i fakt, že svou práci odvádí pro společnost více jak 138 000 zaměstnanců každý den, po celém světě. Dále se firma řadí mezi přední dodavatele digitálních technologií.

Organizačně je ABB rozčleněna do 4 částí:

  • elektrotechnické výrobky
  • robotika a pohony
  • průmyslová automatizace
  • energetika

Jejich výrobky a služby jsou celosvětově známé, protože každý den expedují více než 1 milion výrobků svým klientům po celém světě.

Historie firmy

ABB se na trhu nachází více než 120 let. Základy společnosti byly položeny v roce 1883 s názvem ASEA. V roce 1891 byla založena společnost BBC a dalším významným datem bylo 5. ledna 1988, kdy byly tyto dvě společnosti sloučeny a vytvořily novou společnost ABB se sídlem v Curychu ve Švýcarsku.

Nejvýznamnější osoby, které se zasloužily o vznik společnosti ABB, jsou Ludvig Fredholm za firmu ASEA a Charles Brown a Walter Boveri za BBC. Právě díky nim se tyto dvě společnosti sloučily a tím byl položen základ úspěšné společnosti. Aktuálně se ABB nachází ve více než 100 zemích světa a dává práci více než 160 000 lidem. Výše tržeb dosáhla 17 mld. dolarů za celé období působení firmy.

Do České republiky oficiálně společnost ABB přišla v roce 1992, ale zmínky o ní pochází již z roku 1970. Momentálně ABB najdete v 8 lokalitách ČR a to v Praze, Brně, Plzni, Mostě, Teplicích, Jablonci nad Nisou, Ostravě a Trutnově, kde firma nabízí veřejnosti prohlídky výrobny. Prohlédněte si společnost ABB, zapojte se do diskuze a popřemýšlejte o volných místech a případné kariéře.

ABB kariéra

Kariéra v ABB? Stačí chtít. Aktuálně je v ABB k dispozici až 138 volných míst. Firma nabízí okolo 20 oborů, jako jsou například finance, marketing, obchod, ale i servis a údržba. ABB poskytuje volná místa jak pro seniory, tak pro studenty. Práci můžete aktuálně najít v rámci České republiky v Praze, Brně, Ostravě, Plzni i Trutnově, ale i v zahraničí, například Rakousku, Francii, Kanadě, Německu nebo Austrálii. Společnost ABB zveřejnila novou éru kolaborativních robotů, přičemž budou lidé s roboty spolupracovat.

Mezi firemní benefity patří například penzijní a životní pojištění nebo možnost sladění pracovního a osobního života prostřednictvím pružné pracovní doby či home office. Pro společnost je důležitý jak kariérní, tak profesní růst zaměstnanců tak, aby měli možnost využít všechen svůj potenciál.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Vyskočilova 1561/4a, 140 00 Praha

Velikost firmy:

1 000 - 5 000 zaměstnanců

IČ:

49682563

Založení / Zapsání do OR*:

20. 7. 1993

Právní forma:

s.r.o.