Pražské vodovody a kanalizace - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Dobře naladěná telka

Pražské vodovody a kanalizace

Společnost Pražské vodovody a kanalizace, a. s. je provozovatel vodohospodářské infrastruktury v Praze. Zajišťují dodávky pitné vody a odvod odpadních vod.

Hodnocení Pražské vodovody a kanalizace

Přidat hodnocení

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (2)

O společnosti Pražské vodovody a kanalizace

Pražské vodovody a kanalizace, a. s. zajišťuje dostatek pitné vody pro více jak 1,2 mil. lidí na území Prahy a dalších více jak 60 tis. obyvatel mimo Prahu. Vlastní dvě úpravny vody - Káraný a v Podolí. Voda samotná je nakupována z úpravny Želivka. Odpadní vody společnost odvádí do čistíren, které ji následně upravenou odvádí do Vltavy. Mimo řešení dodávek a odvodu vody má společnost Pražské vodovody a kanalizace na starost i jiné služby, které souvisí s provozem a údržbou, průzkumem, realizací přípojek a další. Společně s Nadačním fondem Veolia podporuje společnost různé projekty v rámci práce na společenské odpovědnosti a angažuje se i na poli ochrany životního prostředí.

Historie firmy

Společnost Pražské vodovody a kanalizace, a. s. se vznikem datují k roku 1998. Vzniku společnosti však předcházelo dlouhé období vývoje. Již v 19. století se v Praze řešila otázka nového projektu kanalizace. Postupně se budovaly stoky a v roce 1947 již bylo 729 km trvalých stok a 203 km provizorních. Roku 1951 vzniká Pražská vodohospodářská služba, která se dále rozšiřuje o čistírny vod a dochází ke sloučení s Pražskými vodními toky. V roce 1998 nakonec vzniká akciová společnost, zanikají Pražské vodárny a Pražská kanalizace, společnost spadá pod vlastnictví města Prahy. V roce 2001 pak kupuje 66 % akcií provozní části společnost Veolia.

Pražské vodovody a kanalizac kariéra

Práci ve společnosti Pražské vodovody a kanalizace nachází v současné době více jak 1000 zaměstnanců, převážně na dělnických a technických profesích. K volným místům nabízí například 5 týdnů dovolené, firemní benefity, vzdělávací a jazykové kurzy, slevy na cestování a další. Kariéra v Pražské vodovody a kanalizace je zajištěna silnou a stabilní společností.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Hostivař, Ke Kablu 971/1, 10200 Praha 15

Velikost firmy:

1000 - 1499 zaměstnanců

IČ:

25656635

Právní forma:

a.s.

Web:

www.pvk.cz