Grada Publishing - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz

Grada Publishing

Společnost Grada Publishing je knižní nakladatelství, největší v České republice v oboru odborné literatury. Publikace tohoto nakladatelství tvoři často povinnou literaturu na českých školách.

Hodnocení Grada Publishing

Přidat hodnocení
před 1 dnem
1.0
Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Grada Publishing na plný úvazek, do roku 2022.
Pozitiva firmy:

Negativa firmy:

před 8 měsíci
2.0
Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Grada Publishing na plný úvazek, do roku 2021.
Pozitiva firmy:

Navenek vypadá stabilně.

Negativa firmy:

Velmi neslušný přístup k lidem. I když se pracuje s knihami, šéfové se chovají jako nevzdělaní a hrubí lidé. Nezajímá je kvalita nebo dopad práce na společnost. Pouze rychlé výdělky. Procesy nejsou nastavené na udržitelný byznys, ale na krátkodobé okamžité zisky. Často i cestou neslušných praktik směrem k externistům a zaměstnancům. Což vede k velké fluktuaci, autorů, externistů i interních zaměstnanců, těžko se takto navazují opakované spolupáce. Nejhorší je ale atmosféra podezírání, urážek, strachu a systém nastavený na strhávání "motivačních" částek z platu. Platy jsou sotva průměrné a půlka platu jsou "odměny", což ve skutečnosti to znamená, že půlku platu vám zaměstnavatel může libovolně krátit. Plány jsou zásadně nesplnitelné. Pokud je zaměstnanec nějakým zázrakem plní, jsou v půlce roku upraveny tak, aby byly opět nesplnitelné. Skutečné odměny nebo bonusy nejsou vypláceny, i když se firmě daří.

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (2)

O společnosti Grada Publishing

Grada Publishing je největší nakladatel odborné literatury, v roce 2010 se jednalo o 2. největšího nakladatele v České republice vůbec. Společnost má své zastoupení i na Slovensku. Nejčastěji se zaměřuje na publikace v oboru ekonomie, účetnictví, právní témata, manažerské tituly, IT tituly a mnoho dalších odborných sfér. Ty jsou pak zprostředkovávány nejen odborníkům, ale i široké veřejnosti v Čechách a na Slovensku. Společnost usiluje o dlouhodobou udržitelnost kvality publikací tak, že platformu Grada spojuje s největšími odborníky a autory. Dlouhodobým cílem společnosti je udržet dominantní pozici v oblasti počtu vydaných tištěných i elektronických knih.

Historie firmy

Společnost Grada byla založena roku 1991 v České republice, konkrétně Romanem Svitákem. Jako první knihu vydala Grada MS Word příručku pro uživatele. Po založení akciové společnosti přišla dceřiná společnost Grada Publishing s.r.o. a Grada Slovakia s.r.o., to vše v průběhu let 1992 - 1993. Od roku 1994 vstupuje společnost na zahraniční trhy. I po roce 2000 rostl objem produkce odborné literatury a v roce 2002 přešla Grada Publishing na akciovou společnost. Postupně firma modernizovala a zefektivnila své vnitřní procesy a v roce 2016 oslavila 25 let výročí.

Grada Publishing kariéra

Práce ve společnosti Grada Publishing je výbornou příležitostí pro kariéru v oboru knižního nakladatelství, které v sbě skrývá i přesah do jiných oblastí, například prodeje, marketingu a dalšího. Volná místa nabízí mimo standardní firemní benefity i propracovaný systém zaměsnaneckých výhod, možnost aktivního sebevzdělávání a stabilní pracovní kolektiv. Společnost také vítá nové záměry a projekty, které využije pro český a slovenský trh. Takovéto projekty, ať již navrhnuté zaměstnanci nebo zcela externě společnost oceňuje a jsou možností pro osobní rozvoj při následné přípravě projektu.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

U průhonu 466/22, 170 00 Praha - Holešovice

Velikost firmy:

50 - 100 zaměstnanců

IČ:

48110248