NEOLUXOR - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Vyberte si svou knihu!

NEOLUXOR

Neoluxor je knihkupectví s nejširší nabídkou knih v České republice. Své zboží nabízí již ve 13 pražských prodejnách a dalších 14 jich najdete v jiných městech. Možný je i nákup online s možností zaslání zboží poštou nebo osobního vyzvednutí na prodejně zdarma. Společnost Neoluxor myslí na pohodlí každého ze zákazníků. Od studentů, kteří mohou čerpat výhody v podobě 10% slevy na nákup s kartou ISIC, až po zdravotně hendikapované zákazníky, pro jejichž bezproblémový přístup jsou všechny pobočky zcela bezbariérové. Ve třech největších prodejnách najdete Café Luxor, kde se můžete v klidu začíst do své nové knihy. Pro perfektní zajištění komfortu zákazníků nabízí společnost stále nová volná místa.

Hodnocení NEOLUXOR

Přidat hodnocení
před 3,5 roky
2.0
Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti NEOLUXOR na pracovní smlouvu, do roku 2020.
Pozitiva firmy:

Knihy Mladý kolektiv brigádníků

Negativa firmy:

Podepsanou smlouvu jsem nikdy nedostal, pouze kopii. Vedoucí směny ji nemohli najít a hlavní vedoucí nebyl dostupný. Zaučování naprosto neexistující, z mé zkušenosti maximálně pár minutové know-how. Rozřazování knih a jednotlivých kategorií často matoucí. Někdy označené poličky ani nebyly. Knihy řazeny podle přijmení, tématu, jména. Nebylo to sice těžké se pár různých řazení naučit, ale snad by se to dalo řešit více logicky a uceleně. Celkově systém a cloud se mi zdál také zvláštní, často chybné hodnoty - knihy jsou skladem ale nejsou dohnatelné, často chybí obrázky, takže vůbec nemáte ponětí co to máte hledat. Maličkosti některými vedoucími odměňováni v podobě hnusného a arogantního chování.

před 4,5 roky
3.0
Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti NEOLUXOR na plný úvazek, do roku 2020.
Pozitiva firmy:

Práce v přátelském prostředí, přes rok poměrně klid

Negativa firmy:

Mzdové ohodnocení, puntičkářský vedoucí. Práce 5-6 dní v týdnu, o prosinci raději nemluvím..

před 4,5 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti NEOLUXOR na plný úvazek.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

- Skvělý kolektiv, ale to se samozřejmě liší pobočka od pobočky. - Poměrně příjemná práce mezi knihami, většinou klidná.

Negativa firmy:

- Za 3 roky pouze minimální navýšení na platu, téměř se neliší od nástupní mzdy. - Výplata závisí na tom, jaký má daná prodejna obrat za měsíc, plány na splnění jsou však nastavené tak, že se téměř nikdy splnit nedají, tudiž se naplňí např. pouze 2 - 3x do roka. Po většinu roku dostávate tedy pouze základní mzdu. - Prémie skoro žádné ani po vánocích, kdy je obrat několikanásobně vyšší než přes celý rok, a na prodejně je horomada práce. Člověk pak najde na výplatě o směšné 2 000 více než obvykle a to i s částečně proplacenými přesčasy. - Absolutně nulová motivace od zaměstnavatele, čekají od vás co nejlepší výkony a stále vás nutí něco nabízet a co nejvíce prodávat, ale bez jakékoliv případné odměny. Kromě stravenek žádné benefity ani prémie. - Silná demotivace od zaměstnavatele - různé mysteryshoppingy a upomínky o tom co zaměstnanci dělají špatně a co by měli zlepšit. - Práci v knihkupectví LUXOR nedoporočuji nikomu. pokud chcete alespoň trochu slušné peníze a nebýt froustrovaní z toho, že za odvedenou práci nejste dostatečně odměněni, hledejte něco jiného.

před 4,5 roky
1.0
Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti NEOLUXOR na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Skvělý kolektiv, ale to se samozřejmě liší pobočka od pobočky.

Negativa firmy:

- Kromě stravenek, firma nenabízí vůbec žádné benefety - Prémie minimální, výplata závisí na tom, jak prodejna splní stanovené plány pro daný měsíc, ty jsou však děláný tak, že se nesplni takřka nikdy - za celý rok např. 2x nebo 3x - Prémie po vánocích, kdy zde člověk pracuje přes časy, třžba je několikanásobně větší než po celý rok, jsou směšné, nijak výrazně vyší než běžná výplata. - Firma si nikterak neváží vaší práce na prodejně, nijak se vás nesnaží motivovat, za 3 roky, minimální přídavek na platu, žádné odměny, vůbec nic. - Demotoivace zaměstnanců, posíláním mystery shopingů, stálým nucením nabízet různě akce a nabídky i přes to, že to nemá vůbec žádný efekt

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (8)

Historie firmy

Společnost Neoluxor vznikla v roce 2001 a to transformací firmy VD Konsorcium 495. Zakladateli jsou Jiří Jirásek, Jan Kolátor a Michal Suchánek, tehdejší pracovníci národního podniku Kniha. Ti v roce 2010 síť knihoven prodali slovenské společnosti Central European Books za více než 150 mil. Kč. Důležitým krokem v kariéře společnosti bylo otevření Paláce knih na Václavském námestí v roce 2002. Prodejna se stala největším knihkupectvím ve střední Evropě. Naleznete zde i sekci společnosti Knižní klub, se kterým Neoluxor dlouhodobě úzce spolupracuje.

Kariéra v Neoluxoru

Práce v Neoluxoru je vhodná pro ty, kteří mají zájem o knihy a baví je komunikace s lidmi. Výhodou pro Vás bude jistě i znalost cizích jazyků a základy práce s PC. Většina zaměstnanců vnímá tuto práci spíše jako zábavu. Často mají možnost být svědky různých autogramiád pořádaných přímo na pobočce a všechny informace z knižního světa mají na dosah ruky. Někteří práci popisují jako vysněnou kariéru pro knihomoly.

Jste i Vy milovníkem knih, pro kterého by byla práce v knihkupectví radostí? Tak mrkněte na nabídku volných míst, která Neoluxor nabízí a vyberte si pro Vás to nejlepší.
Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Na poříčí 1067/25, 110 00 Praha 1 - Nové Město

Velikost firmy:

250 - 499 zaměstnanců

IČ:

62577620

Založení / Zapsání do OR*:

11. 11. 1994

Právní forma:

s.r.o.