Kanzelsberger - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Vyberte si svou knihu!

Kanzelsberger

Náplní práce Kanzelsberger je nabídka širokého sortimentu knih. V databázi společnosti se nachází přes 60 000 titulů z mnoha oblastí. Svou kariéru Kanzelsberger orientuje na zákazníky tak, aby uspokojil jejich požadavky, a proto vytvořil objednávkovou službu. Svou síť kamenných prodejen knihkupectví neustále rozšiřuje, proto se vyplatí sledovat aktuální volná místa v Kanzelsberger a najít práci třeba ve svém městě. Zaujala vás možnost práce v Kanzelsberger? Podívejte se také na hodnocení Kanzelsberger jako zaměstnavatele.

Hodnocení Kanzelsberger

Přidat hodnocení
před 5 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Kanzelsberger na pracovní smlouvu, do roku 2018.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

• přehled o vydávaných knihách • příjemní zaměstnanci na pobočkách

Negativa firmy:

Co se týče negativ, tak ty u této firmy převažují. Ve firmě jsem působila skoro čtyři roky a sama vlastně nevím, jak je možné, že jsem tam vydržela tak dlouho a sama sebe za to obdivuji. • Plat - plat je zde opravdu nízký, začínala jsem na X Kč/hod, ke konci svého působení jsem se sice dostala na X Kč/hod, ale přidání bylo spíše z nutnosti - u firmy je velká fluktuace. Mnohdy jsem si však jako brigádník vydělala více než zaměstnanec na HPP. Dalším paradoxem je, že každý brigádník dostával úplně jinou částku na hodinu. Dle zákoníku práce je toto však nepřípustné - brigadnici musí být ohodnoceni stejnou odměnou. • Směny - směny se řeší každý týden s panem šéfem, kdy vám každou neděli večer dá vědět, kam půjdete. Směny byly zásadně posílány o půlnoci a pravidelně se stávalo, že jste ráno někde otevíral prodejnu. Pan šéf je totiž workoholik a myslí si, že se svět řídí podle něj. Co se týče směn - směny byly mnohdy neúnosné, ze strany pana šéfa byl vyvíjen tlak na co nejvíce směn - takže se stávalo, že jsme měl třeba šest směn za týden včetně dvanáctek. O víkendu se pravidelně dělo to, že člověk zůstal na dvanáct hodin sám na celou prodejnu - nemožnost jít na WC nebo na pauzu na oběd (pravidelně jsem obědvala kolem čtvrté hodiny, kdy konečně odešli zákazníci, na WC jsem si došla max. 2 za směnu). O Vánocích jede člověk sedm dní v týdnu úplně nelidske směny. • Žádné benefity - ano, sice slíbí stravenky a kartu na sport, ale stejně si většinu platíte a slevu na knihy mají jen vybraní zaměstnanci a brigádníci a jede v její použití musí povolit vedoucí pobočky, pokud na slevu nakupujete až příliš, je vm sleva odebrána. • Sklad - brigadnici jsou povinni chodit na sklad, tento fakt však není vůbec uvedené při pohovoru a nemáte ho ani ve smlouvě. Jako žena mám ze zákona povoleno nosit určitou váhu kg - tady se veškeré zákony porušují. • Krátká pauza - i při dvanáctce pouze půl hodina • Brigadnici suplují vedoucí prodejen a v podstatě panu K. vedou celou síť • Uzavřenost st vůči veškerým novinkám, slevám a novým možnostem • Nekalé praktiky • Žádné školení (já měla své první školení po dvou letech u firmy, kdy mě slečna z marketingu ukazovala jak se pracuje s kasou...), žádné školení na jednání že zákazníky, seznámení se zákony, které se vztahují na reklamaci apod. Jste prostě hozeni do vody a musíte se sami naučit plavat. Mohla bych psát ještě mnohem více, ale myslím si, že to pro obrázek fungování firmy stačí.

Doporučení pro management firmy:

Změnit přístup k lidem. Změnu slečny, která má na starost PR a marketing. Dát příležitost mladým lidem.

před 5 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti Kanzelsberger na pracovní smlouvu.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

- Benefity na knihy - Práce s knihami

Negativa firmy:

V prvních měsících to byla pro mě brigáda snů. Strašně mě to v práci bavilo, lidi na prodejně byli příjemní a říkal jsem si, že jsem si konečně našel práci, které mě bude bavit dlouho. Jenže negativ je hodně: - Šéf si protiřečí v každé větě a ve finále absolutně nevíte, co děláte dobře a co ne - Komunikace v vedením je celkově špatná. Jak se psalo v dalších hodnoceních, všichni řeknou, že když je potřeba s něčím poradit, zavolejte, ale už vám nikdo neřekne, že dostanete seřváno za to, jaký jste ignorant. - Práce na minimum ( X ,- na hodinu) - Chcete nějakým způsobem zvednout prodej knih? Pokusit se o to můžete, ale pan majitel si vymyslí X věcí, proč tento způsob nepůjde - Směny si v práci naplánovat de facto nemůžete, buď chodíte, jak se vám chce, nebo nemáte ani jednu službu v měsíci - Pokud chcete komunikovat s vedením, musíte se ozbrojit pevnými nervy - Na prodejně se vůbec neklade důraz na různé novinky s vysokou prioritou prodeje, žádné akce zde nehledejte (a opravdu nedej Bůh, abyste navrhli nějakou akci)! Jde hlavně o tržbu, o nic víc - Propagace produktů na sociálních sítích = knihy co se neprodávají šoupneme na Instagram, Facebook a uvidíme :-) Pokud snesete nedodržování slibů (např. zvýšení mzdy, které nikdy nepřijde), stále hádky s vedením a nemáte na nic vlastní názor, račte vstoupit do této firmy! Opravdovým vrcholem toho všeho je, když majitel přijede na pobočku, začne říkat, co vše se musí předělat, co je špatně, vše se tedy předělá, přenosí, majitel přijede znovu po nějaké době a řekne, proč se to předělalo, když předtím to bylo dobré. No, co víc dodat. :-)

před 5 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Vedoucí prodejny
Pracuji ve společnosti Kanzelsberger na plný úvazek 5-7 let.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

V této firmě asbsolutně žádná

Negativa firmy:

Pobavil mě nadpis hodnocení níže - koho práce baví, najde uplatnění :-D v této firmě ale rozhodně ne, to si psalo vedení sámo. Plat vedoucí je směšný! Za to nedělají snad již nikdo v této zemi. Všichni na vedení jsou arogantní, zlí, a jednají s podřízenými jako s póvlem. Neustále Vás nutí zvyšovat tržby. A ikdyby jste jako prodejna měli třžby vyšší, na odměny nikdo nedosáhnete. Ty já měla pouze na Vánoce. Celý chod téhle firmy je absorudní a nic v ní nefunguje. Jsem ráda, že jsem si našla práci v jiném knihkupectví, kde jsou daleko vlídnější a přátelští. Už se těším, až budu mít celého Kanzelsbergera nadobro z krku a nechám ho daleko za svými zády!

Doporučení pro management firmy:

Změnit byste museli úplně všechno, aby byli zaměstnanci spokojení. Nikdo Vám to do očí evidentně neřekne, ale já se snažila Vám ty oči alespoň otevřít, abyste se k nám chovali mile. Neúspěšně.

před 5 roky
5.0
Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Kanzelsberger na plný úvazek, do roku 2011.
Pozitiva firmy:

Negativa firmy:

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (18)

Historie

Své jméno si Kanzelsberger buduje na českém trhu již více než 27 let. Vše začalo v roce 1990, kdy knihkupec Jan Kanzesberger zahájil podnikání v rodinné společnosti Orbis v Praze. Teprve o pár let později byl otevřen velkoplošný Dům knihy v České republice, který doposud neměl konkurenci a to nejen v rozloze, ale stejně tak v nabízených titulech a dalších službách. Klíčový byl pak rok 2001, kdy podnik otevřel další velkou pobočku a expandoval do dalších českých měst. Volné místo v Kanzelsberger aktuálně obsadilo okolo 320 zaměstnanců v desítkách knihkupectví.

Kariéra v Kanzelsberger

Zaměstnanci společnosti procházejí pravidelným školením, které je mířeno zejména na prodejní dovednosti. Volná místa v Kanzelsberger mohou být kromě pracovního poměru nastavena jako brigáda. Budovat kariéru v Kanzelsberger v kamenné prodejně znamená především obsluhu zákazníků, práci s kasou a doplňování zboží. Pokud patříte mezi milovníky knih, jeví se start kariéry v Kanzelsberger jako ideální volba, protože budete mít přístup k nejnovějším titulům a knižním novinkám. Jako benefity nabízí společnost Kanzelsberger třeba stravenky nebo atraktivní slevy na knihy a doplňkový sortiment.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Václavské náměstí 796/42, 110 00 Praha - Nové Město

Velikost firmy:

250 - 499 zaměstnanců

IČ:

25693654

Založení / Zapsání do OR*:

10. 9. 1998

Právní forma:

a.s.