Shopsys - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Vstup do světa zábavy

Shopsys

Už 17 let stavíme B2B a B2C e-shopy skutečně na míru. Pro naše klienty jsme plnohodnotným a strategickým e-commerce partnerem. Díky nejlepším technologiím a mnohaletému know-how pomáháme předním e-commerce hráčům řešit nejdůležitější výzvy a dosahovat obchodních cílů. Mezi naše klienty patří Sconto, Mountfield, Bushman, Office Depot, Démos, B2B Partner, Okay, Růžový Slon a další.

Hodnocení Shopsys

Přidat hodnocení
před 2 roky
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Senior Web Developer
Pracoval(a) jsem ve společnosti Shopsys na plný úvazek 1-2 roky, do roku 2021.
Nedoporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Dobře udržovaný kód díky code reviews. Projekty testují zkušení testeři. Spousta zkušených lidí zejména v PHP. Nápomocní a šikovní kolegové. HR oddělení přátelské a užitečné. Možnost práce z domova a flexibilní pracovní doba. Práce na dálku je dobře podchycena přes Slack a další nástroje.

Negativa firmy:

Po téměř dvou letech poctivé práce přišel šok ve formě ukončení spolupráce. Stačí, že se nelíbíte nadřízenému. A to i přes spokojenost zákazníků a kolegů s vaší prací, mentorování několika lidí současně, vedení dvou projektů a nominace na zaměstnance měsíce. Ve firmě je extrémní fluktuace lidí. Za dobu, kdy jsem tam byl skončilo mnoho dlouholetých zaměstnanců. Nečekejte růst kariérní ani platový. Vedení sestává ze stálic. Za necelé dva roky plat téměř nerostl (pod mírou inflace). Časem vám přibude zodpovědností a povinností, roste tlak. Není to však nijak kompenzováno a oceněno (pouze výplatou). Při nástupu dostanete legrační budget na vybavení (notebook, monitor, ...) Benefity byly zanedbatelné, kromě výplaty jsem měl jen 2 dny sick days a angličtinu zaplacenou mimo pracovní dobu. Pokud byste měli šanci mentorovat lidi, lepší je to nebrat. Nic vám to nedá, jen starosti. Nedočkáte se žádné odezvy - pochvaly nebo uznání. Lepší je být nenápadnou součástí mašinérie – připomíná to korporát. Firma tlačí na průměrnost a jediné, čeho se schopný člověk dočká je práce za ostatní. Pokud se dostanete na oddělení maintenance, můžete mít 2-4 projekty současně a připravte se na mikromanagement zapisování času k úkolům.

před 5 roky
4.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Shopsys na plný úvazek, do roku 2018.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Shopsys je unikátní firma, v žádné jiné firmě jsem se nesetkal/a s takovou péčí a zájmem o zaměstnance. Oceňoval/a jsem také flexibilní pracovní dobu a možnost home office.

Negativa firmy:

Chtělo by to zavést více benefitů. Talíř zeleniny není stravenka.

před 5,5 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Programátor
Pracoval(a) jsem ve společnosti Shopsys na plný úvazek 3-4 roky, do roku 2016.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Snaží se o pravidelnou výplatu

Negativa firmy:

před 6,5 roky
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – PHP programátor
Pracoval(a) jsem ve společnosti Shopsys na plný úvazek, do roku 2015.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

- Pravidelná výplata (a to je vlastně smutné, že to mívali jako "benefit") - Ovoce / zelenina 1x denně k dispozici

Negativa firmy:

- Firma se tváří jako SW profík, ve skutečnosti jim ale ujel vlak a nyní se jej snaží chytit. Což je na jednu stranu určitě dobře, ale nesmíte se ten vlak snažit dohonit tak, že jedna noha nestíhá tu druhou! - V době mého působení byli na vedoucích pozicích lidi, kteří buď neměli páru, jak se vůbec programuje nebo lidé, kterým bylo vše jedno a spíš byli rádi, že se můžou po ostatních vozit a nerozdělovat prémie, protože aspoň víc zbylo jim... smutný byl i příběh ředitele, ke kterému se mnoho informací nedostalo, i když se je člověk snažil eskalovat. Vždy se to nějak "zametlo". - Chci-li kvalitně dělat svou práci, vyvíjet skvělé e-shopy, tak potřebuji kvalitní lidi. Nástupní plat v roce 2015 byl k pláči. Oni nakonec takoví vývojáři buď nemají zájem se zlepšovat nebo prostě odejdou za lepším. Fluktuace byla v ShopSyse neuvěřitelná a podle toho také vypadaly produkty, když na nich programátor většinou dělá sám a know-how třeba nakonec nepředá, protože raději uteče... - Nerespektování soukromí, prostě vám jednou přijde e-mail, že vaše telefonní číslo dali zákazníkovi, který je naštvaný, takže to musíte nejlépe hned z domu vyřešit se zákazníkem na telefonu. Vážně?! - Dalo by se opravdu pokračovat, ale to by znělo až neuvěřitelně :-(

Doporučení pro management firmy:

Sáhnout si do svědomí a říct, že něco neumím nebo že na to nemám, to není projev srabáctví ale sebekritiky a ta byla v ShopSyse velmi potřeba. Hledat chyby u jiných, je velmi snadné, ale pokrytecké.

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (11)

Podíleli jsme se na vzniku více než 800 e-shopových řešení a postupně jsme se rozrostli na 70členný tým. Intenzivně se věnujeme nejen stavbě e-shopů, ale také pomáháme velkým retailistům se vstupem do omnichannel světa. Rozvíjíme škálovatelný open-source e-commerce framework (koukni na náš GitHub) a projekty na něm postavené. Tudíž je u nás prostor jak pro vývoj open-source, tak řešení konkrétních projektů/e-shopů.

Předáváme naše know how

Prostřednictvím přednášek, konferencí a webinářů předáváme své know how dalším odborníkům z oboru v Česku i zahraničí. Od roku 2016 vydáváme vlastní e-commerce magazín pro úzkou skupinu B2B manažerů a profesionálů - EXEC - který nabízí pohled do podnikání velkých e-shopů, fakta, trendy, rozhovory a další informace důležité pro strategické rozhodování. Podílíme se také na pořádání konferencí ShopCamp, BarCamp a PHP live.

Není to jen o práci

Naše benefity vznikly z nápadů celého týmu, pomáhají nám zůstat ve formě fyzicky a psychicky. Stejně jako v péči o naše klienty ani v péči o sebe totiž neděláme kompromisy.

  • odměny závislé na výkonech
  • ekce angličtiny zdarma
  • dopolední čerstvé ovoce
  • pravidelné celotýmové snídaně
  • Multisport karta
  • Multisport karta
  • ocenění zaměstance měsíce, odměny a dovolená navíc za 5, 10, 15 let ve firmě a dárky při životních radostech
Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Koksární 1096/10, 702 00 Ostrava

Velikost firmy:

25 - 49 zaměstnanců

IČ:

27790487

Založení / Zapsání do OR*:

19. 2. 2007