AXA povinné ručení online | VímVíc.cz

AXA povinné ručení

 • Ke dni 31. 8. 2021 došlo ke sloučení pojišťoven UNIQA pojišťovna, a.s., AXA životní pojišťovna a.s. a AXA pojišťovna a.s.
 • Odtažení vozidla v rámci Evropy zdarma
 • Limit plnění do výše 250 milionů Kč
 • První nehoda bez vlivu na bonus
 • Rozsáhlé asistenční služby
Spočítat cenu
Limit plnění 250 / 250 mil. Kč
Připojištění Ano
Asistenční služby Ano
Bonus 67 %

Výhody:

 • Odtažení vozidla v rámci Evropy zdarma
 • První nehoda bez vlivu na bonus
 • Rozsáhlé asistenční služby
 • Více typů povinného ručení
 • Široký výběr připojištění
 • Možnost vyřízení online
 • Běžná asistenční služba zdarma
 • Pojištění pneumatiky zdarma do limitu 3.000 Kč až 2× ročně
 • Slevy z povinného ručení pro ZTP a ZTP/P ve výši 15 %

Reprezentativní příklad:

,,Karel F. si sjednal povinné ručení na vůz Škoda Fabia s výkonem 81 kW a objemem motoru 1,2 l. Karlovi je 30 let, u UNIQA pojišťovny může získat povinné ručení od 5.988 Kč za rok."

Připojištění:

 • Pojištění všech skel včetně střešního
 • Pojištění přepravovaných osob v autě
 • Komfortní asistenční služba s vyššími limity
 • Pojištění auta v případě odcizení a vandalismu
 • Náhradní vozidlo v případě nehody, střetu se zvěří či živelní události
 • Pojištění asistence MAX
 • Připojištění poškození a střetu se zvěří
 • Živelní připojištění
 • Pojištění zavazadel ve voze včetně dětské autosedačky
 • Pojištění psa nebo kočky přepravovaných ve voze

Se souhlasem České národní banky (ČNB) došlo ke sloučení pojišťoven UNIQA pojišťovna, a.s., AXA životní pojišťovna a.s. a AXA pojišťovna a.s. ke dni 31. 8. 2021. Všichni klienti zanikajících společností se automaticky stali klienty společnosti UNIQA pojišťovna, a.s., která se tak stala jejich novým pojistitelem. Informace níže jsou zde ponechané pro případné srovnání. Aktuální podmínky pro povinné ručení jsou k dohledání u produktu UNIQA povinné ručení auta.

Pojišťovna UNIQA je jednou z deseti největších pojišťoven v České republice. Společnost funguje na českém trhu již několik let a za tu dobu si získala pověst stabilního a spolehlivého poskytovatele nejrůznějších druhů pojištění. UNIQA pojišťovna má ve své nabídce pojištění auta, a to povinné ručení i havarijní pojištění, pojištění domácnosti, cestovní pojištění, penzijní připojištění, životní i zdravotní pojištění. V České republice a na Slovensku má UNIQA přes 3 miliony klientů.

Vybrat nejlevnější pojištění na auto není jednoduchá záležitost. Nabídek je na českém trhu mnoho a klienti často neví, podle čeho povinné ručení vybírat a jaké parametry jsou při výběru směrodatné. Pojišťovna AXA klientům poskytuje nejen výhodné a spolehlivé povinné ručení, ale i kvalitní zákaznický servis a s výběrem pojištění auta klientům pracovníci AXA.cz rádi poradí. Klientovi se může podařit sjednat skutečně nejlepší povinné ručení.

AXA povinné ručení auta

AXA pojišťovna povinné ručení nabízí se zárukou spolehlivého a stabilního poskytovatele s dlouholetým působením na trhu. Pro klienty jsou připraveny tři varianty balíčků pojištění AXA.cz určené různým typům řidičů. Každý klient si tak u AXA pojišťovny vybere vhodné povinné ručení auta podle svých představ. Každou variantu je navíc možné upravit podle klientových požadavků sjednáním připojištění nebo úpravou limitů plnění. 

Sjednání AXA pojištění auta je možné kompletně z pohodlí domova bez návštěvy AXA pobočky. Klient si jednoduše vybere vhodnou variantu pojištění AXA, upraví si tuto variantu dle svých potřeb a následně sjedná povinné ručení online. AXA povinné ručení nabízí s bonusem až 67 %, což je také jedním z důvodů, proč je AXA povinné ručení auta tolik zákaznicky oblíbené.

V jakých variantách nabízí AXA pojišťovna povinné ručení

AXA pojišťovna klientům připravila 3 hotové varianty balíčků pojištění auta. Každá z variant se liší výší limitů plnění i rozsahem pojistného krytí. Podoba jednotlivých variant pojištění auta od AXA pojišťovny není konečná. Každou variantu je možné rozšířit o další připojištění v závislosti na požadavcích klienta. Pojišťovna AXA (UNIQA) nabízí klientům povinné ručení s běžnými asistenčními službami v ceně a bonusem ve výši až 67 % za bezeškodní průběh. UNIQA poskytuje 2 typy povinného ručení, povinné ručení UNIQA a povinné ručení Auto GO.

UNIQA povinné ručení auta

UNIQA povinné ručení je vhodnou volbou jak pro příležitostné řidiče, tak pro klienty, kteří tráví většinu svého času na cestách. Povinné ručení UNIQA si může každý klient přizpůsobit podle svých požadavků a vybrat si z několika variant připravených balíčků s různými limity plnění i různým rozsahem služeb.

Pojišťovna UNIQA nabízí klientům několik produktů povinného ručení. Jsou jimi povinné ručení UNIQA, povinné ručení Auto & pohoda a povinné ručení Auto GO. Každý z produktů nabízí řidičům něco jiného, jsou zde různě vysoké limity plnění a výhody pro klienty.

1. Povinné ručení Auto & pohoda

Povinné ručení v rámci pojištění Auto & pohoda chrání klienty na cestách doma i v zahraničí. Součástí pojištění je široký balíček technické a právní asistence, na kterou se klienti mohou spolehnout v krizových situacích. Součástí pojištění asistence je také pojištění asistence pneumatik, které chrání pneumatiky před poškozením. Limit pojistného plnění je až do výše 250 milionů korun.

Povinné ručení Auto & pohoda má v ceně nadstandartní asistenci zahrnující neomezený odtah vozidla při nehodě v rámci ČR a SR bez finančního limitu a omezení vzdálenosti a pojištění asistence pneumatik, které obsahuje opravu pneumatiky nebo nákup nových pneumatik až do limitu 3.000 Kč až 2× za rok. Klient získá s pojištěním až 2 dárky od limitu 60/60 milionů Kč.

Je to právník do auta s limitem 500.000 Kč na první rok zdarma pro všechny druhy vozidel a POV pro přívěsný vozík, přímá likvidace, neomezený odtah po poruše v ČR a SR nebo úrazový balíček pro děti zdarma pro vozidla do 3,5 t dle klientova výběru. UNIQA pojišťovna připravila klientům přednastavené balíčky, které obsahují k povinnému ručení ještě pojištění úrazu řidiče s limitem až 5 milionů Kč,

vlastní malou škodu s limitem až 30.000 Kč a vlastní totální škodu s limitem až 200.000 Kč. Klient získá výhodu přístupu do MeteoUNIQA. MeteoUNIQA varuje před blížícími se extrémními výkyvy počasí jako je krupobití, bouře, vichřice, přívalový déšť a další. Díky včasným informacím s přesností na konkrétní PSČ mohou klienti předejít škodám na majetku či zdraví.

2. Povinné ručení UNIQA

Autopojištění online UNIQA poskytuje pojištění pro vozidla osobní, terénní, užitková, motocykly a přívěsné vozíky. Povinné ručení UNIQA nabízí možnost oprav v prověřených partnerských autoopravnách a rychlé transparentní vyřízení škod. Povinné ručení UNIQA hradí škody na majetku i zdraví až do výše vybraného limitu. Volitelné havarijní pojištění u nabídky (lze přidat/odebrat) pomůže při dopravní nehodě, při živelných událostech, vandalismu či střetu se zvěří. UNIQA pojištění auta nabízí při online sjednání slevu 5 % na pojištění vozu a 15 % na havarijní pojištění.

Povinné ručení auta nabízí bonus ve výši 5 % za každý rok beze škod a výši bonusu do výše 50 %. Samozřejmostí jsou asistenční služby 24 hodin denně 7 dní v týdnu a možnost připojištění. Klient má na výběr 3 různé tarify podle výše pojistného plnění. Pro škody na majetku/zdraví jsou limity plnění: 35/35, 50/60 a 100/100 milionů korun. Výhody vyšších tarifů pojištění odpovědnosti z provozu vozidla jsou úrazové pojištění dětí ve voze zdarma a první zaviněná škoda bez vlivu na bonus povinného ručení.

3. Povinné ručení Auto GO

Druhý typ autopojištění je povinné ručení Auto GO. Aby si každý řidič vybral UNIQA povinné ručení přesně podle svých představ a požadavků, je pojištění vozidel dále rozděleno do několika variant s různým rozsahem služeb a odlišnými limity plnění. Klient si může zvolit produkt podle toho, jak často využívá automobil, zda a jak často cestuje do zahraničí apod.

 • POV PLUS obsahuje pojistné plnění 35/35 milionů Kč a připojištění úrazu řidiče 250/125 tisíc Kč (250 000 Kč je limit za trvalé následky, 125.000 Kč limit plnění na smrt).
 • POV EXTRA je pojistným plněním 70/70 milionů Kč, připojištěním úrazu řidiče s maximálním limitem 500/250 tisíc Kč a připojištěním zavazadel s maximálním limitem plnění do 10.000 Kč.
 • POV PRÉMIUM má limit plnění v podobě 140/140 milionů Kč, připojištění úrazu řidiče 1 mil./500 tisíc Kč, připojištění zavazadel do 15.000 Kč, připojištění náhradního vozidla na 3 dny a připojištění vlastní totální škody s maximálním plněním 150.000 Kč.

Povinné ručení Auto GO obsahuje pojištění pneumatiky na území ČR i na Slovensku zdarma. Úhrada nákladů za nákup nové pneumatiky je maximálně do limitu 3.000 Kč 2× ročně. Bonus povinného ručení je do výše 67 % a odtažení vozidla v rámci celé ČR i SR z místa nehody zdarma a bez limitu. Klienti mohou využít slevu z povinného ručení pro ZTP a ZTP/P ve výši 15 %. Běžná asistenční služba je zdarma.

Pokud si klienti nevybrali mezi variantami povinného ručení UNIQA, mohou zkusit například autopojištění ČPP online.

Parametry povinného ručení UNIQA

Jedním z důležitých aspektů, který by měl zvážit každý klient, než si sjedná UNIQA povinné ručení, jsou parametry povinného ručení. Právě tyto parametry určují nejen cenu povinného ručení UNIQA, ale ovlivňují, jak vhodné bude konkrétní pojištění vozu pro klienta. Při správném porovnání parametrů se může klientovi podařit sjednat to nejlepší povinné ručení na míru.

Limity plnění

Limit plnění je důležitým parametrem udávajícím hodnotu pojistného plnění v případě vzniku pojistné události. Řidičům, kteří používají automobil často a pravidelně, se vyplatí sjednat si UNIQA pojištění auta s vyšším limitem plnění a pokrýt tak v co nejvyšší míře všechna možná rizika, která by mohla na cestách vzniknout.

Limit plnění je u pojištění auta udáván dvěma čísly ve tvaru ,,100/100", kdy první hodnota znamená maximální částku plnění v případě újmy na zdraví a druhá hodnota maximální částku v případě škody na majetku. Povinné ručení UNIQA Auto GO je nabízeno s těmito limity plnění:

 • 35 mil./35 mil. Kč
 • 70 mil./70 mil. Kč
 • 140 mil./140 mil. Kč

Povinné ručení UNIQA nabízí limity plnění 35/35, 50/60 a 100/100 milionů korun. Povinné ručení Auto & pohoda má limity plnění až do výše 250 milionů Kč.

Připojištění k povinnému ručení

Připojištění k povinnému ručení umožňují klientovi rozšířit rozsah poskytovaných služeb u sjednaného povinného ručení, případně zvýšit limity plnění. UNIQA pojišťovna nabízí různé možnosti připojištění v závislosti na zvoleném produktu autopojištění, které se mezi sebou dají kombinovat:

 • Pojištění všech skel včetně střešního
 • Pojištění přepravovaných osob v autě
 • Komfortní asistenční služba s vyššími limity
 • Pojištění auta v případě odcizení a vandalismu
 • Náhradní vozidlo v případě nehody, střetu se zvěří či živelní události
 • Pojištění asistence MAX
 • Připojištění poškození a střetu se zvěří
 • Živelní připojištění
 • Pojištění zavazadel ve voze včetně dětské autosedačky
 • Pojištění psa nebo kočky přepravovaných ve voze

Spolu s autopojištěním si klient může současně sjednat i Úrazové pojištění pojistníka, které chrání klienta jako pojistníka v jakémkoliv vozidle, které řídí. U produktu UNIQA povinné ručení se dají sjednat další typy připojištění a vozidel na call centru či na pobočkách. Například krátkodobé pojištění vozidla pro cestu do zahraničí, povinné ručení na traktor či příspěvek na náhradní auto.

Asistenční služby

Asistenční služby mají sloužit řidičům v případě, že dojde k nehodě, poruše vozidla či jiné pojistné události. Rozsah asistenčních služeb se liší u jednotlivých poskytovatelů i v rámci nabízených variant povinného ručení UNIQA. Povinné ručení UNIQA poskytuje klientům službu 24/7 a možnost komunikace v cizím jazyce. Běžná asistenční služba je zdarma a k tomu je i odtah vozidla po celé České republice a Slovensku bez limitů.

Bonus povinného ručení

Bonus povinného ručení slouží jako jakási odměna pro řidiče za jízdu bez nehod. Bonus povinného ručení je vypočítáván s ohledem na řidičskou zkušenost klienta – tedy počet měsíců, po které má sjednané povinné ručení u jakékoliv pojišťovny a fakt, zda se někdy v minulosti dopustil dopravní nehody. Bonus povinného ručení je klientům přiznáván za 12 po sobě jdoucích měsíců bez nehody a v případě, že se stanou jejím účastníkem, je naopak bonus snižován. UNIQA pojišťovna poskytuje maximální bonus ve výši 67 % ve variantě Auto GO.

Jak vybrat správné AXA pojištění auta

Výběr pojištění auta je záležitost, které by měl klient věnovat dostatečné množství času. V případě, že klient vybere nesprávné pojištění, může zjistit, že platí zbytečně drahé povinné ručení nebo v případě pojistné události nedostane finanční plnění ve výši, jakou by si představoval.

Při výběru AXA pojištění auta je nutné zvážit několik faktů, jako je například četnost používání automobilu, počet ročně najetých kilometrů i trasy, po kterých řidič jezdí nejčastěji. Všechna tato fakta jsou důležitá pro správný výběr připojištění a při rozhodování o výši limitů.

Povinné ručení srovnání

Chce-li klient sjednat kvalitní pojištění auta, povinné ručení srovnání umožní opravdu pečlivě porovnat jednotlivé nabídky. Srovnání je možné online skrze jednoduchý formulář a nezabere klientovi příliš času, maximálně pár minut. Výsledkem povinného ručení srovnání je cenové i obsahové porovnání nabídek pojištění auta od jednotlivých poskytovatelů.

AXA povinné ručení kalkulačka

Pokud se klient rozhodl sjednat si AXA povinné ručení, kalkulačka mu může být nepostradatelným pomocníkem. Právě kalkulačka povinného ručení totiž klientovi vyčíslí cenu povinného ručení pro jeho automobil a v závislosti na jeho řidičské zkušenosti. 

Kalkulačka povinného ručení je online kalkulačka, do které klient zadá informace o svém automobilu, jako je například značka automobilu, model, objem a výkon motoru, datum uvedení automobilu do provozu, rok výroby automobilu, popřípadě další požadované parametry. Klient také udá počet let, po která má na své jméno sjednané povinné ručení a případně počet nehod, jenž byl účastníkem. Na základě těchto údajů mu kalkulačka vypočítá cenu AXA pojištění auta.

Povinné ručení cena

Vybírá-li klient povinné ručení, cena je často rozhodujícím ukazatelem. Faktem však je, že cena je důležitým parametrem pojištění auta, neměla by však být parametrem rozhodujícím. Nižší cena pojištění auta může znamenat nízké limity plnění v případě pojistných událostí, užší rozsah asistenčních služeb apod. Při výběru pojištění auta je vždy lepší porovnávat ve smyslu cena – výkon (v tomto případě v podobě obsahu pojištění a výše limitů), než zohledňovat pouze samotnou cenu.

Nejlevnější povinné ručení: V čem může být háček?

Je nutné si uvědomit, že nejlevnější povinné ručení není vždy tím nejlepším povinným ručením. Ačkoliv se může zdát, že se dá na pojištění auta ušetřit, někdy toto zdání klame a původní úspora peněz se může změnit ve finanční problémy, se kterými pojišťovna nepomůže. 

V životě klienta může nastat situace, kdy se stane účastníkem dopravní nehody. Klient je sice pojištěný, ale má pouze základní, nejlevnější pojištění na auto. Při řešení vzniklé nehody tak může zjistit, že sice ušetřil ročně finance v řádu stokorun na ceně povinného ručení, ale následně prodělá mnohem více, protože mu bude vyplaceno nízké pojistné plnění. 

Jak sjednat AXA povinné ručení online

Povinné ručení online AXA pojišťovna umožňuje sjednat z pohodlí domova. Klient nemusí navštívit AXA pobočku, stačí vše vyřídit prostřednictvím internetu online formulář. Povinné ručení online neznamená pouze možnost sjednat pojištění auta pohodlně bez návštěvy AXA pobočky, ale i rychlost sjednání je výrazně vyšší než při vyřizování na pobočce.

Pro sjednání stačí vybrat si vhodnou variantu pojištění AXA a vyplnit online formulář, prostřednictvím kterého je povinné ručení AXA sjednáno. Do formuláře klient vyplní informace o svém automobilu, řidičské zkušenosti a kontaktní údaje potřebné pro uzavření smlouvy s pojišťovnou.

Proč si vybrat povinné ručení AXA

Povinné ručení AXA představuje pro klienty mnoho výhod. Velkou výhodou je fakt, že AXA pojišťovna patří mezi největší pojišťovny u nás a za dobu svého působení si firma získala přízeň mnoha klientů. Velkým lákadlem je pro klienty také výše bonusu, který je spolehlivým řidičům poskytován až ve výši 67 %. 

Klienti si mohou vybrat ze široké nabídky připojištění a přizpůsobit si vytvořené balíčky AXA pojištění auta podle svých představ. Stejně tak je možné si u AXA pojišťovny sjednat i rozšířené asistenční služby. AXA pojišťovna připravuje pro klienty také mnoho zajímavých akčních nabídek, během nichž mohou při sjednání AXA pojištění auta ušetřit. Například za sjednání online získá klient na AXA povinné ručení slevu 10 %.

Nezaujala klienty nabídka pojišťovny AXA? Mohou se podívat také na nabídky jiných poskytovatelů. Výhodné podmínky nabízí například povinné ručení Direct nebo povinné ručení ČPP.

Moje AXA

Moje AXA je osobní účet klienta AXA pojišťovny. Moje AXA má za úkol zjednodušit komunikaci mezi pojišťovnou a klientem a umožnit klientovi vyřídit jeho požadavky či dotazy jednoduše prostřednictvím internetu. Moje AXA klientovi nabízí přehled všech sjednaných smluv, výpisy z účtů, přehledy plateb, možnost úhrady poplatků za pojištění online, kontaktní údaje na osobního poradce klienta, informace k pojistným událostem a možnost spravovat si své smlouvy například přejmenováním.

Jak zrušit povinné ručení

Mnoho lidí si pokládá otázku, jak zrušit povinné ručení. AXA zrušení povinného ručení má svá pravidla, která jsou pro všechny poskytovatele pojištění daná zákonem. Má-li klient AXA povinné ručení sjednáno déle než dva měsíce, je povinen ohlásit zrušení smlouvy pojišťovně nejméně šest týdnů před uplynutím lhůty platnosti této smlouvy. Pokud tak neučiní, je smlouva pojišťovnou automaticky prodlužována. V případě, že je AXA povinné ručení sjednáno dobu kratší, než jsou dva měsíce, lze smlouvu vypovědět bez udání důvodu.

AXA pojišťovna

Společnost AXA zahájila na českém trhu činnost v roce 1998, tenkrát ještě pod názvem WASS YT, s.r.o. V historii firmy došlo několikrát ke změně názvu, než se název ustálil na AXA Česká republika, s.r.o. Předmětem podnikání společnosti AXA bylo především zprostředkovatelská činnost v oblasti penzijního připojištění, pojišťovnictví, stavebního spoření a vydávání platebních karet.

Se souhlasem České národní banky (ČNB) došlo ke sloučení pojišťoven UNIQA pojišťovna, a.s., AXA životní pojišťovna a.s. a AXA pojišťovna a.s. ke dni 31. 8. 2021. Všichni klienti zanikajících společností se automaticky stali klienty společnosti UNIQA pojišťovna, a.s., která se tak stala jejich novým pojistitelem.

AXA pojišťovna kontakt

Klient, který má zájem o AXA povinné ručení, dříve kontakoval společnost AXA prostřednictvím svého klientského účtu Moje AXA, telefonicky nebo na e-mailu. AXA pojišťovna kontakt:

 • Telefon: 292 292 292
 • E-mail: info@axa.cz

Klient měl také možnost navštívit některou z poboček společnosti AXA, které se nacházely po celé České republice, v každém větším městě. AXA pobočky se nachází například v Praze, Olomouci, Karlových Varech, Českých Budějovicích, Liberci atd. Aktuálně je vše prováděno pomocí kontaktů na pojišťovnu UNIQA.

UNIQA pojišťovna

Pojišťovna UNIQA byla založena jako firma na zelené louce v roce 1993. Jedná se o univerzální pojišťovnu poskytující velký výběr pojištění. Brzy po založení společnosti došlo ke vzniku skupiny UNIQA Insurance Group, která se stala součástí velkého evropského pojišťovacího koncernu.

UNIQA pojišťovna je partnerem pro více než 3 miliony klientů v České republice a na Slovensku. Pojišťovna UNIQA nabízí řadu finančních produktů: nabízí a spravuje životní i neživotní pojištění osob i firem, penzijní spoření, investice, půjčky, stavební spoření nebo hypotéky.

Se souhlasem České národní banky došlo ke sloučení pojišťoven UNIQA pojišťovna, a.s., AXA životní pojišťovna a.s. a AXA pojišťovna a.s.ke dni 31. 8. 2021. Všichni klienti zanikajících společností se automaticky stali klienty společnosti UNIQA pojišťovna, a.s., jež se tak stala jejich novým pojistitelem.

Pojišťovna UNIQA kontakt

Pojišťovna má na svých webových stránkách www.uniqa.cz UNIQA kontakt. Jedním ze způsobů, jak kontaktovat, je telefonní linka dostupná ve všední dny od 8 do 18 hodin na čísle +420 488 125 125. Asistenční linka pro pojištění vozidel má číslo +420 272 101 020 a funguje non stop. Klient může využít UNIQA kontakt prostřednictvím internetového formuláře, který zveřejňuje pojišťovna UNIQA na webových stránkách www.uniqa.cz. Kromě toho mohou klienti kontaktovat pojišťovnu e-mailem na adrese info@uniqa.cz. Sídlo UNIQA pojišťovny se nachází na adrese Evropská 810/136, 160 00 Praha 6. IČO pojišťovny UNIQA je 492 40 480.

Jak sjednat povinné ručení?

1. Vyplníte jednoduchý fomulář

2. Vyberete ideální nabídku

3. Sjednáte si pojistku

VímVíc.cz - povinné ručení bez obav

Vaše bezpečí je u nás na prvním místě. Proto partnery pečlivě vybíráme a spolupracujeme pouze s ověřenými společnostmi.