Deichmann - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Výprodej obuvi zde!

DEICHMANN

Německá obuvní společnost Deichmann je na trhu už více než 100 let, během kterých se stala jedním z největších prodejců bot v Evropě. Jejich pracovní nasazení je dostalo až do 26 zemí světa, kde svou kariéru v Deichmann nastartovalo zhruba 38 252 zaměstnanců, kteří úspěšně v roce 2016 prodali více než 173 miliónů párů bot. Naprostá špička ve svém oboru nabízí široký sortiment obuvi pro všechny. Vybrat si můžete kvalitní obuv do práce, na sport nebo jen tak pro volný den. V České republice se firmě daří velmi dobře, což značí stále vyšší počet prodejen, kterých je u nás momentálně kolem stovky.

Hodnocení DEICHMANN

Přidat hodnocení
před 1 rokem
4.0
Bývalý zaměstnanec - Prodavačka - Mělník
Pracoval(a) jsem ve společnosti DEICHMANN na zkrácený úvazek méně než 1 rok, do roku 2020.
Pozitiva firmy:

Nejlepší kolektiv, jaký jsem kdy poznala. 10% sleva na nezlevněné zboží. Nabízení doplňkového sortimentu mi vůbec nevadilo, ba naopak mě to i bavilo. Naučila jsem se, jak pečovat a starat se o obuv, všechny typy a materiály obuvi. Vše mi bylo krásně vysvětleno a popsáno (podle čeho se boty na prodejně řadí, vrácení obuvi, reklamace,...). Byla jsem v této práci spokojená. Moc všem děkuji za krásných 8 měsíců!

Negativa firmy:

Štvalo mě, že jsem nemohla mít láhev s pitím na prodejně a pravidelně pít. Vždycky jsem musela odběhnout dozadu se napít, což moc dobře při plné prodejně nešlo, ještě když jste v práci jen dvě a druhá je ve skladu. Takže dodržování pitného režimu absolutně žádné. Dále bych klidně přidala ke dvěma třicetiminutovým přestávkám ještě jednu třeba patnáctiminutovou, je to opravdu namáhavá práce. Bohužel jsem musela odejít z důvodu přestěhování se. Dojíždění se mi nevyplatilo finančně. Kdyby firma DEICHMANN přispívala alespoň něco málo na dopravu do práce, neměla bych problém zůstat.

před 1,5 rokem
1.0
Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti DEICHMANN na zkrácený úvazek, do roku 2017.
Pozitiva firmy:

Příjemná a vstřícná vedoucí prodejny i oblastní vedoucí a celkový kolektiv.

Negativa firmy:

Bohužel se zaměstnaneckým poměrem v deichmanu jsem byla nespokojena. Kolektiv byl sice fajn ale co se týče práce a mzdy tak nemohu hodnotit kladně. Když jsem byla na pohovoru tak mi bylo sděleno že hledaji někoho na pár hodin týdně. První týden od nastupu jsem dělala tolik hodin co jsem měla ve smlouvě ale další týdny už to bylo jednou tolik. Člověk si za celý den sednul akorát o pauze na svačinu. Neustálá kontrola prodejny (vystavena správná bota,seřazene krabice atd...) Oslovování zákazníků pomalu už u dveří a vnucovani sortimentu u pokladny (impregnace atd....) Ob týden přestavování prodejny, odměny až minimalne po roce zaměstnání. Za odvedenou práci dost špatný peníze. Nebýt příplatků za víkend tak si člověk toho moc nevydělá. Za mě je rozhodně lepší chodit do práce od pondělí do pátku než tyhle zkrácený úvazky kde vám naslibuji par hodin a pak člověk jezdí domů úplně unavenej a nemá žádný osobní život.

před 2 roky
4.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Zástupce vedouci prodejny
Pracuji ve společnosti DEICHMANN na zkrácený úvazek 1-2 roky.
Nedoporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

2x ročně pracovní obuv, vánoční dárek dle výběru, slevy na nákup, pěkně prostředí, pravidelná výplata

Negativa firmy:

Opravdu se tam nenudím, protože zboží chodí hodně často takže se musí přesouvat celá prodejna. Nemluvě o tom že každý pátek vyjíždí obeznik, který se musí vypracovat takže opět vše předělávat... Plus příprava akci atd... Pak když přijede někdo nadřízený a začne na vás peskovat, že máte venku listí.. Chodí se mnohem víc do práce než vám slíbili takže osobní život moc nemáte a když jdete Ty dny na víc tak nepřijde ani to slovo děkuji berou to jako samozřejmost. Takže člověk domu se vraci opravdu unaven protože tady se člověk fakt nenudí

před 2 roky
4.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Vedoucí prodejny
Pracoval(a) jsem ve společnosti DEICHMANN na plný úvazek 3-4 roky, do roku 2015.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

- práce na dobu neurčitou - mnoho benefitů a každý rok se rozšiřuje nabídka - každoroční nárůst mezd - dobrá komunikace napříč celou firmou, velmi ochotné a vstřícné vedení na centrále - jasně daná pravidla, všichni ví co a kdy mají dělat - všichni táhnou za jeden provaz - i vedení z centrály má jednou za rok povinnost jít na prodejnu a pomoci / možnost zpětné vazby, pohled zdola - možnost kariérního růstu - atd.

Negativa firmy:

V závislosti na obrátkovém typu prodejny: - hodně přesčasových hodin - stres z neustálého dohánění práce, málokdy se dá vše stihnout - u konkurence, více lidí na zvládnutí "stejné" práce ve stejném časovém období - velká prodejna = velký stres, malá = "malý" - bohužel vysoká fluktuaci zaměstnanců

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (34)

Historie

Už v roce 1913 firmu založil Heinrich Deichmann v německém Porúří, kde sídlí společnost dodnes. Deichmannn velmi rychle rostl a brzy se zařadil mezi jedničku v prodeji obuvi v Evropě. Zakládají si na statutu rodinné firmy, později proto volné místo v Deichmann po zakladateli zaplnil jeho vnuk, který nyní sedí v čele společnosti. Od roku 2003 vstoupili s prodejem bot i do České republiky a v roce 2012 obdrželi cenu za Zaměstnavatele roku v ČR.

Kariéra v Deichmann

Díky neustálé stavbě nových prodejen vytváří Deichmann volná místa kontinuálně. Kariéru v Deichmann mohou začít ti, kteří se zajímají například o aktuální trendy v obuvnictví nebo chtějí být blíže módnímu průmyslu. Pro zaměstnance jsou připravené firemní benefity v podobě zaměstnaneckých slev a nabídnou vám práci ve skvělém týmu s rodinnou atmosférou, ve stabilním zázemí a možnost individuálního rozvoje. Životopis s fotografií a krátký motivační dopis se u nich neztratí. Být usměvavý, ochotný pomoci a komunikativní, jsou vítané vlastnosti.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Londýnské náměstí 853/1, 639 00 Brno - Štýřice

Velikost firmy:

500 - 1 000 zaměstnanců

IČ:

26731185

Založení / Zapsání do OR*:

6. 11. 2002

Právní forma:

s.r.o.