Parlamentní listy - karoéra, práce, volná místa | VímVíc.cz

Parlamentní listy

Parlamentní listy jsou internetovým portálem, který působí od roku 2008. Jedná se o zpravodajský a komentátorský portál, který i přes svůj název není spojen s Parlamentem České republiky.

Hodnocení Parlamentní listy

Přidat hodnocení

Historie

Než se Parlamentní listy staly internetovým portály, vycházely od roku 2003 jako tištěný měsíčník. Od roku 2003 do roku 2005 byla vydavatelem firma Caneton s.r.o., v letech 2005 - 2007 společnost R.E.M. Brand a od roku 2008 do 2010 firma Grand Princ.

Majitel

Od roku 2010 je vydavatelem Parlametních listů společnost OUR MEDIA a.s. . Společnost OUR MEDIA a.s. vlastní firma WCV WORLD CAPITAL VENTURES CYPRUS LIMITED, ve které má od ledna 2019 70% podíl senátor Ivo Valenta. Tvůrcem projektu je předseda představenstva OUR MEDIA a.s. Jan Holoubek. Tato společnost také vydává měsíčník Parlamentní listy a do jejího portfolia patří i další servery: EUportal.cz, Freeglobe.cz, ProtiProud.cz atd.

Obecné povědomí

Parlamemtní listy se netěší zrovna nejlepší pověsti v české společnosti. Jedná se o server, který bývá často spojován s ruskou propagandou, o čemž informují především další české média. V roce 2017 byla provedena studie pod taktovkou Masarykovy univerzity v Brně, která potvrdila používání manipulativních technik.

Jinými servery nebo osobnostmi jsou Parlamentní listy osočovány z toho, že záměrně šíří nepravdu a podporují rasistické a protiuprchlické falešné zprávy.

Ministerstvo vnitra ČR monitoruje webové stránky a články, které šíří dezinformace. V jejich hledáčku jsou právě i Parlamentní listy.

Obsah PL

Parlamentní listy se profilují především jako zpravodajské médium, přináší tedy zejména články z oblasti politiky. Přináší také pravidelné rozhovory s politiky, nebo s lidmi, kteří se v této oblasti pohybují. Kromě české politické scény je monitorována také zahraniční politika.

Registrace na PL

Registrace na PL je zdarma. Můžete se registrovat buď jako uživatel, politik nebo politická strana a nebo jako obec a to pomocí vaší emailové adresy. Registrací získáte možnost vyjadřovat se na stránkách, pokládat dotazy apod.

Profily

Přesto, že jsou PL především zpravodajským portálem, jsou také diskuzním místem. Na stránkách PL existuje sekce profily. Prakticky každý politik zde má svůj profil, včetně všech politických stran a hnutí nebo pana prezidenta. Profily jsou vytvářeny i krajům a obcím. Skrze tyto profily je vytvářeno prostředí, kde mohou registrování uživatelé Parlamentních listů pokládat dotazy a otevírat různé diskuze. Stejně tak se zde mohou politice otevřeně, bez redakčních úprav vyjadřovat a přinášet náměty diskuzí.

Podle vydavatele je vlastně tato stránka PL tou hlavní a další žurnalistické počiny jsou pouze doplňkové.

Kontakt

Sídlo Parlamentních listů je v Praze na adrese Vinohradská 174 na Praze 3. Společnost je aktivní také na sociálních sítí jako Facebook, Twitter nebo LinkedIn.

Kariéra

Šanci na kariéru v Parlamentních listech má mnoho profesí. Tím, že se Parlamentní listy snaží mapovat situaci po celé České republice, pracuje pro ně několik externích redaktorů ze všech krajů ČR. Šanci tak mají nejen obyvatelé hlavního města.

Kromě redaktorů pracují pro PL také fotografové, korektoři nebo odborníci z oblasti politologie či marketingu.

Pokud byste měli zájem o pracovní příležitost, můžete kontaktovat vedoucí backoffice Hanu Reinosovou nebo Adélu Reinosovou na emailech h.reinosova@parlamentnilisty.cz a a.reinosova@parlamentnilisty.cz.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Vinohradská 174, 13000 Praha 3