Sberbank spořící účet PLUS | VímVíc.cz

Sberbank spořící účet PLUS

ČNB odebrala Sberbank CZ bankovní licenci. Sberbank vstoupilo do likvidace. Dne 26. 8. 2022 Městský soud v Praze zjistil úpadek Sberbank CZ a prohlásil na majetek Sberbank CZ konkurs.
Mám zájem o spořící účet
Maximální úrok 3,5 %
Vyžadován běžný účet? Ne
Karta k účtu? Ne
Vedení účtu 0 Kč

Úročení:

  • Historické úročení:
  • Od 0 Kč do 1.000.000 Kč – 3,5 %
  • Od 1.000.001 Kč – 1,0 %

Další informace:

ČNB odebrala Sberbank CZ bankovní licenci. Sberbank vstoupilo do likvidace

Dne 26. 8. 2022 Městský soud v Praze zjistil úpadek Sberbank CZ a prohlásil na majetek Sberbank CZ konkurs.

Podmínky spořícího účtu:

  • 2 doklady totožnosti
  • Přístup k e-mailu
  • Mobilní telefon s českým číslem
  • Český bankovní účet pro zaslání aktivační platby

Informace k aktuální situaci

V souladu s rozhodnutím České národní banky (ČNB) ze dne 28. 2. 2022 od tohoto dne není umožněno přijímat na bankovní účty vedené u Sberbank CZ, a.s. jakékoliv platby, s výjimkou plateb, které jsou určeny na úhradu splátek úvěrů, nebo plateb určených na mimořádné splátky či předčasné splacení těchto úvěrů. Webová stránka Sberbank funguje nyní v režimu ,,otázky a odpovědi" a postupně jsou aktualizované informace.

Česká národní banka odebrala Sberbank CZ bankovní licenci. Rozhodnutí nabylo právní moci 30. dubna 2022. Od tohoto dne nesmí Sberbank CZ přijímat vklady, poskytovat úvěry a vykonávat další činnosti s výjimkou těch, které jsou nezbytné k vypořádání jejích pohledávek a závazků. Dne 26. 8. 2022 Městský soud v Praze zjistil úpadek Sberbank CZ a prohlásil na majetek Sberbank CZ konkurs.

Úroky na spořícím účtu PLUS připsané k 1. 3. 2022 budou součástí výplaty prostředků od Garančního fondu. Výplata vkladů u Sberbank CZ, a.s. z prostředků Garančního systému finančního trhu a prostřednictvím poboček Komerční banky, a.s. bude zahájena 9. 3. 2022 (pro fyzické a právnické osoby) a od 21. 3. 2022 (pro vybrané instituce, na jejichž účtech jsou uloženy finanční prostředky jejich zákazníků, např. platební instituce, poskytovatelé platebních služeb malého rozsahu, instituce elektronických peněz, vydavatelé elektronických peněz malého rozsahu, obchodníci s cennými papíry, soudní exekutoři).

Poskytování náhrad bude probíhat po dobu 3 let, pokud tedy vaše finanční prostředky nepotřebujete ihned, nemusíte spěchat. Vyhnete se očekávanému náporu na pobočky KB v prvních dnech od zahájení výplaty náhrad, který s sebou může nést delší čekací dobu na pobočkách. O své finanční prostředky se nemusíte obávat.

Sberbank spořící účet PLUS a úroková sazba

Sberbank poskytuje službu spořícího účtu s úrokem až 3,5 % ročně do výše vkladu 1.000.000 Kč. Zvýhodněná sazba Sberbank spořícího účtu PLUS je 3,5 % p.a do výše vkladu 1.000.000 Kč je pro klienty s FÉR účtem PLUS nebo FÉR účtem EXTRA. V ostatních případech je sazba 1,5 % p.a. Nad 1 milion korun je sazba pro klienty s FÉR účtem PLUS nebo FÉR účtem EXTRA úročena sazbou 1,0 % p.a. a pro ostatní klienty sazbou 0,8 % ročně. Spoření zajišťuje kvalitní zhodnocení peněz bez práce. Pro sjednání Sberbank spořícího účtu PLUS stačí vyplnit online žádost, zaslat aktivační platbu a obdržet přihlašovací údaje. Vaše naspořené peníze se budou vkládat na účet každý měsíc. Není-li si klient jistý s výběrem vhodného spořicího produktu, měl by využít online spořící účty srovnání.

Založení Sberbank spořícího účtu PLUS

Založení spořícího účtu PLUS umožňuje Sberbank jednoduše prostřednictvím online žádosti, jež můžete vyplnit v klidu z pohodlí domova. Poté provedete aktivační platbu převodem symbolické částky z vašeho stávajícího běžného účtu vedeného v české bance. Sberbank obratem pošle přihlašovací údaje k internetovému bankovnictví. A můžete začít spořit. Pokud si klient není jistý s výběrem spořicího produktu, měl by využít spořící účty srovnání.

Výhody Sberbank spořícího účtu PLUS

Sberbank nabízí výhodnou úrokovou sazbu a garantuje bezpečné místo pro uložení vašich úspor. Sberbank spořící účet, který budete vést v české měně je zcela zdarma a bez poplatků. Peníze budete mít kdykoliv k dispozici, abyste s nimi mohli nakládat podle svých potřeb.

Sberbank historie

Sberbank historie je poměrně dlouhá, na českém trhu působí od roku 1993. Sberbank provozuje v České republice 25 poboček. Banka má silné zaměření na retailové, malé, střední a velké firemní klienty. Banka je součástí skupiny Sberbank Europe, která je ze 100 % vlastněna největší ruskou bankou Sberbank Russia. Sberbank za dobu svého působení získala ocenění, například Klientsky nejpřívětivější banka 2016 či Finanční produkt roku 2019.

Sberbank kontakt

Infolinka pro volání je dostupná na telefonním čísle 800 133 444, pro volání ze zahraničí je číslo +420 543 525 901. Sberbank kontakt funguje ve všední dny od 8 do 19 hodin. Při ztrátě platební karty je non stop linka na telefonu +420 800 133 444. E-mailová adresa je mail@sberbank.cz a pro online banking onlinebanking@sberbank.cz. ID datové schránky je f94gyc6. Sídlo společnosti je na adrese Sberbank CZ, a.s., U Trezorky 921/2, 158 00 Praha 5.