SOR - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Aboutyou.cz

SOR

Společnost SOR se zabývá výrobou nejrůznějších typů autobusů, trolejbusů a nově i elektrobusů. Mimo výrobu zajišťuje i zákaznický servis, práce na opravých a prodává náhradní díly.

Hodnocení SOR

Přidat hodnocení

O společnosti SOR

SOR - Libchavy má za cíl poskytovat svým zákazníkům kvalitní autobusy a s nimi spojené služby. Firma je druhým největším výrobcem autobusů v ČR, přičemž její práce se specializuje na autobusy střední velikosti (do celkové obsaditelnosti až 177 cestujících) a to pomocí vlastní konstrukce autobusů. SOR Libchavy drží certifikát kvality ISO 9001. Konkurenční výhodou společnosti je konstrukce autobusů, které jsou lehčí, mají menší průměr kol a díky tomu lépe splňují požadavky na spotřebu, vyšší výkon a obsaditelnost. Mimo klasický pohon (naftový) umožňuje výrobce aplikaci alternativních pohonů, jako je například provoz na CNG nebo i elektro pohon. Mezi odbytiště patří i zahraniční trhy.

Historie firmy

Společnost SOR funguje jako výrobce autobusů od roku 1990, do té doby podnik vyráběl zemědělskou techniku. První prototyp autobusu byl dokončen po privatizaci společnosti v roce 1993. První město, které využilo autobusy byla Kadaň. Roku 2010 se stává majoritním vlastníkem firma Bauliga a.s.. Díky unifikaci jednotlivých dílů, cílením na úsporu nákladů při provozu a široké škále velikostí se firma prosadila zejména na trzích bývalého východního bloku. V roce 2009 vyhrála společnost významnou zakázku na dodání 620 autobusů do roku 2018 pro Dopravní podnik hl.m. Prahy. Roku 2010 vyráběla firma již okolo 500 autobusů za rok a zaměstnávala 600 osob.

SOR Libchavy kariéra

Práce ve společnosti SOR je příležitostí pro kariéru v oboru výroby a vývoje pro automobilový průmysl. Volná místa nabízí SOR zejména v dělnických profesích, jako je montáž, svařování, technik řízení výroby, skladník nebo lakýrník. Mezi další pracovní pozice pak patří mimo jiné i referenti nákupu a další. SOR nabízí standardní firemní benefity.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Libchavy 48, 56116 Libchavy

Velikost firmy:

500 - 999 zaměstnanců

IČ:

15030865

Právní forma:

s.r.o.

Web:

www.sor.cz