Lékaři bez hranic - kraiéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Zdraví a vitamíny na každý den

Lékaři bez hranic

Lékaři bez hranic je jednou z největších mezinárodních humanitárních organizací na světě, jež poskytuje zdravotní péči obětem válečných konfliktů, přírodních katastrof, epidemií aj. Kancelář Lékařů bez hranic působí v České republice od roku 2006, jejímž úkolem je nábor spolupracovníků pro mise, získávání finanční podpory či informování o poslání organizace nebo o situacích v krizových oblastech. V současné době přijalo volné místo v Lékařích bez hranic kolem 3.000 mezinárodních spolupracovníků v terénu, vedle nichž pracuje přes 32.000 místních zaměstnanců. Práce Lékařů bez hranic je poskytnou pomoc lidem v nouzi bez diskriminace, bez ohledu na rasu, etnický původ, náboženské nebo politické přesvědčení.

Hodnocení Lékaři bez hranic

Přidat hodnocení

Historie

Se založením organizace Lékařů bez hranic přišla v roce 1968 skupina francouzských lékařů a novinářů, kteří se rozhodli pomáhat obětem válek a přírodních katastrof. Oficiální vznik se datuje v prosinci 1971 a tehdy práci pro Lékaře bez hranic vzalo 300 dobrovolníků, která zahrnovala lékaře, zdravotní sestry a další personál. Jejich první misi strávili v hlavním městě Nikaragui, v Manague, jež bylo z velké části zničeno zemětřesením. Od roku 1980 do současnosti už otevřeli ve 28 zemích světa své kanceláře a mají také pět operačních center, jež sídlí v Paříži, Ženevě, Bruselu, Amsterdamu a Barceloně. Lékaři bez hranic ošetřili od svého založení přes 100 milionů pacientů a pomáhají stále dál. Za svoji humanitární práci na několika kontinentech obdržela organizace Lékaři bez hranic v roce 1999 Nobelovu cenu za mír.

Kariéra u Lékařů bez hranic

Kariéra u Lékařů bez hranic je spíše zaměřená dobrovolnickou a humanitární činnost, ale organizace nabízí také možnost práce v kancelářích v Praze nebo výjezd na misi do krizových oblastí. Organizace často hledá zájemce z řad lékařů, zdravotních sester, psychologů, porodních asistentek, logistiků či administrátorů, kteří se nebojí výzvy. Obsazení volného místa u Lékařů bez hranic přináší v kancelářích hlavně administrativní činnost, zázemí v centru Prahy a příjemný kolektiv. Uchazeč o pozici v pražské pobočce by měl mít dobrou znalost českého jazyka, být spolehlivý a pečlivý, zvládat práci na PC, mít vynikající komunikační dovednosti a znát anglický jazyk slovem i písmem. Mise v terénu v zahraničí trvá 6-9 měsíců a účastníkům pokryje organizace všechny náklady, které se týkají cestování, ubytování a pojištění. Důležitými požadavky v životopisu jsou praxe ve svém oboru, velmi dobrá znalost anglického jazyka a uchazeč také musí projít školením o tropické medicíně.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Seifertova 555/47, 130 00 Praha - Žižkov

Velikost firmy:

1 - 50 zaměstnanců

IČ:

28476654

Založení / Zapsání do OR*:

20. 10. 2008

Právní forma:

o.p.s.