AliExpress česky s BONUSEM | VímVíc.cz

AliExpress je jedním z nejpopulárnějších čínských eshopů. Nejedná se však o klasický eshop ale o webovou platformu propojující producenty zboží (převážně z Číny) a koncové zákazníky. Až 42 % internetových uživatelů v Česku nakupuje na eshopech z Číny a AliExpress je stále nejčastější volbou.

Proč Aliexpress vede?

Jednoznačně za to mohou jedny z nejlepších cen na trhu. Za 3 dolary koupíte klidně víc než jednu věc. Navíc v drtivé většině s dopravou zdarma. Používání AliExpressu je velice jednoduché, vše je jasně rozděleno a navíc je přístupný v mnoha jazycích. Aliexpress je pro koncového zákazníka mnohem lákavější a lepší než největší konkurent Wish, kde používají obchodníci mnohem častěji klamavé techniky.

Jaké zboží zde koupíte?

Doslova vše. Kryty na mobil, fidget spinner, levné plavky a další kousky. Pořídíte zde i značkové mikiny Nike, hodinky Diesel nebo boty Tommy Hilfiger. Najdete zde i elektroniku, vybavení do kuchyně, či nábytek na zahradu. Představivosti se meze nekladou a své si zde najde skutečně každý.

Je AliExpress spolehlivý?

Ano. Nemusíte se bát, že naletíte nějakému podvodníkovi. Jedná se o léta prověřený eshop, který pod sebou sdružuje malé čínské prodejce. AliExpress zajišťuje jeho věrohodnost i tím, že funguje jako zprostředkovatel peněz. Peníze jsou prodejci poslány až potom, co odběratel potvrdí, že balíček převzal a je v pořádku. Je tak v prodejcově zájmu, aby vše proběhlo, jak má.

AliExpress česky

Výhodou je, že AliExpress operuje i v češtině. Na stránce www.aliexpress.com zadáte velice jednoduše v pravém horním rohu výchozí jazyk češtinu. Můžete také do vyhledávače rovnou napsat www.aliexpress.com cz. V tuto chvíli budete automaticky přesměrování na českou verzi webu.

Registrace a nákupy na AliExpressu

Registrace i nákupy na AliExpressu jsou velice jednoduché. Registrujete se pomocí vaší emailové adresy. Vyplníte základní údaje (jméno, adresa atd.), a pak už si jednoduše vybíráte zboží, ukládáte jej do nákupního košíku a následně celé zaplatíte. Platí se vždy předem. Pak už jen čekáte na vaše vybrané zboží.

Jak předejít problémům?

Ačkoliv je AliExpress léta ověřeným eshopem, nikdo se vám nemůže stoprocentně zaručit za kvalitu zboží či rychlost dodání. Vy jako zákazník, ale můžete využít předchozích zkušeností jiných zákazníků. Každý prodejce má na AliExpressu svůj vlastní profil, který může nakupující ohodnotit a napsat k němu recenzi. Můžete se tak podívat tak na fotky ostatních zákazníků, kteří vám mohou konkrétního prodejce doporučit, či nikoliv.

Nevýhody AliExpressu

Jedinou nevýhodou je v podání AliExpressu dodací lhůta. Pokud si objednáte najednou větší množství zboží, je dost pravděpodobné, že vám nepřijde jeden veliký balík se všemi produkty najednou. Spíše čekejte několik menších balíčků, které se k vám budou postupně dostávat. Dodací lhůta je u AliExpressu 30 - 69 dní, což může být pro někoho poměrně dost dlouhá doba.

Je třeba s tímto faktem počítat a pokud se chystáte objednat nějaký dárek, který potřebujete mít na určité datum, nakupujte s předstihem.