Kongresové centrum Praha - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Aboutyou.cz

Kongresové centrum Praha

Kongresové centrum Praha je jedničkou mezi kongresovými centry v České republice. Jedná se o moderní místo pro inspirativní vědecká, lékařská, obchodní i politická setkání. V Kongresovém centrum Praha se konají konference, společenské i kulturní akce. Je rovněž domovem pro mnohá kulturní představení, například českou verzi populárního muzikálu MAMMA MIA či mnohé koncerty. Práce v Kongresovém centru Praha zahrnuje například organizaci těchto událostí a zajištění všech potřebných úkonů pro úspěšnou realizaci akcí. V Kongresovém centru Praha nalezneme rovněž placené parkoviště, komerční prostory k pronájmu coby kanceláře či obchodní plochy a součástí areálu je rovněž hotel sítě Holiday Inn.

Hodnocení Kongresové centrum Praha

Přidat hodnocení

Historie společnosti

Kongresové centrum Praha má dlouhou a bohatou historii. Výstavba této neofunkcionalistické budovy byla započata v roce 1976, tehdy pod názvem Palác kultury. Budova byla dokončena v roce 1981 a jednalo se o jedno z nejmodernějších společenských center v celé Evropě. Okamžitě se stalo místem pořádání důležitých společenských, vědeckých, uměleckých i sportovních akcí. Práce v Kongresovém centru Praha tak byla různorodá a zajímavá. V prosinci roku 1989 se zde po sametové revoluci odehrávala jednání o složení první polistopadové vlády Československa. Kongresové centrum Praha se tak stalo i důležitým politickým místem. Mezi lety 1998 a 2000 prošlo Kongresové centrum rekonstrukcí, při které došlo k rozšíření o dnešní Business Centre Vyšehrad a hotel Holiday Inn Prague Congress Centre a vzniku nových volných míst v Kongresovém centru Praha. V současné době je Kongresové centrum Praha akciovou společností, ve které je majoritním vlastníkem Ministerstvo financí a minoritním hlavní město Praha. V následujících letech by mělo dojít k další modernizaci a rovněž rozšiřování Kongresového centra Praha, očekává se i vznik nových pracovních míst. Mezi nejdůležitější akce, které Kongresové centrum Praha hostilo spadá bezpochyby Výroční zasedání Mezinárodního měnového fondu a skupiny Světové banky (MMF) z roku 2000, Summit NATO v roce 2002 či Světová konference praktických a rodinných lékařů v roce 2017. Dlouhodobou vizí společnosti je patřit mezi TOP 10 kongresových center v Evropě. Tato vize činí kariéru v Kongresovém centru Praha velice atraktivní.

Kongresové centrum Praha kariéra

Kongresové centrum Praha má v oblasti kongresového průmyslu v Praze zcela výsadní postavení a jedná se tak o žádaného zaměstnavatele. Volná místa Kongresové centrum Praha nabízí pro vskutku různorodé pozice. Jedná se obvykle o práci v oblasti Facility Management, technické a údržbářské pozice. Hledá ovšem také pracovníky do administrativy, účetníctví, marketingu a další. Do hotelu Holiday Inn Prague Congress Centre jsou pak volná místa pro pozice recepční, číšnici a další pracovníci v hotelnictví. Svým zaměstnancům Kongresové centrum Praha nabízí zázemí silné a stabilní společnosti, 5 týdnů dovolené, možnost parkování v zaměstnaneckých garážích za zvýhodněné ceny a další firemní benefity jako stravování s příspěvkem zaměstnavatele či jazykové kurzy. Kariéra v Kongresové centrum Praha také nabízí mnoho příležitostí pro další osobní i profesní rozvoj.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

5. května 1640/65, 140 00 Praha

Velikost firmy:

100 - 500 zaměstnanců

IČ:

63080249

Založení / Zapsání do OR*:

30. 6. 1995

Právní forma:

a.s.