AXA povinné ručení online | VímVíc.cz

AXA povinné ručení

 • Ke dni 31. 8. 2021 došlo ke sloučení pojišťoven UNIQA pojišťovna, a.s., AXA životní pojišťovna a.s. a AXA pojišťovna a.s.
 • Limit plnění do výše 250 milionů Kč
 • Sleva 5 % při online sjednání
 • Možnost rozšíření o doplňková pojištění
Spočítat cenu
Limit plnění 250 / 250 mil. Kč
Připojištění Ano
Asistenční služby Ano
Bonus 67 %

Výhody:

 • Pojištění pneumatik a neomezený odtah v ceně
 • Limit plnění do výše 250 milionů Kč
 • Sleva 5 % při online sjednání
 • Možnost rozšíření o doplňková pojištění
 • Možnost využití nezávazné kalkulace ceny povinného ručení

Reprezentativní příklad:

„Karel F. si sjednal povinné ručení na vůz Škoda Fabia s výkonem 81 kW a objemem motoru 1,2 l. Karlovi je 30 let, u UNIQA pojišťovny může získat povinné ručení od 5.988 Kč za rok.“

Připojištění:

 • Bezlimitní pojištění všech skel
 • Malá vlastní škoda
 • Pojištění odcizení
 • Totální škoda
 • Pojištění vandalismu
 • Pojištění živlu
 • Pojištění zavazadel
 • Úrazové pojištění
 • Asistenční služby PLUS
 • Právník do auta
 • Poškození zvířetem

Povinné ručení auta

Povinné pojištění auta je jedno z řady zákonných pojištění v České republice. Zákonné pojištění auta je celým názvem správně pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Základní účel povinného pojištění auta je pojistná ochrana zdraví a majetku třetích osob, kterým byla způsobena škoda zapříčiněná provozem vozidla.

Podmínky sjednávání a plnění pojistné smlouvy zákonného pojištění auta v ČR upravuje zákon č. 168/1999 Sb., jenž kromě jiného stanovuje, že pojistka na auto musí být uzavřena pro každé vozidlo, které je provozováno na pozemní komunikaci včetně vozidel, která jsou pouze ponechána na pozemní komunikaci. Pojištění auta do zahraničí je zčásti veškeré autopojištění. Zelená karta uvádí, v jakých zemích platí povinné pojištění auta (pojištění auta do zahraničí).

UNIQA a pojištění auta

V soutěži Zlatá koruna 2023 získala UNIQA dvě medaile pro finanční produkty. Se souhlasem České národní banky (ČNB) došlo ke sloučení pojišťoven UNIQA pojišťovna, a.s., AXA životní pojišťovna a.s. a AXA pojišťovna a.s. ke dni 31. 8. 2021. Všichni klienti zanikajících společností se automaticky stali klienty společnosti UNIQA pojišťovna, a.s., která se tak stala jejich novým pojistitelem. Informace níže jsou zde ponechané pro případné srovnání. Aktuální podmínky pro povinné ručení jsou k dohledání u produktu UNIQA povinné ručení auta.

Pojišťovna UNIQA je jednou z deseti největších pojišťoven v České republice. Společnost funguje na českém trhu již několik let a za tu dobu si získala pověst stabilního a spolehlivého poskytovatele nejrůznějších druhů pojištění. UNIQA pojišťovna má ve své nabídce pojištění auta, a to povinné ručení i havarijní pojištění, pojištění domácnosti, cestovní pojištění, penzijní připojištění, životní i zdravotní pojištění. Vedle pojištění nabízí UNIQA také úvěry, investice, hypotéky nebo stavební spoření. V České republice a na Slovensku má UNIQA přes 3 miliony klientů.

Vybrat nejlevnější pojištění na auto není jednoduchá záležitost. Nabídek je na českém trhu mnoho a klienti často neví, podle čeho povinné ručení vybírat a jaké parametry jsou při výběru směrodatné. Pojišťovna AXA klientům poskytuje nejen výhodnou a spolehlivou pojistku na auto, ale i kvalitní zákaznický servis a s výběrem pojištění auta klientům pracovníci AXA.cz rádi poradí. Klientovi se může podařit sjednat skutečně nejlepší povinné ručení.

Povinné ručení od UNIQA

Pojišťovna UNIQA je jednou z deseti největších pojišťoven v České republice. Společnost funguje na českém trhu již několik let a za tu dobu si získala pověst stabilního a spolehlivého poskytovatele nejrůznějších druhů pojištění. UNIQA pojišťovna má ve své nabídce pojištění auta, a to povinné ručení i havarijní pojištění, pojištění domácnosti, cestovní pojištění, penzijní připojištění, životní i zdravotní pojištění. Vedle pojištění nabízí UNIQA také úvěry, investice, hypotéky nebo stavební spoření. V České republice a na Slovensku má UNIQA přes 3 miliony klientů.

V soutěži Zlatá koruna 2023 získala UNIQA dvě medaile pro finanční produkty. Se souhlasem České národní banky (ČNB) došlo ke dni 31. 8. 2021 ke sloučení pojišťoven UNIQA pojišťovna, a.s., AXA životní pojišťovna a.s. a AXA pojišťovna a.s. Všichni klienti zanikajících společností se automaticky stávají klienty společnosti UNIQA pojišťovna, a.s., která se tak stala jejich novým pojistitelem. Povinné ručení AXA se již nedá sjednat jako nový produkt. UNIQA je v Evropě oporou více než 15 milionu klientů v 18 zemích. Pojišťovna UNIQA zajišťuje přes 21 milionů smluv.

UNIQA povinné ručení auta

UNIQA povinné ručení je vhodnou volbou jak pro příležitostné řidiče, tak pro klienty, kteří tráví většinu svého času na cestách. Povinné ručení UNIQA si může každý klient přizpůsobit podle svých požadavků a vybrat si z několika doplňkových připojištění.

UNIQA povinné ručení nabízí neomezený odtah v ceně pojištění, pojištění pneumatik, slevu 5 % online a non stop asistenční služby. Povinné ručení (POV) od UNIQA si každý řidič může přizpůsobit vlastním potřebám. Na výběr je široká škála limitů pojistného plnění od základního ve výši 35 milionů Kč až do maximálního v sumě 250 milionů Kč. Klienti mohou využít nezávazný a snadný výpočet ceny povinného ručení v nové online kalkulačce nebo si nechat připravit cenovou nabídku po telefonu, případně na pobočce.

Varianty UNIQA povinného ručení

Aby si klienti mohli vybrat to pravé pojištění auta na míru, mohou vybírat ze tří připravených balíčků UNIQA povinného ručení. Na pobočce nebo po telefonu získá klient bližší informace, limity plnění se pohybují od nejnižšího 35 milionů Kč do maximálního plnění ve výši 250 milionů Kč.

Pojištění auta UNIQA nabízí širokou nabídku slev a zvýhodnění. Sleva 5 % při pojištění online, sleva 5 % při roční frekvenci placení pojištění, sleva 5 % pro držitele průkazu ZTP nebo ZTP/P a sleva 5 % za věrnost (pokud má klient v UNIQA další pojištění, například pojištění majetku, životní pojištění, nebo jiné POV či havarijní pojištění). Pokud by klient ztratil zelenou kartu, není problém. Zelenou kartu je možné vyřídit zcela online na webových stránkách pojišťovny UNIQA.

Pokud si klienti nevybrali mezi variantami povinného ručení UNIQA, mohou zkusit například autopojištění ČPP povinné ručení.

Parametry povinného ručení UNIQA

Jedním z důležitých aspektů, který by měl zvážit každý klient, než si sjedná UNIQA povinné ručení, jsou parametry povinného ručení. Právě tyto parametry určují nejen cenu povinného ručení UNIQA, ale ovlivňují, jak vhodné bude konkrétní pojištění vozu pro klienta. Při správném porovnání parametrů se může klientovi podařit sjednat to nejlepší povinné ručení na míru.

Limity plnění

Limit plnění je důležitým parametrem udávajícím hodnotu pojistného plnění v případě vzniku pojistné události. Řidičům, kteří používají automobil často a pravidelně, se vyplatí sjednat si UNIQA pojištění auta s vyšším limitem plnění a pokrýt tak v co nejvyšší míře všechna možná rizika, která by mohla na cestách vzniknout.

Limit plnění je u pojištění auta udáván dvěma čísly ve tvaru „100/100“, kdy první hodnota znamená maximální částku plnění v případě újmy na zdraví a druhá hodnota maximální částku v případě škody na majetku. Povinné ručení Auto & pohoda od UNIQA je nabízeno s těmito limity plnění od 35 milionů Kč do 250 milionů Kč.

Připojištění k povinnému ručení

Připojištění k povinnému ručení umožňují klientovi rozšířit rozsah poskytovaných služeb u sjednané pojistky na auto, případně zvýšit limity plnění. UNIQA pojišťovna nabízí různé možnosti připojištění v závislosti na zvoleném produktu autopojištění, které se mezi sebou dají kombinovat:

 • Bezlimitní pojištění skel
 • Malá vlastní škoda
 • Pojištění odcizení
 • Totální škoda
 • Pojištění vandalismu
 • Pojištění zavazadel
 • Pojištění živlu
 • Asistenční služby PLUS
 • Úrazové pojištění
 • Poškození zvířetem
 • Právník do auta

Spolu s autopojištěním si klient může současně sjednat i Úrazové pojištění pojistníka, které chrání klienta jako pojistníka v jakémkoliv vozidle, které řídí. U produktu UNIQA povinné ručení se dají sjednat další typy připojištění a vozidel na call centru či na pobočkách. Například krátkodobé pojištění vozidla pro cestu do zahraničí, povinné ručení na traktor či příspěvek na náhradní auto.

Asistenční služby

Asistenční služby mají sloužit řidičům v případě, že dojde k nehodě, poruše vozidla či jiné pojistné události. Nadstandardní asistenční služby získá každý klient s povinným ručením Auto & pohoda v ceně. A s čím pomohou asistenční služby? S okamžitou pomocí při dopravní nehodě, s opravou defektu pneumatiky, s odahem vozidla po nehodě, dále nabízí pomoc v případě vybití baterie, dovoz paliva v případě jeho vyčerpání, pomoc při ztrátě klíčků, oprava poruchy na místě, náhradní vůz a pomoc s objednáním na STK nebo na výměnu pneumatik.

Bonus povinného ručení

Bonus povinného ručení slouží jako jakási odměna pro řidiče za jízdu bez nehod. Bonus povinného ručení je vypočítáván s ohledem na řidičskou zkušenost klienta – tedy počet měsíců, po které má sjednanou pojistku na auto u jakékoliv pojišťovny a fakt, zda se někdy v minulosti dopustil dopravní nehody. Bonus povinného ručení je klientům přiznáván za 12 po sobě jdoucích měsíců bez nehody a v případě, že se stanou jejím účastníkem, je naopak bonus snižován.

Jaké výhody přináší UNIQA pojištění auta

UNIQA povinné ručení přináší svým klientům velké množství výhod. Klienti si mohou vybrat pojištění přesně podle svých představ díky připraveným variantám povinného ručení UNIQA, různým limitům plnění i široké nabídce možných připojištění.

UNIQA pojištění auta Auto & pohoda obsahuje nadstandardní asistenční služby v ceně, pojištění pneumatik s limitem plnění 3.000 Kč s možností čerpání až 2× za rok, neomezený odtah vozidla při nehodě v ČR a na Slovensku bez omezení, pojištění malé či totální škody, službu varování před nepříznivými výkyvy počasí MeteoUNIQA a online hlášení pojistné události a sledování procesu vyřízení.

Jak vybrat správné AXA pojištění auta

Výběr pojištění auta je záležitost, které by měl klient věnovat dostatečné množství času. V případě, že klient vybere nesprávné pojištění, může zjistit, že platí zbytečně drahé povinné ručení nebo v případě pojistné události nedostane finanční plnění ve výši, jakou by si představoval.

Při výběru AXA pojištění auta je nutné zvážit několik faktů, jako je například četnost používání automobilu, počet ročně najetých kilometrů i trasy, po kterých řidič jezdí nejčastěji. Všechna tato fakta jsou důležitá pro správný výběr připojištění a při rozhodování o výši limitů.

Povinné ručení srovnání

Chce-li klient sjednat kvalitní pojištění auta, povinné ručení srovnání umožní opravdu pečlivě porovnat jednotlivé nabídky. Srovnání je možné online skrze jednoduchý formulář a nezabere klientovi příliš času, maximálně pár minut. Výsledkem povinného ručení srovnání je cenové i obsahové porovnání nabídek pojištění auta od jednotlivých poskytovatelů.

AXA pojištění auta kalkulačka

Pokud se klient rozhodl sjednat si AXA povinné ručení, kalkulačka mu může být nepostradatelným pomocníkem. Právě kalkulačka povinného ručení totiž klientovi vyčíslí cenu povinného ručení pro jeho automobil a v závislosti na jeho řidičské zkušenosti. 

Kalkulačka povinného ručení je online kalkulačka, do které klient zadá informace o svém automobilu, jako je například značka automobilu, model, objem a výkon motoru, datum uvedení automobilu do provozu, rok výroby automobilu, popřípadě další požadované parametry. Klient také udá počet let, po která má na své jméno sjednané povinné ručení a případně počet nehod, jenž byl účastníkem. Na základě těchto údajů mu pojištění auta kalkulačka vypočítá cenu AXA pojištění auta.

Povinné ručení cena

Vybírá-li klient povinné ručení, cena je často rozhodujícím ukazatelem. Faktem však je, že cena je důležitým parametrem pojištění auta, neměla by však být parametrem rozhodujícím. Nižší cena pojištění auta může znamenat nízké limity plnění v případě pojistných událostí, užší rozsah asistenčních služeb apod. Při výběru pojištění auta je vždy lepší porovnávat ve smyslu cena – výkon (v tomto případě v podobě obsahu pojištění a výše limitů), než zohledňovat pouze samotnou cenu.

Nejlevnější povinné ručení: V čem může být háček?

Je nutné si uvědomit, že nejlevnější povinné ručení není vždy tím nejlepším povinným ručením. Ačkoliv se může zdát, že se dá na pojištění auta ušetřit, někdy toto zdání klame a původní úspora peněz se může změnit ve finanční problémy, se kterými pojišťovna nepomůže. 

V životě klienta může nastat situace, kdy se stane účastníkem dopravní nehody. Klient je sice pojištěný, ale má pouze základní, nejlevnější pojištění na auto. Při řešení vzniklé nehody tak může zjistit, že sice ušetřil ročně finance v řádu stokorun na ceně povinného ručení, ale následně prodělá mnohem více, protože mu bude vyplaceno nízké pojistné plnění. 

Jak sjednat AXA povinné ručení online

Povinné ručení online AXA pojišťovna umožňuje sjednat z pohodlí domova. Klient nemusí navštívit AXA pobočku, stačí vše vyřídit prostřednictvím internetu online formulář. Povinné ručení online neznamená pouze možnost sjednat pojištění auta pohodlně bez návštěvy AXA pobočky, ale i rychlost sjednání je výrazně vyšší než při vyřizování na pobočce.

Pro sjednání stačí vybrat si vhodnou variantu pojištění AXA a vyplnit online formulář, prostřednictvím kterého je povinné ručení AXA sjednáno. Do formuláře klient vyplní informace o svém automobilu, řidičské zkušenosti a kontaktní údaje potřebné pro uzavření smlouvy s pojišťovnou.

Proč si vybrat povinné ručení AXA

Povinné ručení AXA představuje pro klienty mnoho výhod. Velkou výhodou je fakt, že AXA pojišťovna patří mezi největší pojišťovny u nás a za dobu svého působení si firma získala přízeň mnoha klientů. Velkým lákadlem je pro klienty také výše bonusu, který je spolehlivým řidičům poskytován až ve výši 67 %. 

Klienti si mohou vybrat ze široké nabídky připojištění a přizpůsobit si vytvořené balíčky AXA pojištění auta podle svých představ. Stejně tak je možné si u AXA pojišťovny sjednat i rozšířené asistenční služby. AXA pojišťovna připravuje pro klienty také mnoho zajímavých akčních nabídek, během nichž mohou při sjednání AXA pojištění auta ušetřit. Například za sjednání online získá klient na AXA povinné ručení slevu 10 %.

Nezaujala klienty nabídka pojišťovny AXA? Mohou se podívat také na nabídky jiných poskytovatelů. Výhodné podmínky nabízí například povinné ručení Direct nebo povinné ručení ČPP.

Moje AXA

Moje AXA je osobní účet klienta AXA pojišťovny. Moje AXA má za úkol zjednodušit komunikaci mezi pojišťovnou a klientem a umožnit klientovi vyřídit jeho požadavky či dotazy jednoduše prostřednictvím internetu. Moje AXA klientovi nabízí přehled všech sjednaných smluv, výpisy z účtů, přehledy plateb, možnost úhrady poplatků za pojištění online, kontaktní údaje na osobního poradce klienta, informace k pojistným událostem a možnost spravovat si své smlouvy například přejmenováním.

Jak zrušit povinné ručení

Mnoho lidí si pokládá otázku, jak zrušit povinné ručení. AXA zrušení povinného ručení má svá pravidla, která jsou pro všechny poskytovatele pojištění daná zákonem. Má-li klient AXA povinné ručení sjednáno déle než dva měsíce, je povinen ohlásit zrušení smlouvy pojišťovně nejméně šest týdnů před uplynutím lhůty platnosti této smlouvy. Pokud tak neučiní, je smlouva pojišťovnou automaticky prodlužována. V případě, že je AXA povinné ručení sjednáno dobu kratší, než jsou dva měsíce, lze smlouvu vypovědět bez udání důvodu.

AXA pojišťovna

Společnost AXA zahájila na českém trhu činnost v roce 1998, tenkrát ještě pod názvem WASS YT, s.r.o. V historii firmy došlo několikrát ke změně názvu, než se název ustálil na AXA Česká republika, s.r.o. Předmětem podnikání společnosti AXA bylo především zprostředkovatelská činnost v oblasti penzijního připojištění, pojišťovnictví, stavebního spoření a vydávání platebních karet.

Se souhlasem České národní banky (ČNB) došlo ke sloučení pojišťoven UNIQA pojišťovna, a.s., AXA životní pojišťovna a.s. a AXA pojišťovna a.s. ke dni 31. 8. 2021. Všichni klienti zanikajících společností se automaticky stali klienty společnosti UNIQA pojišťovna, a.s., která se tak stala jejich novým pojistitelem.

AXA pojišťovna kontakt

Klient, který má zájem o AXA povinné ručení, dříve kontakoval společnost AXA prostřednictvím svého klientského účtu Moje AXA, telefonicky nebo na e-mailu. AXA pojišťovna kontakt:

 • Telefon: 292 292 292
 • E-mail: info@axa.cz

Klient měl také možnost navštívit některou z poboček společnosti AXA, které se nacházely po celé České republice, v každém větším městě. AXA pobočky se nachází například v Praze, Olomouci, Karlových Varech, Českých Budějovicích, Liberci atd. Aktuálně je vše prováděno pomocí kontaktů na pojišťovnu UNIQA.

UNIQA pojišťovna

Pojišťovna UNIQA byla založena jako firma na zelené louce v roce 1993. Nejprve jako Česko-rakouská pojišťovna (do roku 2001) a poté jako UNIQA pojišťovna. Jedná se o univerzální pojišťovnu poskytující velký výběr pojištění. Brzy po založení společnosti došlo ke vzniku skupiny UNIQA Insurance Group, která se stala součástí velkého evropského pojišťovacího koncernu. UNIQA pojišťovna je partnerem pro více než 3 miliony klientů v České republice a na Slovensku. UNIQA v Evropě je oporou pro více než 15 milionů klientů v 18 zemích na našem kontinentu.

Pojišťovna UNIQA nabízí řadu finančních produktů: nabízí a spravuje životní i neživotní pojištění osob i firem, penzijní spoření, investice, půjčky, stavební spoření nebo hypotéky. Se souhlasem České národní banky došlo ke sloučení pojišťoven UNIQA pojišťovna, a.s., AXA životní pojišťovna a.s. a AXA pojišťovna a.s. ke dni 31. 8. 2021. Všichni klienti zanikajících společností se automaticky stali klienty společnosti UNIQA pojišťovna, a.s., jež se tak stala jejich novým pojistitelem. Dříve AXA povinné ručení se stalo pojištěním auta UNIQA. Povinné ručení AXA se již nedá sjednat jako nový produkt.

Pojišťovna UNIQA kontakt

Pojišťovna má na svých webových stránkách www.uniqa.cz UNIQA pojišťovna kontakt. Jedním ze způsobů, jak kontaktovat, je UNIQA infolinka dostupná v pracovní dny od 8 do 18 hodin na čísle +420 488 125 125. Asistenční UNIQA infolinka pro pojištění vozidel má číslo +420 272 101 020 a funguje non stop. Sjednání přes telefon je možné na telefonu +420 483 04 04 04. Škody je možné hlásit online nebo s virtuální asistentkou NIKI.

Klient může využít UNIQA kontakt prostřednictvím internetového formuláře, který zveřejňuje pojišťovna UNIQA na webových stránkách www.uniqa.cz. Kromě toho mohou klienti využít e-mailý UNIQA pojišťovna kontakt na info@uniqa.cz. UNIQA pojišťovna komunikuje elektronicky a moderně. Klient nemusí chodit na poštu. Dokumenty může doručit elektronicky zabezpečenou formou prostřednictvím E-podatelny. Sídlo UNIQA pojišťovny se nachází na adrese Evropská 810/136, 160 00 Praha 6. IČO pojišťovny UNIQA je 492 40 480.

Jak sjednat povinné ručení?

1. Vyplníte jednoduchý fomulář

2. Vyberete ideální nabídku

3. Sjednáte si pojistku

VímVíc.cz - povinné ručení bez obav

Vaše bezpečí je u nás na prvním místě. Proto partnery pečlivě vybíráme a spolupracujeme pouze s ověřenými společnostmi.