AXA povinné ručení online | VímVíc.cz

AXA povinné ručení

 • Ke dni 31. 8. 2021 došlo ke sloučení pojišťoven UNIQA pojišťovna, a.s., AXA životní pojišťovna a.s. a AXA pojišťovna a.s.
 • Odtažení vozidla v rámci celé ČR i SR z místa nehody zdarma a bez limitu
 • Bonus za bezeškodní průběh až do výše 67 %
 • Slevy z povinného ručení pro ZTP a ZTP/P ve výši 15 %
 • Rozsáhlé asistenční služby
 • Pojištění pneumatiky zdarma do limitu 3.000 Kč až 2× ročně
Spočítat cenu
Limit plnění 140 / 140 mil. Kč
Připojištění Ano
Asistenční služby Ano
Bonus 67 %

Výhody:

 • Široký výběr připojištění
 • Bonus za bezeškodní průběh až do výše 67 %
 • Možnost vyřízení online
 • Běžná asistenční služba zdarma
 • Rozsáhlé asistenční služby
 • Pojištění pneumatiky zdarma do limitu 3.000 Kč až 2× ročně
 • Slevy z povinného ručení pro ZTP a ZTP/P ve výši 15 %
 • Odtažení vozidla v rámci celé ČR i SR z místa nehody zdarma a bez limitu

Reprezentativní příklad:

,,Karel F. si sjednal povinné ručení na vůz Škoda Fabia s výkonem 81 kW a objemem motoru 1,2 l. Karlovi je 30 let, u UNIQA pojišťovny může získat povinné ručení od 5.988 Kč za rok."

Připojištění:

 • Pojištění všech skel včetně střešního
 • Pojištění přepravovaných osob v autě
 • Komfortní asistenční služba s vyššími limity
 • Pojištění auta v případě odcizení a vandalismu
 • Náhradní vozidlo v případě nehody, střetu se zvěří či živelní události
 • Pojištění asistence MAX
 • Připojištění poškození a střetu se zvěří
 • Živelní připojištění
 • Pojištění zavazadel ve voze včetně dětské autosedačky

Se souhlasem České národní banky došlo ke sloučení pojišťoven UNIQA pojišťovna, a.s., AXA životní pojišťovna a.s. a AXA pojišťovna a.s. ke dni 31. 8. 2021. Všichni klienti zanikajících společností se automaticky stali klienty společnosti UNIQA pojišťovna, a.s., která se tak stala jejich novým pojistitelem. Informace níže zde necháváme pro případné srovnání. Aktuální podmínky pro povinné ručení však najdete u produktu UNIQA povinné ručení.

Vybrat povinné ručení není jednoduchá záležitost. Nabídek je na českém trhu mnoho a klienti často neví, podle čeho povinné ručení vybírat a jaké parametry jsou při výběru směrodatné. AXA pojišťovna klientům poskytuje nejen výhodné a spolehlivé povinné ručení, ale i kvalitní zákaznický servis a s výběrem pojištění auta klientům pracovníci AXA rádi poradí.

AXA povinné ručení

AXA pojišťovna povinné ručení nabízí se zárukou spolehlivého a stabilního poskytovatele s dlouholetým působením na trhu. Pro klienty jsou připraveny tři varianty balíčků pojištění určené různým typům řidičů. Každý klient si tak u AXA pojišťovny vybere vhodné povinné ručení podle svých představ. Každou variantu je navíc možné upravit podle klientových požadavků sjednáním připojištění nebo úpravou limitů plnění. 

Sjednání AXA pojištění auta je možné kompletně z pohodlí domova bez návštěvy pobočky. Klient si jednoduše vybere vhodnou variantu pojištění, upraví si tuto variantu dle svých potřeb a následně sjedná povinné ručení online. AXA povinné ručení nabízí s bonusem až 67 %, což je také jedním z důvodů, proč je AXA povinné ručení tolik zákaznicky oblíbené.

V jakých variantách nabízí AXA pojišťovna povinné ručení

AXA pojišťovna klientům připravila tři hotové varianty balíčků pojištění auta. Každá z variant se liší výší limitů plnění i rozsahem pojistného krytí. Podoba jednotlivých variant pojištění auta od AXA pojišťovny není konečná. Každou variantu je možné rozšířit o další připojištění v závislosti na požadavcích klienta.

POV PLUS

POV PLUS je nejlevnější povinné ručení v nabídce pojišťovny AXA. Obsahuje základní ochranu pro příležitostné řidiče s nižšími limity plnění – 35 mil./35 mil. Kč. Dále balíček obsahuje úrazové pojištění řidiče s limitem 250.000 Kč v případě trvalých následků úrazu při nehodě a limitem 125.000 Kč v případě úmrtí.

POV EXTRA

POV EXTRA je variantou pro řidiče, kteří si rádi připlatí za vyšší ochranu, ale zároveň chtějí povinné ručení, které příliš nezatíží jejich rozpočet. Varianta je nabízena s limitem plnění v případě škody na majetku a újmy na zdraví 70 mil./70 mil. Kč, úrazovým pojištěním s limitem 500.000 Kč na trvalé následky a 250.000 Kč na smrt a připojištěním zavazadel s limitem 10.000 Kč.

POV PRÉMIUM

Pro náročnější řidiče připravila AXA povinné ručení POV PRÉMIUM. Tato varianta je vhodná především pro řidiče, kteří jsou na cestách denně, popřípadě cestují na dlouhé vzdálenosti. Limit plnění je 140 mil./140 mil. Kč, balíček dále obsahuje připojištění úrazu řidiče na 1 milion Kč v případě trvalých následků a 500.000 Kč na smrt, připojištění zavazadel s limitem 15.000 Kč, připojištění náhradního vozidla na 3 dny a připojištění totální škody s limitem 150.000 Kč.

Jaké parametry nabízí AXA povinné ručení 

Každé povinné ručení, stejně tak i povinné ručení AXA, se vyznačuje parametry, které jsou při výběru správného pojištění auta pro klienta velmi důležité. Jedná se o 4 parametry, které nejen ovlivňují cenu pojištění auta, ale i jeho míru výhodnosti pro konkrétního klienta. Těmi parametry jsou limity plnění, možnosti připojištění, rozsah asistenčních služeb a bonus povinného ručení.

Limity plnění

Limity plnění u povinného ručení určují maximální částku, která bude klientovi pojišťovnou vyplacena v případě vzniku pojistné události. V nabídkách poskytovatelů pojištění jsou uvedeny ve tvaru ,,35/35 mil. Kč”, kdy první hodnota udává limit pojistného plnění v případě škody na majetku a druhá hodnota limit plnění v případě újmy na zdraví či usmrcení.

AXA pojišťovna nabízí povinné ručení s těmito variantami limitů plnění:

 • 35 mil. Kč/35 mil. Kč,
 • 70 mil. Kč/70 mil. Kč,
 • 140 mil. Kč/140 mil. Kč.

Připojištění k povinnému ručení

AXA pojišťovna chce svým klientům poskytovat komplexní ochranu a povinné ručení dle jejich preferencí a požadavků. Proto nabízí možnost připojištění k povinnému ručení. Připojištění klientovi umožňuje sjednat si dodatečnou ochranu na pojistné události, které ho s určitou pravděpodobností mohou potkat. Nabídka připojištění od AXA pojišťovny je široká, je možné si sjednat tato připojištění:

 • Úrazové pojištění, které poskytuje ochranu nejen řidiči, ale i jeho spolucestujícím. AXA pojišťovna povinné ručení nabízí s tímto úrazovým pojištěním v ceně, je však možné si zvýšit rozsah pojistného plnění.
 • Pojištění náhradního vozidla kryje řidiči výlohy za zapůjčení náhradního vozidla během toho, co je klientův automobil v opravě důsledkem nehody. Maximální rozsah připojištění je 10.000 Kč na dobu 10 dnů.
 • Pojištění zavazadel kryje škody v případě poškození nebo úplného zničení přepravovaných zavazadel v důsledku nehody, krádeže a živelní události.
 • Pojištění skel s variantami limitů 10.000 Kč, 20.000 Kč a 40.000 Kč. Pojištění se vztahuje na poškození všech skel automobilu v důsledku jakékoliv nahodilé události.
 • Pojištění proti poškození zvěří, a to jak proti srážce se zvěří během jízdy, tak proti poškození zaparkovaného vozidla v důsledku přímého kontaktu se zvířetem.
 • Živelní pojištění proti škodám způsobeným v důsledku živelných událostí. Maximální limit plnění je v tomto případě 150.000 Kč.
 • Pojištění odcizení a poškození následkem vandalismu do výše 150.000 Kč.
 • Připojištění asistenčních služeb s vyšším limitem plnění a větším rozsahem poskytovaných služeb při poruše nebo nehodě vozidla.

Asistenční služba

Asistenční služba je klientovi k dispozici v případě vzniku pojistné události, kterou může být nehoda nebo porucha vozidla. V takovém okamžiku potřebuje klient podporu v podobě dopravy vozidla do servisu, dopravy jeho a spolucestujících na místo, kde je možné se ubytovat, popřípadě poskytnutí ubytování nebo finanční podpory. Klientům je také často zajištěno náhradní vozidlo, v případě společnosti AXA si náhradní vozidlo zajistí klient a AXA pojišťovna mu poté uhradí vzniklé náklady. Základní asistenci poskytuje AXA pojišťovna v ceně pojištění auta, klient si ale může asistenční služby za poplatek rozšířit.

Bonus povinného ručení

Bonus povinného ručení je poskytován v závislosti na tom, jak dlouho má klient na své jméno sjednané povinné ručení. Nezáleží na tom, zda měl v minulosti povinné ručení u jiné pojišťovny, než je AXA pojišťovna, bonus je sčítán za sjednaná pojištění auta u jakékoliv pojišťovny. Výše bonusu se však u jednotlivých pojišťoven liší. AXA pojišťovna poskytuje bonus až ve výši 67 %, což je nadprůměrná nabídka mezi dalšími poskytovateli pojištění auta.

Jak vybrat správné AXA pojištění auta

Výběr pojištění auta je záležitost, které by měl klient věnovat dostatečné množství času. V případě, že klient vybere nesprávné pojištění, může zjistit, že platí zbytečně drahé povinné ručení nebo v případě pojistné události nedostane finanční plnění ve výši, jakou by si představoval.

Při výběru AXA pojištění auta je nutné zvážit několik faktů, jako je například četnost používání automobilu, počet ročně najetých kilometrů i trasy, po kterých řidič jezdí nejčastěji. Všechna tato fakta jsou důležitá pro správný výběr připojištění a při rozhodování o výši limitů.

Povinné ručení – srovnání

Chce-li klient sjednat kvalitní povinné ručení, srovnání povinného ručení mu umožní opravdu pečlivě porovnat jednotlivé nabídky. Srovnání je možné online skrze jednoduchý formulář a nezabere klientovi příliš času, maximálně pár minut. Výsledkem srovnání povinného ručení je cenové i obsahové porovnání nabídek pojištění auta od jednotlivých poskytovatelů.

AXA povinné ručení – kalkulačka

Pokud se klient rozhodl sjednat si AXA povinné ručení, kalkulačka mu může být nepostradatelným pomocníkem. Právě kalkulačka povinného ručení totiž klientovi vyčíslí cenu povinného ručení pro jeho automobil a v závislosti na jeho řidičské zkušenosti. 

Kalkulačka povinného ručení je online kalkulačka, do které klient zadá informace o svém automobilu, jako je například značka automobilu, model, objem a výkon motoru, datum uvedení automobilu do provozu, rok výroby automobilu, popřípadě další požadované parametry. Klient také udá počet let, po která má na své jméno sjednané povinné ručení a případně počet nehod, jenž byl účastníkem. Na základě těchto údajů mu kalkulačka vypočítá cenu AXA pojištění auta.

Povinné ručení – cena

Vybírá-li klient povinné ručení, cena je pro něj často rozhodujícím ukazatelem. Faktem však je, že cena je důležitým parametrem pojištění auta, neměla by však být parametrem rozhodujícím. Nižší cena pojištění auta může znamenat nízké limity plnění v případě pojistných událostí, užší rozsah asistenčních služeb apod. Při výběru pojištění auta je vždy lepší porovnávat ve smyslu cena – výkon (v tomto případě v podobě obsahu pojištění a výše limitů), než zohledňovat pouze samotnou cenu.

Nejlevnější povinné ručení – v čem může být háček?

Je nutné si uvědomit, že nejlevnější povinné ručení není vždy tou nejlepší volbou. Ačkoliv se může zdát, že se dá na pojištění auta ušetřit, někdy toto zdání klame a původní úspora peněz se může změnit ve finanční problémy, se kterými pojišťovna nepomůže. 

V životě klienta může nastat situace, kdy se stane účastníkem dopravní nehody. Klient je sice pojištěný, ale má pouze základní, nejlevnější povinné ručení. Při řešení vzniklé nehody tak může zjistit, že sice ušetřil ročně finance v řádu stokorun na ceně povinného ručení, ale následně prodělá mnohem více, protože mu bude vyplaceno nízké pojistné plnění. 

Jak sjednat AXA povinné ručení online

Povinné ručení online AXA pojišťovna umožňuje sjednat z pohodlí domova. Klient nemusí navštívit pobočku, stačí vše vyřídit prostřednictvím internetu skrze online formulář. Povinné ručení online neznamená pouze možnost sjednat pojištění auta pohodlně bez návštěvy pobočky, ale i rychlost sjednání je výrazně vyšší než při vyřizování na pobočce.

Pro sjednání stačí vybrat si vhodnou variantu AXA pojištění auta a vyplnit online formulář, prostřednictvím kterého je povinné ručení AXA sjednáno. Do formuláře klient vyplní informace o svém automobilu, řidičské zkušenosti a kontaktní údaje potřebné pro uzavření smlouvy s pojišťovnou.

Proč si vybrat povinné ručení AXA

Povinné ručení AXA představuje pro klienty mnoho výhod. Velkou výhodou je fakt, že AXA pojišťovna patří mezi největší pojišťovny u nás a za dobu svého působení si firma získala přízeň mnoha klientů. Velkým lákadlem je pro klienty také výše bonusu, který je spolehlivým řidičům poskytován až ve výši 67 %. 

Klienti si mohou vybrat ze široké nabídky připojištění a přizpůsobit si vytvořené balíčky AXA pojištění auta podle svých představ. Stejně tak je možné si u AXA pojišťovny sjednat i rozšířené asistenční služby. AXA pojišťovna připravuje pro klienty také mnoho zajímavých akčních nabídek, během nichž mohou při sjednání AXA pojištění auta ušetřit. Například za sjednání online získá klient na AXA povinné ručení slevu 10 %.

Nezaujala vás nabídka pojišťovny AXA? Podívejte se i na nabídky jiných poskytovatelů. Výhodné podmínky nabízí například Kooperativa povinné ručení.

Moje AXA

Moje AXA je osobní účet klienta AXA pojišťovny. Moje AXA má za úkol zjednodušit komunikaci mezi pojišťovnou a klientem a umožnit klientovi vyřídit jeho požadavky či dotazy jednoduše prostřednictvím internetu.

Moje AXA klientovi nabízí přehled všech sjednaných smluv, výpisy z účtů, přehledy plateb, možnost úhrady poplatků za pojištění online, kontaktní údaje na osobního poradce klienta, informace k pojistným událostem a možnost spravovat si své smlouvy například přejmenováním.

AXA povinné ručení – zrušení

Zrušení povinného ručení má svá pravidla, která jsou pro všechny poskytovatele pojištění daná zákonem. Má-li klient AXA povinné ručení sjednáno déle než dva měsíce, je povinen ohlásit zrušení smlouvy pojišťovně nejméně šest týdnů před uplynutím lhůty platnosti této smlouvy. Pokud tak neučiní, je smlouva pojišťovnou automaticky prodlužována. V případě, že je AXA povinné ručení sjednáno dobu kratší, než jsou dva měsíce, lze smlouvu vypovědět bez udání důvodu.

AXA pojišťovna

Společnost AXA zahájila na českém trhu činnost v roce 1998, tenkrát ještě pod názvem WASS YT, s.r.o. V historii firmy došlo několikrát ke změně názvu, než se název ustálil na nynější AXA Česká republika, s.r.o. Předmětem podnikání společnosti AXA je především zprostředkovatelská činnost v oblasti penzijního připojištění, pojišťovnictví, stavebního spoření a vydávání platebních karet.

AXA kontakt

Klient, který má zájem o AXA povinné ručení, kontaktuje společnost AXA prostřednictvím svého klientského účtu Moje AXA, telefonicky nebo na e-mailu.

 • Telefon: 292 292 292
 • E-mail: info@axa.cz

Klient má také možnost navštívit některou z poboček společnosti AXA, které se nachází po celé České republice, v každém větším městě. Pobočky AXA se nachází například v Praze, Olomouci, Karlových Varech, Českých Budějovicích, Liberci atd.

Jak sjednat povinné ručení?

1. Vyplníte jednoduchý fomulář

2. Vyberete ideální nabídku

3. Sjednáte si pojistku

VímVíc.cz - povinné ručení bez obav

Vaše bezpečí je u nás na prvním místě. Proto partnery pečlivě vybíráme a spolupracujeme pouze s ověřenými společnostmi.