Vězeňská služba - VSČR - kariéra a příležitosti | VímVíc.cz
Kalkulačka na vaše pojištění zde

Vězeňská služba České republiky - VSČR

Vězeňská služba ČR je bezpečnostní sbor ve výkonu státní správy zabývající se zajištěním výkonu vazby a trestů vězňů, eskortem vězňů a správou věznice spolu s detenčními ústavy. Pod Vězeňskou službu ČR spadá momentálně 35 věznic, ve kterých má práci přes 11 000 zaměstnanců, většina z nich má za úkol ostrahu vězňů. Vězeňská služba ČR zároveň poskytuje i zdravotní služby a v každé z věznic najdeme i zdravotní středisko. Volná místa tak VSČR nabízí i lidem pracujícím ve zdravotnictví.

Hodnocení Vězeňská služba České republiky - VSČR

Přidat hodnocení
před 2 měsíci
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Anonymní - Praha Ruzyně
Pracoval(a) jsem ve společnosti Vězeňská služba České republiky - VSČR na plný úvazek 1-2 roky, do roku 2018.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

+ výplata přijde v čas i když ne za v celém objemu

Negativa firmy:

- přesčasy přesčasy přesčasy - přesčasy neplatí a uděláte jich za rok 546 hodin ,velmi dobře si spočítejte kolik potom budete mít na hodinu, a uvědomte si jestli chcete vidět rodinu protože se nesejdete ani na svátky - tristní mzda (almužna)

před 9 měsíci
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Vězeňská služba České republiky - VSČR na plný úvazek více než 10 let, do roku 2010.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Jistota práce

Negativa firmy:

Nesmyslná nařízení s generálního a poslední dobou i bezmoc vůči vězňům.Vězni můžou vše a příslušník nic.Prostě práce pro lidi se silným žaludkem.

před 2 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Vězeňská služba České republiky - VSČR na plný úvazek.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

kolektiv zaměstnanců

Negativa firmy:

nekompetentní management

před 2,5 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Vězeňská služba České republiky - VSČR na plný úvazek.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Pravidelně chodí výplata... za kterou si rok od roku koupím stále méně a méně.

Negativa firmy:

Vedení a management se snaží VSČR řídit byrokratickým modelem do kterého vysokou mírou zasahuje prospěchářství, neschopnost, účelová ztráta a zatajování informací k neprospěchu příslušníků v přímém výkonu. Ohodnocení vedení a příslušníků je často neosobní, nelogické a cíleně zmanipulované. Přístup vedení působí na příslušníky demotivujícím způsobem. Lidé ve vedení jsou ze svých pozic prakticky nesesaditelní a pokud, tak s otevřenými zlatými padáky (výsluhami). Dlouhodobé personální problémy se řeší lákáním a výhodami pro nové, nastupující příslušníky. Na ty dlouhodobě bezproblémově sloužící se výhody nijak nevztahují.Vystojení příslušníků je žalostné, kvalita výstroje nedostatečná (boty jsou nenositelné, rozedírají nohu a po pul roce se rozpadnou) za vše mluví fakt že za půl roku mi není schopna výstrojní výdejna ve Skutči dodat bílé triko...ano opravdu se píše konec roku 2018.

Doporučení pro management firmy:

Managementu jenž cíleně vytváří výse uvedené podmínky nelze nic doporučit. Pro zlepšní je třeba vyměnit management, případně alespoň jeho část. Transformovat systém vedení pro zlepšení nikoli pozice managementu ale zplešení přímého výkonu služby. Zajistit snažší sesaditelnost managerů. Být otevření, přijímat a zajímat se o stížnosti příslušníků v přímém výkonu. Zajistit řádné (nikoli pouze administrativní) školení příslušníků v komunikaci a zvýšit jejich možnost výcviku sebeobrany a střeleckého výcviku. Neohodnocovat příslušníky pouze podle délky služby a hodnosti ale dle jejich výkonu služebních povinností (nikoli oficiální ale skutečné). Individuální přístup a ohodnocení příslušníků, zajištění postupu schopným, naopak rozvázání služebního poměru s příslušníky psychicky nebo fyzicky nedostatečných.Dlouhodobé persobální problémy neřešit náborovým příspěvkem ale odměnami pro schopné, spravedlivým rozdělením výhod (někdo má nákok na proplacení cesťáku, jiný né, přestože slouží na stejné pozici a bydlí ve stejném městě. Stejně tak s ubytovnou zdarma/ placenou). Zajistit včasnou dodávku výstroje v odpovídající kvalitě, což je dlouhodobým problémem...

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (15)

Historie společnosti

Vězeňská služba byla zřízena Ministerstvem Vnitra roku 1993, transformovala se z dosavadního Sboru nápravné výchovy, který plnil všechny stejné funkce jako nynější Vězeňská služba. Od té doby se snaží Vězeňská služba vypracovávat inovativní koncepty na několik let dopředu a následně je i plnit. Jedná se o myšlenku, jak zlepšit a zkvalitnit vzdělání vězňů, prohloubit jejich kvalifikaci, zapojit je do práce a zajistit tak co nejlepší začlenění vězňů do normálního života po propuštění. Momentálně se české věznice stále plní.

Kariéra ve Vězeňské službě ČR

Sháníte perspektivní práci, ve které se můžete stále vzdělávat, vyvíjet a posouvat v rámci své kariéry? Zkuste se podívat po volných místech ve Vězeňské službě ČR. Své zaměstnance odměňují dle kvalifikace, kterou jim umožňují stále zlepšovat a zvyšovat. Ve Vaší kariéře u Vězeňské služby ČR Vám mohou nabídnout platový postup, odměny a výhody dle odsloužených let. Mimo to mají za dobře odvedenou práci pro své zaměstnance spoustu benefitů v podobě příspěvků na stravu, rekreaci, sport a kulturu, možnost rekreace a ubytování v zařízeních Vězeňské služby přímo vyhrazených pro tyto potřeby a mnoho dalšího. Své pracovníky si pečlivě vybírají, připravte se proto dobře na pohovor Vaší práce u Vězeňské služby České republiky.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Soudní 1672/1a, 140 00 Praha - Nusle

Velikost firmy:

4 000 - 5 000 zaměstnanců

IČ:

00212423

Založení / Zapsání do OR*:

1. 1. 1974

Právní forma:

organizační složka