DECATHLON CZ kariéra, práce a volná místa | VímVíc.cz
Slevy na vybrané značky obuvi

DECATHLON

Francouzská společnost DECATHLON je nejrozšířenějším řetězcem se sportovními potřebami v Evropě. Celkem 1414 poboček najdete ve 45 zemích světa. Decathlnon navíc každoročně desítky nových poboček otevře. DECATHLON dává práci 83.000 spokojeným zaměstnancům a jeho globální obrat činí 11 mld €. Sportovní kariéru v DECATHLONU buduje v České republice přes 1000 lidí v 19 prodejnách a více než 80 % z nich jsou akcionáři společnosti. Skupina DECATHLON vlastní přes dvacet značek sportovního vybavení a díky inovativnímu vývoji registruje každý rok desítky patentů svých výrobků. V České republice si získala zákazníky velice příznivou cenovou politikou sportovního vybavení - například batoh za 80 Kč.

Hodnocení DECATHLON

Přidat hodnocení
před 1 rokem
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Obsluha na prodejně – Brno
Pracoval(a) jsem ve společnosti DECATHLON na zkrácený úvazek méně než 1 rok, do roku 2018.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Jako brigáda pro studenty asi ok, jinak nechápu, že může někdo vyžít s tou almužnou co mu tam dávájí

Negativa firmy:

Celá práce je jen o skládání hadrů, případně obsloužit někoho na pokladně, plat zoufale nízký, kariérní posun nulový

před 2,5 roky
4.0
Současný zaměstnanec – Sportovní poradce
Pracuji ve společnosti DECATHLON na plný úvazek 1-2 roky.
Pozitiva firmy:

Kolektiv - kolektiv opravdu musím pochválit, většinou si všichni pomáhají, nováčka přivítají a nenechají ho ve štychu. Najde se ale i prodejna, ve které tohle úplně není vidět (např. Chodov) Benefity (multisport, relaxpassy, slevy) Týmové i obchodové meetingy Možnost kariérního růstu - mínus vidím v tom, že se člověk musí většinou přestěhovat do jiného města, aby se mohl posunout dál - např. na vedoucího oddělení či store lídra Placené přesčasy, příplatky za svátky a noční směny

Negativa firmy:

Mzda - na to, že se stále zdražuje, není mzda úplně adekvátní vůči odvedené práci Životní prostředí - Decathlon se sice zajímá o to, jak při výrobě produktů co nejméně zatěžovat životní prostředí, uklízí kolem prodejen a obecně se prezentuje jako firma, která se o prostředí zajímá. Během příjmu, který každý den chodí, to tak ale opravdu nevypadá - zbytečné plastové obaly všude, velká krabice, kde jsou jedny ponožky, atd.) Dovolená - dovolenou se většinou dokrývají směny, není úplně časté, že by se vybrala najednou (záleží však na vedoucím a domluvě) Příplatky za víkendy - decathlon sice nabízí příplatky za víkendy, ale nejsou nijak extra velké

před 3 roky
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti DECATHLON na zkrácený úvazek.
Nedoporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Sportovní akce, meetingy, stabilita práce, 25% sleva na produkty

Negativa firmy:

Neupřímnost, dvojí přístup k běžným zaměstnancům a k vedoucím, nedostatečná mzda, nedocenění talentů a lidí, kteří se chtějí rozvíjet, pomalý kariérní růst. Kariérní růst se nerovná navýšení mzdy. Na to, že je Decathlon sportovní obchod, tak nepřispívají ani korunu na multisport kartu. Vaši dovolenou často používají jako nástroj pro doplňení hodin. Vám z 25 dnů dovolené zbyde třeba 10-15 dle vašeho výběru. Zbytek vám prostě nařídí, aby jim seděli hodiny v plánu. Naprosto zbytečné pohovory s vedoucími, které vám moc nepomáhají a neposouvají.

před 4 roky
2.0
Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti DECATHLON na poloviční úvazek.
Pozitiva firmy:

Sportovní akce, meetingy, akcie

Negativa firmy:

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (109)

Historie firmy Decathlon

DECATHLON se zrodil v roce 1976 ve francouzském Lille. Jeho zakladatelem je francouzský milionář Michel Leclercq, který v osmdesátých letech expandoval se svým sportovním řetězcem do Německa, později do zbytku Evropy, Číny, Asie, Jihoafrické republiky a v roce 2018 se chystá otevřít prodejny v Austrálii a Kanadě. Práci v DECATHLONU vykonává přes osmdesát různých národností. Svou kariéru v DECATHLONU rozvíjejí nejen zaměstnanci jednotlivých prodejen, ale také členové týmu inovativního vývoje tohoto sportovního gigantu ve Francii.

Decathlon v České republice

V roce 2010 zakotvil obchod se sportovními potřebami DECATHLON také na českém trhu. První prodejny otevřely dveře zákazníkům v Liberci a Ostravě, po třech letech vznikla pobočka v Praze. Společnost v tuzemsku dále dynamicky roste a nyní provozuje 19 poboček po celé České republice. Společnost Decathlon má otevřeno každý den v týdnu od 9-21h. Kariéru v Decathlonu můžete nastartovat v Brně (Ivanovice a Modřice, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Jihlavě, Mladé Boleslavy, Olomouci, Opavě, Ostravě (pobočka Avion a Centrum), Praze (Zličín, Letňany, Chodov, Černý most), Plzni, Teplicích, Zlíně a dokonce i Třebíči.

Kariéra v DECATHLONU

Sportovní retailový řetězec DECATHLON dbá na dobrou firemní kulturu, jejímiž pilíři jsou vitalita a zodpovědnost. Zaměstnanci si pochvalují především přátelský přístup, profesní rozvoj, teambuildingy, možnost testování produktů, zaměstnanecké benefity (relaxpass, multisport i podíl na zisku), dobré platové ohodnocení a možnost plánování směn.

Nábor nových zaměstnanců se dělí do dvou skupin: vedení týmu a péče o zákazníky především na pozice sportovních poradců, jejichž hlavní náplní práce je zákazníkům dobře poradit s výběrem sportovního zboží, ale nabízejí volná místa i do oddělení backoffice například na pozici účetní. Pokud hledáte práci, prohlédněte si volná místa v DECATHLON a vykročte vstříc nové kariéře!

Proces náboru

Společnost Decathlon má 3 kroky, k náboru svých zaměstnanců. Decathlon chce docílit k tomu aby si byli jistí, že celková spolupráce bude oboustranně všechny bavit. 1. Vyber si, co tě bude bavit. Kde si můžete vybrat jestli se budete starat o zákazníky nebo budeš vést tým. 2. Pohovor v Decathlonu, kde můžeš ukázat své osobní nadšení a říct o svých zkušenostech. 3. Konečné rozhodnutí. To znamená, že do týdne ti dáme vědět a chceme každému umožnit, aby dělal, co ho baví!

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Tyršova 1823/12, 702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

Velikost firmy:

nad 10 000 zaměstnanců

IČ:

25380800

Založení / Zapsání do OR*:

11. 9. 1997

Právní forma:

s.r.o.