CrossCafe - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Všechno pro váš gril zde!

CrossCafe

CrossCafe je známá franchisová síť kaváren v České republice s hlavním sídlem v Plzni. V současné době provozuje v osmi městech dohromady 22 kaváren, kde nabízejí zákazníkům prvotřídní a cenově dostupné produkty. Cílem zakladatelů bylo udělat z CrossCafe místo, v němž se lidé budou setkávat, míjet či křížit a vychutnají si kávu, čerstvé sendviče nebo polévku v příjemné atmosféře připomínající domov. Volné místo v CrossCafe obsadilo už přibližně 290 zaměstnanců, kteří s nadšením obsluhují miliony zákazníků ročně. CrossCafe se dokonce stal se svým konceptem Franchisor roku 2016, jež pořádá Česká asociace franchisingu.

Hodnocení CrossCafe

Přidat hodnocení
před 3 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti CrossCafe na plný úvazek, do roku 2021.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Negativa firmy:

Mzda za přesčas se zde nevyplácí. 12-14 h denně a nic

před 4 roky
1.0

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti CrossCafe na plný úvazek, do roku 2019.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Slevy na nápoje a jídlo pro zaměstnance.

Negativa firmy:

Výše výplaty je až směšná za počet odpracovaných hodin, nejedná se zde narovinu, neváží si svých zaměstnanců vyhazuji schopné lidi i přesto, že nemají náhradu a když přijde náhrada nestojí to za nic, do croscafe by přijaly snad každého protože jim chybí lidi už to o něčem svědčí.

před 5 roky
5.0
Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti CrossCafe na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Velké pozitivum je flexibilita směn, personální nápoje a jídlo zdarma na směně ( pro studenty velká výhoda ) a také i možnost soutěžit druhovým prodejem a přivydělat si něco navíc. Super kolektiv je jedno obrovské plus navíc. Velmi důležité je, že firma mi na rozdíl od jiných vždy zaplatila za všechny odpracované hodiny a plus jsem dostala i bonusy.

Negativa firmy:

Pouze povýšené chování na nějakých jiných pobočkách, některé pobočky mají nastavené své hlavní pracovníky a začínající brigádníky k ničemu nepustí nebo nejsou tolerantní k jejich začátečnické nevědomosti. Negativem je někdy větší zodpovědnost brigádníků, kteří mohou plnit povinnosti i za pracovníky kteří jsou v kavárně na HPP, z mé vlastní zkušenosti jsou někdy brigádníci mnohem zkušenější.

před 5 roky
1.0
Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti CrossCafe jako nezávislý pracovník, do roku 2018.
Pozitiva firmy:

ochotný personál

Negativa firmy:

Před nástupem mi bylo sděleno, že když odpracuji první směnu, dostanu nahraný bonus 300 Kč. Nastoupila jsem a pracovala celou směnu, jelikož praxi mám, chtěla jsem jít na brigádu, abych obohatila sedavé zaměstnání a taky z důvodů, že ráda chodím do této kavárny. Celou směnu jsem odpracovala, bohužel po mne nikdo nechtěl ani žádné údaje, ani potravinářský průkaz a ani jsem nedostala zmíněných 300 Kč, ačkoliv mi bylo sděleno paní, která vede přijímání pracovníků, že mohu nastoupit dle dohody a že vše obdržím. S doslechu u některých kolegyň brigádníků bylo, že jsou to hlavně studenti středních škol a smlouvy dostávají až za měsíc. Vedoucí směny, aspoň u té mé, bylo podivné cosi, které ani nemělo vzdělání a byl tam jen občas. Tím, že jsem sama vedla některé restaurace a pracuji ve státní správě jsem zjistila, že celou tu práci tam odvádí jen ti brigádníci, kteří ačkoliv to jsou někdy slušní lidé, nemají vzor, jak se něčím přičinit, vykonávají jako stroje jen co se jim řekne. Je to okopírovaný systém zahr. sítí v českém podání, který nebyl asi u této místní kavárny dotažený do konce. V zákulisí a kancelář tomu čistě napovídají. Je to škoda a zklamání, oželím 300 Kč. Jedná se však pouze o jednu z kaváren a tudíž u jiných to platit nemusí. Ale nebrat....jděte raději jinam a sem, když už jen na kávu, neboť Ti co obsluhují za to nemohou.

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (5)

Historie

Nápad založit franchisovou síť kaváren CrossCafe dostali v roce 2007 Jan Janák s Martinem Lomickým a svou první kavárnu otevřeli v Jungmannově ulici v Plzi, které dali název CrossCafe, podle staré kavárny na křižovatce nedaleko Las Vegas. Během následujících let se franchisová kavárna rozšířila i do Prahy, Hradce Králové, Chomutova, Havířova, Olomouce a Pardubic, kde provozuje zatím svou největší pobočku. V roce 2012 vyhlásili architektonickou soutěž DVĚ Věže, která se stala jednou z nejúspěšnějších architektonických soutěží v ČR. Práce v CrossCafe je také o veřejných sbírkách, jako je sbírka Ze srdce zvon, kdy se jim podařilo vybrat částku na výrobu zvonů do plzeňské katedrály sv. Bartoloměj.

Kariéra v CrossCafe

Nabídku volných míst CrossCafe neustále aktualizuje a hledá nové kolegy, kteří mají chuť stát se členem týmu. CrossCafe každý rok pro zaměstnance všech kaváren pořádá různá školení či prezentace, díky nimž podporují jejich kariérní, ale i osobní růst. Kariéru v CrossCafe je možno budovat přímo na centrále v Plzni či v různých pobočkách, kde nabízí práci na plný úvazek nebo i brigádně. Uchazeč o práci v CrossCafe by měl mít v zaslaném životopisu uvedenou schopnost efektivní a příjemné komunikace, rád se učit novým věcem, být týmovým hráčem a praxe na obdobné pozici je vítaným bodem. Na zaměstnance CrossCafe čekají krásné uniformy, skvělý tým kolegů a zajímavé firemní benefity v podobě zaměstnaneckých slev na jídlo a pití, příspěvků na sport či relaxaci aj.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Ledecká 2207/19, Bolevec, 323 00 Plzeň

Velikost firmy:

1 - 50 zaměstnanců

IČ:

29111871

Založení / Zapsání do OR*:

29. 12. 2010

Právní forma:

s.r.o.