GENERÁLNÍ FINANČNÍ ŘEDITELSTVÍ - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Razdva půjčka na cokoliv

GENERÁLNÍ FINANČNÍ ŘEDITELSTVÍ

Generální finanční ředitelství je úřad České republiky spadající pod Finanční správu České republiky. Tento úřad sídlí v Praze a předmětem jeho práce je správa daní a financí v České republice. Generální finanční ředitelství je jedinou účetní jednotkou a je financováno Ministerstvem financí, kterému je podřízeno. Generálním ředitelem je od roku 2014 pan Martin Janeček.

Hodnocení GENERÁLNÍ FINANČNÍ ŘEDITELSTVÍ

Přidat hodnocení
před 4 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní - Praha
Pracuji ve společnosti GENERÁLNÍ FINANČNÍ ŘEDITELSTVÍ na plný úvazek.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

pružná pracovní doba

Negativa firmy:

obrovská birokracie na všech úrovních, platové ohodnocení neni pro obyčejné lidi s maturitou nijak zajímavé, dostanete jen 9. třídu a na nic jiného díky služebnímu zákonů v podstatě nedosáhnete ani nemáte nárok, z čehož vyplývá i to, že vás nečeká žádný kariérní posun bez vysoko školského vzdělání, zároveň k tomu nezřídka nepříjemné jednání s veřejností, neboť část veřejnosti považuje berní úředníky za méněcenné lidi, rozhodně nedoporučuji pokud nechcete přijít o rozum na pozici řadového referenta správy daní

před 4,5 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti GENERÁLNÍ FINANČNÍ ŘEDITELSTVÍ na plný úvazek, do roku 2019.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Pružná pracovní doba, dovolená, sick days, celkově nefinanční benefity.

Negativa firmy:

Velice špatná a uzavřená kultura, zastaralé a neadekvátní zázemí po všech stránkách. Pokus o zavádění rádoby novinek ze soukromé sféry. Nezkušení vedoucí a manažeři, kteří se na místa dostávají, bez jakýchkoliv předpokladů a dovedností. Není zřejmé kde a jak vznikají rozhodnutí ani proč. Neskutečné množstívi interních předpisů. Pokud dochází argumenty v diskuzi, odkáže se na interní předpis. Zcela nevhodné pro ambiciózní lidi a na budování kariéry, Zabiják kreativity, intelektu a rozvoje.

Doporučení pro management firmy:

Bylo by zcela na místě do vedoucích pozicí nominovat lidi ze zkušenostmi z reálně fungujícího prostředí a v tomto směru vůči sobě vyvodit dostatečnou sebereflexi. nestačí sedět deset let na úřadě jako referent a nevědět kam směřuje a jak vypadá okolní svět.

před 5,5 roky
3.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti GENERÁLNÍ FINANČNÍ ŘEDITELSTVÍ na plný úvazek.
Doporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Pružná pracovní doba, stabilní zaměstnání, přátelsky kolektiv (vedoucí), volné vikendy

Negativa firmy:

Špatne pracovní prostředí, menší finanční ohodnocení, styk s daňovými subjekty, nezkušení vedouci

Doporučení pro management firmy:

před 5,5 roky
5.0
Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti GENERÁLNÍ FINANČNÍ ŘEDITELSTVÍ na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Stálé místo, stálý příjem, práce poměrně jednoduchá

Negativa firmy:

Pokud je člověk nepolíben tematikou tohoto zaměstnání, bude toho na něj hodně (učení zákonů, práce s programy,...)

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (9)

Historie společnosti

Počátky Finanční správy, pod kterou momentálně Generální finanční ředitelství spadá, sahají až do 19. století, kdy Marie Terezie zahájila finanční reformu. Další velká reforma Finanční správy byla provedena v roce 1918, kdy do úřadu vstoupil oficiálně první ministr financí, který Finanční správu rozdělil na jednotlivé orgány, vznikla tak různá odborná ředitelství a tím byly oficiálně položeny základy Generálního finančního ředitelství. Kariéru tak mohlo u GFŘ začít více lidí.

Generální finanční ředitelství vzniklo oficiálně roku 1993 a bylo mu podřízeno 21 oblastních celních úřadů, které byly následně nahrazeny celními ředitelstvími a ty byly dále nahrazeny 134 celními úřady. Ty byly po roce 2004 zredukovány na počet 44. Aktuálně je Generálnímu finančnímu ředitelství podřízeno Finanční ředitelství a tomu je podřízen Finanční úřad. Generální finanční ředitelství plánuje v roce 2018 vytvořit oddělení sociálních médií a otevřít tak další volná místa.

Kariéra na Generálním finančním ředitelství

Pokud jste člověk, který touží mít zajímavou a smysluplnou práci, nebojí se nových výzev a má rád ve věcech pořádek, pak by mohla být kariéra v Generálním finančním ředitelství to pravé pro Vás! Společnost hledá nové členy týmu, kteří se chtějí dále vzdělávat a rozvíjet. Pracovní pozice se týkají především pracoviště v Praze, ale i v Brně nebo Mladé Boleslavi. GFŘ nejčastěji hledá správce daně pro své obory a oddělení, pracovní nabídky jsou ale inzerovány i pro IT specialisty, právníky nebo ekonomy.

Své zaměstnance odměňuje mnoha benefity jako je motivační ohodnocení, 25 dní dovolené , sick days, flexibilní pracovní doba, příspěvek z Fondu kulturních a sociálních potřeb a na stravování nebo služební volno pro studijní účely. Podívejte se na volná místa v Generálním finančním ředitelství a najděte si práci, která Vás bude bavit.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Lazarská 15/7, 110 00 Praha - Nové Město

Velikost firmy:

10000 - 50000 zaměstnanců

IČ:

72080043

Založení / Zapsání do OR*:

1. 1. 2011

Právní forma:

organizační složka státu