Účetní | VímVíc.cz
Profese Účetní

Účetní

Účetní má ve firmě na starost sledovat a držet dozor nad ekonomickou činností firmy. Náplní práce účetní je kontrola účetních dokladů. Provádí účetní zápisy z jednotlivých operací a zároveň operuje s penězi na účtech podle potřeb a platebních operací firmy.

Zpracovává veškeré doklady a zajišťuje inventarizaci majetku a závazků. V některých případech může mít na starost i agendy některých daní. Účetnictví se rozděluje na finanční a manažerské. Manažerské účetnictví slouží k řízení vnitřních procesů firmy, finanční poskytuje účetnické služby třetím osobám.

Minimálně je od Vás požadování střední vzdělání s maturitní zkouškou v oboru účetnictví. Ve větších firmách je vyžadováno vysokoškolské vzdělání. Průměrný plat účetní je v ČR 29 300 korun.

Porovnání nabídek práce na pozici Účetní

Srovnejte si různé pracovní nabídky na pozici Účetní a vyberte si tak to nejlepší volné pracovní místo na daném postu!

Zaměstnavatel
Pozice
Lokality
Benefity
 
ÚČETNÍ – PRAHA (A8595)
Hlavní město Praha
Více o pozici »
individuální
Hlavní město Praha

Jsme stále expandujicí firma a chceme posílit naše oddělení financí. Pokud se vyznáte v účetnictví nebo patříte mezi absolventy SŠ a VŠ ekonomického zaměření,rozšiřte náš team !!!

Plný úvazek
Ekonomie, finance a účetnictví
ÚČETNÍ - SENIOR (A8758)
Hlavní město Praha
Více o pozici »
individuální
Hlavní město Praha

Hledáme šikovnou účetní/ho do úspěšné mezinárodní firmy. Pokud se chcete stát součástí našeho finančního oddělení, vyznáte se v účetnictví, patříte mezi absolventy SŠ a VŠ ekonomického zaměření, dejte nám o sobě vědět!

Plný úvazek
Ekonomie, finance a účetnictví