Práce na lodi | VímVíc.cz

Práce na lodi je atraktivním lákadlem, slibuje příjemné, nevšední pracovní prostředí, možnost cestovat, poznat exotické destinace a kromě toho i nadstandartní výdělky. Práce na lodi je stále vyhledávanější prací. Hledají ji nejen mladí lidé a studenti, ale i zájemci všeho věku se zájmem o práci v zahraničí. Práce na zaoceánské lodi nebo práce na říční lodi nabízí navíc příležitost zdokonalit své znalosti cizího jazyka a využít je v praxi.

Práce na lodi

Nabídka práce na lodi

Nabídka práce na lodi se stále rozšiřuje, lidé hledají práci na lodi nejen v zahraničí, ale i u nás v České republice. Práci na lodi najdou jak muži, tak i ženy. Zájemci mohou využít nabídky práce na výletní lodi u nás nebo v zahraničí, práce na zaoceánské lodi, většinou se jedná o luxusní lodní kolos s bohatým vyžitím, který se pohybuje v exotických destinacích, práce na říční lodi v Čechách nebo po Evropě a práce na nákladní lodi a to především v přímořských státech a státech s významnými přístavy. Nabídka práce na lodi obsahuje pozice v gastronomii a pohostinství, obsluze a prodeji, fotografování, zábavě nebo strojírenství, rybářství a úklidu.

Hledání práce na lodi

Práci na lodi najdete přímým hledáním konkrétních pozic u firem a společností zprostředkující práci na lodi nebo pokud máte zájem o práci na zaoceánské výletní lodi, tak lze hledat přes agenturu, která Vám poskytne kompletní informace a k práci Vám pomůže krok za krokem.

Práce na lodi bývá ohodnocena nadstandartně, záleží však na každé lodi a délce plavby. Bývá pravidlem, že zaměstnanci si vydělají za určitou dobu více na lodi, než stejnou prací za stejnou dobu, jakou by dělali ve své zemi či městě. Pracovní doba však může být delší a práce se tak stává těžší.

Práce na říční lodi

Práce na říční lodi v České republice je nejčastěji nabízena na Vltavě v Praze, kde se pohybuje velký počet turistů a Vltava je vyhledávanou řekou pro rekreaci. Zde najdeme pozice především oblasti pohostinství a gastronomie. Práci na říční lodi nalezneme ale i po celém toku Vltavy nebo Labe a menších řek tekoucích Českou republikou.

Práci na říční lodi najdeme i po celé Evropě, kde jsou velice oblíbené výletní lodě plující napříč Evropou. Nejčastějšími řekami hostující tyto lodě jsou řeky Dunaj, Rýn a Seina. Výletní lodě plující po Evropě proplouvají Francií, Rumunskem, Bulharskem, Srbskem, Maďarskem, Rakouskem, Německem a Nizozemím.

Sezóna výletních lodí na Evropských řekách trvá zhruba 6-9 měsíců. Začíná kolem března-dubna a může končit až v lednu následujícího roku. Pracovní doba je běžně 9-11 hodin denně, pracuje se 7 dní v týdnu. Členům posádky platí zaměstnávací firma zdravotní, důchodové i sociální pojištění po celou dobu v zahraničí. Zdravotní služba je k dispozici posádce přímo na lodi. Posádka má za sezónu nárok zpravidla až na 3 týdny dovolené. Zároveň může využívat volna během dne, kdy například loď kotví v určitém městě. Mezi benefity práce na říční lodi patří ubytování i stravování zdarma, možnost cestování a poznávání různých měst nebo zlepšení cizího jazyka.

Dlouhá pracovní doba na lodi bývá kompenzováná nadstandartními platy.

Práce na zaoceánské lodi

Uchazeč o práci na zaoceánské lodi musí počítat s povinností obstarat si pracovní víza, zajistit si letenky do dané destinace, odkud loď vyplouvá, s úvodním školením a bezpečnostním výcvikem. Součástí práce na zaoceánské lodi je placené ubytování a strava po dobu celé plavby, firemní benefity, občasné využívání prostor pouze pro hosty a dýška od hostů. Posádka má zajištěnou zdravotní péči přímo na palubě.

Při práci na zaoceánské lodi se setkáte s kolegy z celého světa a dostanete možnost se podívat do mnoha zemí. Práce bývá rozdělena na ranní a noční směny, přes den má zaměstnanec většinou volno, může využívat prostorů pro zaměstnance jako je posilovna, kino, relaxační zóny nebo pokud loď kotví, vycházky do města či na pláž. Často se také pořádají večírky, zaměstnanecké párty a teambuildingy. Pokud loď kotví v určitém městě přes noc, může zaměstnanec využít nočních aktivit mimo loď.

Při dlouhodobém pobytu na zaoceánské lodi si nejen perfektně zlepšíte cizí jazyk, ale procestujete i kus světa!

Práce na rybářské lodi nebo v přístavu

Další možnou prací na lodi je práce na rybářské lodi nebo nákladní lodi popřípadě v přístavu. Ta je převážně nabízena v severních a polárních oblastech. Nejčastěji bychom práci na rybářské lodi hledali v Německu, Nizozemí, Dánsku, Norsku, na Islandu, v Kanadě nebo v Aljašce. Není však těžké takovou práci sehnat, je to však téměř pouze mužská práce, u uchazečů je vyžadována síla, velká výdrž a hbitost.

Práce na rybářské lodi patří mezi jednu z nejtěžších prací vůbec. Pracovní doba každý den přesahuje více jak 12 hodin, někdy je to až 17 hodin denně a pracuje se sedm dní v týdnu nehledě na den či noc. Pracuje se za každého počasí, obvykle i za bouřky a mrazů pod 20 stupňů Celsia. Pracovníci vykonávají manuální a těžkou práci všeho druhu, pracují v týmu a chyby jsou nepřístupné. Práce na rybářské lodi patří zároveň mezi nejrizikovější, pracovníci snadnou přijdou k úrazu.

Těžká práce na rybářské lodi je kompenzována vysoce nadstandartním platem. Ten se odvíjí v počtu odpracovaných dní. Minimálně však musí pracovník odpracovat a vydržet na lodi 65 dní, aby mu byla práce proplacena. Firmy většinou proplácí i letenky. Kontrakty bývají podepisovány na dobu tří měsíců. S každými třemi odpracovanými měsíci se mzda zvedá. Mzda však začíná na 30 000 Kč za osm až deset dní. Se třetím kontraktem je možné dosáhnout mzdy více jak 140 000 Kč za měsíc.