Sberbank spořicí účet PLUS | sberbank.cz | VímVíc.cz

Sberbank spořicí účet PLUS

ČNB odebrala společnosti Sberbank CZ bankovní licenci. Sberbank vstoupilo do likvidace. Dne 26. 8. 2022 Městský soud v Praze zjistil úpadek Sberbank CZ a prohlásil na majetek Sberbank CZ konkurs. V srpnu 2023 byly prodány pohledávky z nevýkonných úvěrů Sberbank CZ za více jak 200 milionů Kč.
Mám zájem o spořicí účet
Maximální úrok 3,5 %
Vyžadován běžný účet? Ne
Karta k účtu? Ne
Vedení účtu 0 Kč

Úročení:

  • Historické úročení:
  • Od 0 Kč do 1.000.000 Kč – 3,5 %
  • Od 1.000.001 Kč – 1,0 %

Další informace:

ČNB odebrala Sberbank CZ bankovní licenci. Sberbank vstoupilo do likvidace

Dne 26. 8. 2022 Městský soud v Praze zjistil úpadek Sberbank CZ a prohlásil na majetek Sberbank CZ konkurs.

V srpnu 2023 byly prodány pohledávky z nevýkonných úvěrů Sberbank CZ za více jak 200 milionů Kč.

Podmínky spořicího účtu:

  • 2 doklady totožnosti
  • Přístup k e-mailu
  • Mobilní telefon s českým číslem
  • Český bankovní účet pro zaslání aktivační platby

Informace k aktuální situaci

V souladu s rozhodnutím České národní banky (ČNB) ze dne 28. 2. 2022 od tohoto dne není umožněno přijímat na bankovní účty vedené u Sberbank CZ, a.s. jakékoliv platby, s výjimkou plateb, které jsou určeny na úhradu splátek úvěrů nebo plateb určených na mimořádné splátky či předčasné splacení těchto úvěrů. Webová stránka Sberbank sberbank.cz funguje nyní v režimu „otázky a odpovědi“ a postupně jsou informace aktualizované.

Česká národní banka odebrala Sberbank CZ bankovní licenci. Rozhodnutí nabylo právní moci 30. dubna 2022. Od tohoto dne nesmí Sberbank CZ přijímat vklady, poskytovat úvěry a vykonávat další činnosti s výjimkou těch, které jsou nezbytné k vypořádání jejích pohledávek a závazků. Dne 26. 8. 2022 Městský soud v Praze zjistil úpadek Sberbank CZ a prohlásil na majetek Sberbank CZ konkurs.

Úroky na spořicím účtu PLUS připsané k 1. 3. 2022 byly součástí výplaty prostředků od Garančního fondu. Výplata vkladů u Sberbank CZ, a.s. z prostředků Garančního systému finančního trhu a prostřednictvím poboček Komerční banky, a.s. byla zahájena dne 9. 3. 2022 (pro fyzické a právnické osoby) a od 21. 3. 2022 (pro vybrané instituce, na jejichž účtech jsou uloženy finanční prostředky jejich zákazníků, například platební instituce, poskytovatelé platebních služeb malého rozsahu, instituce elektronických peněz, vydavatelé elektronických peněz malého rozsahu, obchodníci s cennými papíry, soudní exekutoři).

Informace z roku 2023

Informace z 5. dubna 2023: Česká spořitelna dokončila nákup úvěrového portfolia Sberbank CZ. Z finančních prostředků, které za nákup portfolia zaplatila, budou vypořádáni věřitelé Sberbank CZ. Převod úvěrového portfolia očištěného o nesplácené a jinak problémové úvěry byl stvrzen zápisem v Obchodním rejstříku 4. dubna 2023. Za úvěrové portfolio v nominální hodnotě 47,1 miliardy Kč zaplatila Česká spořitelna 41,053 miliard Kč, a v průběhu dubna dojde k převodu klientů Sberbank CZ do České spořitelny.

Poskytování náhrad bude probíhat po dobu 3 let, pokud tedy klient nepotřebuje finanční prostředky ihned, nemusí spěchat. Vyhne se očekávanému náporu na pobočkách KB v prvních dnech od zahájení výplaty náhrad, který s sebou může nést delší čekací dobu na pobočkách. O své finanční prostředky se nemusí obávat.

Dne 2. 8. 2023 byly prodány pohledávky z nevýkonných úvěrů Sberbank CZ za více jak 200 milionů Kč. Insolvenční správkyně Sberbank CZ, a.s. v likvidaci JUDr. Jiřina Lužová potvrdila zaplacení kupní ceny za prodej pohledávek z nevýkonných úvěrů Sberbank CZ v nominální hodnotě 1,3 mld. Kč. Kupní cena činí 204.200.000 Kč. Získané finanční prostředky budou použity na uspokojení pohledávek věřitelů Sberbank CZ formou částečného rozvrhu v posledním čtvrtletí letošního roku.

Sberbank spořicí účet PLUS a úroková sazba

Sberbank poskytoval službu spořicího účtu s úrokem až 3,5 % ročně do výše vkladu 1.000.000 Kč. Zvýhodněná sazba Sberbank spořicího účtu PLUS byla 3,5 % p.a do výše vkladu 1.000.000 Kč byla pro klienty s FÉR účtem PLUS nebo FÉR účtem EXTRA. V ostatních případech byla sazba 1,5 % p.a. Nad 1 milion korun byla sazba pro klienty s FÉR účtem PLUS nebo FÉR účtem EXTRA úročena sazbou 1,0 % p.a. a pro ostatní klienty sazbou 0,8 % ročně.

Spoření zajišťovalo kvalitní zhodnocení peněz bez práce. Pro sjednání Sberbank spořicího účtu PLUS stačilo vyplnit online žádost, zaslat aktivační platbu a obdržet přihlašovací údaje. Naspořené peníze se vkládaly na účet každý měsíc. Není-li si klient jistý s výběrem nejlepšího spořicího účtu, měl by využít online spořicí účty srovnání.

Založení Sberbank spořicího účtu PLUS

Založení spořicího účtu PLUS umožňovala Sberbank jednoduše prostřednictvím online žádosti, jež mohl klient vyplnit v klidu z pohodlí domova. Poté provedl aktivační platbu převodem symbolické částky ze stávajícího běžného účtu vedeného v české bance. Sberbank obratem poslala přihlašovací údaje k internetovému bankovnictví. A klient mohl začít spořit. Pokud si klient není jistý s výběrem nejlepšího spořicího účtu, měl by využít spořicí účty srovnání.

Výhody Sberbank spořicího účtu PLUS

Sberbank nabízela výhodnou úrokovou sazbu a garantovala bezpečné místo pro uložení úspor. Sberbank spořicí účet, který byl veden v české měně, byl zcela zdarma a bez poplatků. Peníze měli klienti kdykoliv k dispozici, aby s nimi mohli nakládat podle svých potřeb.

Sberbank historie a Sberbank pobočky

Sberbank historie je poměrně dlouhá, na českém trhu působila od roku 1993. Sberbank provozovalo v České republice 25 Sberbank poboček. Banka měla silné zaměření na retailové, malé, střední a velké firemní klienty. Banka byla součástí skupiny Sberbank Europe, která je ze 100 % vlastněna největší ruskou bankou Sberbank Russia. Sberbank za dobu svého působení získala ocenění, například Klientsky nejpřívětivější banka 2016 či Finanční produkt roku 2019.

Dne 26. 8. 2022 Městský soud v Praze zjistil úpadek Sberbank CZ a prohlásil na majetek Sberbank CZ konkurs. V srpnu 2023 byly prodány pohledávky z nevýkonných úvěrů Sberbank CZ za více jak 200 milionů Kč.

Sberbank kontakt, banka 6800

Sberbank infolinka pro volání je dostupná na telefonním čísle 800 133 444. Fax má číslo +420 221 969 951. E-mailová adresa banky 6800 je mail@sberbank.cz. ID datové schránky je f94gyc6. Sídlo společnosti je na adrese Sberbank CZ, a.s. v likvidaci, U Trezorky 921/2, 158 00 Praha 5. Korespondenční adresa je Sberbank CZ, a.s. v likvidaci, Heršpická 5 – M-Palác, 658 26 Brno.

Kontakt na insolvenční správkyni je: JUDr. Jiřina Lužová, Advokátní kancelář JUDr. Jiřina Lužová, Dušní 22, 110 00 Praha 1 – Staré Město. Mobilní telefon má číslo +420 777 302 320 a e-mailová adresa je ak@akluzova.cz. Datová schránka insolvenční správkyně má ID jx6yac9.