NEOLUXOR - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Vyberte si svou knihu!

NEOLUXOR

Neoluxor je knihkupectví s nejširší nabídkou knih v České republice. Své zboží nabízí již ve 13 pražských prodejnách a dalších 14 jich najdete v jiných městech. Možný je i nákup online s možností zaslání zboží poštou nebo osobního vyzvednutí na prodejně zdarma. Společnost Neoluxor myslí na pohodlí každého ze zákazníků. Od studentů, kteří mohou čerpat výhody v podobě 10% slevy na nákup s kartou ISIC, až po zdravotně hendikapované zákazníky, pro jejichž bezproblémový přístup jsou všechny pobočky zcela bezbariérové. Ve třech největších prodejnách najdete Café Luxor, kde se můžete v klidu začíst do své nové knihy. Pro perfektní zajištění komfortu zákazníků nabízí společnost stále nová volná místa.

Hodnocení NEOLUXOR

Přidat hodnocení
před 2 měsíci
1.0
Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti NEOLUXOR na plný úvazek, do roku 2019.
Pozitiva firmy:

Někteří fajn kolegové.

Negativa firmy:

Směny na dvě věci - do práce chodíte na ranní/odpolední, systémem pondělí až pátek plus sobota a další týden pondělí až pátek plus neděle, takže dva víkendy v měsíci úplně v háji. Mizernej plat. v Praze? Výsměch. Blbá a otravná práce za kasou. A to "zázemí velké stabilní firmy", kterým se Luxor prezentuje na webu, jsou ve skutečnosti předpotopní šatny a uzounká kuchyňka, kde neprojdou dva lidi vedle sebe. Jako přivýdělek pro studenty a důchodce možná dobrý, ale jako HPP je to naprosto zoufalý.

před 1 rokem
5.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti NEOLUXOR na plný úvazek, do roku 2018.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Kratsi smeny Slusna mzda Prace v milen kolektivu, stale neco noveho, zejmena akce Vsude spousta peknychh knizek Clovek ma super prehled o vedeni

Negativa firmy:

Pomalejsi reseni problemu

Doporučení pro management firmy:

Lepe propagovat akce, hlavne vice dopredu dat vedet zamestnancum

před 1,5 rokem
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti NEOLUXOR na pracovní smlouvu, do roku 2017.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Je to příjemné prostředí, kde se skloubí vědění a vyšší hodnoty s prací.

Negativa firmy:

Nicméně ta nesmyslná nařízení, co tam byla, to celé podkopávají. Jako by nestačilo, že většinu roku tam ta práce absolutně neutíká a ani jí pro běžného zaměstnance není za celý den m

před 2 roky
3.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Prodavač/specialista, směnová vedoucí
Pracuji ve společnosti NEOLUXOR na plný úvazek 5-7 let.
Nedoporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Práce s knihami, přísun novinek, informací - práce snů pro každého knihomola. Práce prostě knižní maniaky bavit bude. I mě baví. Naučíte se katalogizovat, získáte mnoho informací o knižním světě a še máte z první ruky. Máte možnost být u autogramiád atd..

Negativa firmy:

Pracovní doba, mzda a vztahy na pracovišti. Bohužel i zde narazíte na provozovny, kde se jeden 7/7 9-21. Směny rozdělené tak, kdy vlastně jedete třeba i 12 dní v kuse nebo 6 dní v týdnu celodenní směny není nic mimořádného. Spíše normální stav. S volnem na vedlejší aktivity nebo pro rodinu s tím divným rozházením směn nepočítejte. Vánoční shon ani nepopisuji, to se jede defacto nonstop. Mzda je základní, domů chodíte se základem. Prémie nečekejte a nebo minimální. (Zde nemluvím o pobočkách v Praze, tam je to asi o něco lepší). Minimální mzdy šly nahoru, jen Luxor se zasekl a nepohnulo se nahoru nic. Firemní benefity minimální nebo spíše žádné. Dost postrádám firemní akce, školení, semináře atd..práce knihkupce se tu zastínila pouhou prací podavače/prodavače. O interních věcech (bordel ve zboží atd.) ani nemluvě. Práce to není špatná..až na firemní politiku, mzdy, čas...prostě musíte knihy milovat a pak toto vše možná i odpustíte. Ale nejde odpouštět do nekonečna.

Doporučení pro management firmy:

Pohlídejte si, jakým způsobem jsou na pobočkách rozděleny směny. Zamyslete se nad mzdami. V dnešní době je velká ostuda mít nástupní plat minimální mzdu či po pěti letech o trochu víc hrubého. Prémie jsou tak mizivé, že vlastně nejsou žádné. I pokladní se základním vzděláním v kauflandu, lídlu a jinde bere mnohem víc, než vaši zaměstnanci mimo Prahu. Zaměřte se na firemní školení, at z vašich knihkupců nejsou jen podavači/prodavači a mají přehled a orientují se v literatuře. Také zkuste promyslet počet zaměstnanců na jednu pobočku. Je jich po většinou málo, včetně nedostatku brigádníků. Já chápu, že prostředky na mzdy jsou citlivé téma a prostě každý zaměstnavatel šetří kde se dá. Vy ovšem musíte chápat, že spokojený zaměstnanec - přínosný zaměstnanec. A unavený člověk s minimálním platem vám přínosem moc nebude. Naopak - bude se to na pobočkách pořád střídat a to není dobré ani pro firmu, ani pro zákazníky.

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Zobrazit všechna hodnocení (4)

Historie firmy

Společnost Neoluxor vznikla v roce 2001 a to transformací firmy VD Konsorcium 495. Zakladateli jsou Jiří Jirásek, Jan Kolátor a Michal Suchánek, tehdejší pracovníci národního podniku Kniha. Ti v roce 2010 síť knihoven prodali slovenské společnosti Central European Books za více než 150 mil. Kč. Důležitým krokem v kariéře společnosti bylo otevření Paláce knih na Václavském námestí v roce 2002. Prodejna se stala největším knihkupectvím ve střední Evropě. Naleznete zde i sekci společnosti Knižní klub, se kterým Neoluxor dlouhodobě úzce spolupracuje.

Kariéra v Neoluxoru

Práce v Neoluxoru je vhodná pro ty, kteří mají zájem o knihy a baví je komunikace s lidmi. Výhodou pro Vás bude jistě i znalost cizích jazyků a základy práce s PC. Většina zaměstnanců vnímá tuto práci spíše jako zábavu. Často mají možnost být svědky různých autogramiád pořádaných přímo na pobočce a všechny informace z knižního světa mají na dosah ruky. Někteří práci popisují jako vysněnou kariéru pro knihomoly.

Jste i Vy milovníkem knih, pro kterého by byla práce v knihkupectví radostí? Tak mrkněte na nabídku volných míst, která Neoluxor nabízí a vyberte si pro Vás to nejlepší.
Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Na poříčí 1067/25, 110 00 Praha 1 - Nové Město

Velikost firmy:

250 - 499 zaměstnanců

IČ:

62577620

Založení / Zapsání do OR*:

11. 11. 1994

Právní forma:

s.r.o.