Costa Coffee - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Aboutyou.cz

Costa Coffee

Společnost Costa Coffee provozuje úspěšný kavárenský řetězec, do kterého dodává kvalitní kávu z vlastní pražírny, ve které zaměstnává jediné tři italské pražiče ve Velké Británii. Costa Coffee zaměstnává dokonce i vlastního profesionálního ochutnávače kávy. Tento úspěšný kavárenský řetězec dosahuje ročního obratu přes 350 milónů liber. Práci v Costa Coffee má ve více jak 1000 pobočkách několik tisíc zaměstnanců. Volná místa najdou i další, pokud Vás zajímají, podívejte se na ně níže.

Hodnocení Costa Coffee

Přidat hodnocení
před 1 rokem
1.0
Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Costa Coffee na plný úvazek, do roku 2022.
Pozitiva firmy:

Máte nárok na dvě malé kávy za směnu.

Negativa firmy:

Arogantní chování, nekolektivita, mají tam své oblíbence takže ačkoliv chcete a jste učenlivý nemáte dostatečný prostor na to se to naučit. Drzeji si vás jenom tam kde chtějí a nechtějí být oni což znamená kasa, pytle na odpad, utírání stolu a vitríny. Kdyby to šlo nedám ani jednu hvězdičku, chtěla jsem i na jinou pobočku ale nebylo mi vyhověno a tři dny před Vánoci mě propustili.

před 3 roky
5.0
Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti Costa Coffee na pracovní smlouvu.
Pozitiva firmy:

Po COVIDu-19 zvýšili tu mzdu a teď je odpovídající. Mám super kolektiv, manager je fajn člověk, školení je dobrý a za to máte finanční odměnu i když to je dobrovolné. Pokud něčemu nerozumíte, tak všichni jsou ochotní Vám pomoct.

Negativa firmy:

Přijde mi legrační, že pokud přijde kontrola tak vás můžou poslat domů jen proto, že nemáte černé vysoké ponožky a nebo máte nějaký malý bílý nadpis (např.znacku) na botách.

před 3 roky
2.0
Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti Costa Coffee na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Pěkné prostředí, vůně kávy, dobrý kolektiv

Negativa firmy:

Výplata a mzdové hodnocení naprosto neodpovídá odvedené práci. Mají výborně vyřešenou politiku "postupu" - vzbudí ve Vás naději a zájem, že po té, co se prokoušete na pozici barista, či barista maestro dostanete přidáno. To je veliký omyl. Naprosté zklamání z výše platu i když je práce precizně prováděna. V současné době, i když je v gastro byznysu plno lidí bez práce, mají problém sehnal lidi.

před 3 roky
3.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti Costa Coffee na pracovní smlouvu.
Doporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Čtu tady hodně o tom, v kolika jste na kavárně a že se vedení vůbec nestará o to, jak náročné to je. To bych chtěla vyzdvihnout jako první. Pracovníci si směny volí sami. Pokud vedení ví, že je nějaká z kaváren velmi frekventovaná, můžou zde být i 4 baristé. Pokud ale ví, že místo tak frekventované není, tak je zbytečné tam házet tolik baristů. Průměrná kavárna se tudíž dá zvládnout ve 2. Ale pokud se na směnu ten den nahlásí místo 3 baristů jen 2, není to chyba vedení, ale toho, že ten den se jich prostě víc nahlásit nechce. Kolikrát si manažeři mezi sebou posílají dotazy, zda nemají někoho, kdo by měl zájem o výpomoc v jiné z kaváren. A plat? I já jako brigádník dostávám víc a nemůžu si stěžovat. Určitě musím pochválit šatné, flexibilitu v plánování směn, nejlepší manažerku a kolektiv, který jsem kdy zažila. A že to je fyzicky náročné? Samozřejmě, že je. Ale co čekáte? Pokud nebudete dělat v kanclu, tak každá práce bude fyzicky náročná. Pokud jste zvyklí na to, že všechno dostanete snadno a beze snahy, tak vůbec do pohostinství nechoďte. A vůbec radši nechoďte do práce.

Negativa firmy:

Někdo vnímá standardy vzhledu jako šílené, ale já je chápu. Vadí mi ovšem, že vyšší pozice než je váš manažer, když má problém s vámi, nebo vy s nimi, se neřeší osobně s "obyčejným" baristou, s námi, jak nás pravděpodobně vyšší vedení vnímá, ale skrz manažera. Vadí mi nepříjemné, až arogantní chování regionálních manažerů a absurdní mi přijdou baristické zkoušky. Ale co se dá dělat. S posledním a prvním bodem jste seznámení už při pohovoru, tudíž je na vás, zda to chcete podstoupit. Nakonec bych chtěla dodat, že jako dlouhodobé zaměstnání to asi ideální není, ovšem jako brigáda je to podle mě jedna z nejlepších možností. Pokud chcete, hodně se i naučíte.

Doporučení pro management firmy:

Uvědomte si, že bez těch obyčejných baristů by si ti kouzelní vedoucí uklízeli potentované toalety sami. Čímž nechci hanit ničí práci, jen si myslím, že by se nikdo nad nikým neměl povyšovat.

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (19)

Historie společnosti

Společnost odstartovala svou kariéru v roce 1971, kdy ji založili bratři Bruno a Sergio Costa v Londýně, když otevřeli svoji první pražírnu kávy. Svou kvalitní, pomalu praženou kávu s příchutí mocha Italia dodávali do místních kaváren a obchodů. Káva byla tak úspěšná, že v roce 1978 bratři Costa otevřeli první kavárnu v rámci nového kavárenského řetězce. V roce 1995 se Costa Coffee stala součástí společnosti Whitbread, díky čemuž mohla zahájit expanzi do zahraničí.

Svou první zahraniční kavárnu otevřela Costa Coffee v roce 1999 a to v Dubaji. Brzy na to začala otevírat další i s dalšími volnými místy a již o necelých deset let později slaví nejen 1000 poboček po celém světě, ale také je největším kavárenským řetězcem ve Velké Británii. Do České republiky firma Costa Coffee vstoupila v roce 2007, kde oslavila velký úspěch, který pokračuje i nadále, kdy se postupně rozšiřuje do všech krajů. Současně Costa Coffee působí ve 28 zemích světa a je členem Rainforest Alliance, která zaručuje kvalitní a eticky vhodný původ kávových zrn.

Kariéra v Costa Coffee

Toužíte pracovat v příjemném prostředí provoněném kávou? Chcete pracovat v potravinářství a naučit se dělat nejen chuťově výbornou, ale i dobře vypadající kávu? Pak je práce v Costa Coffee to pravé pro Vás. Společnost nejčastěji hledá pracovníky na pozici baristy, kteří mají na starosti přípravu kávy a jiných nápojů pro zákazníky, mají se zajímat o jejich potřeby a nabídnout jim vhodný nápoj nebo jídlo, starat se také o prostředí kavárny. Požadují po něm ochotu pracovat a s radostí komunikovat, spolehlivost, loajalitu, pečlivost, zručnost a obchodního ducha. Praxi nebudete potřebovat, rádi Vás na pozici zaučí.

Zaměstnanci si v Costa Coffee chválí především příjemnou atmosféru a přátelské prostředí. Podívejte se na volná pracovní místa a začněte budovat kariéru, která Vás bude bavit.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Českobrodská 1329, 198 21 Praha 9

Velikost firmy:

200 - 249 zaměstnanců

IČ:

27607968

Založení / Zapsání do OR*:

11. 10. 2006

Právní forma:

s.r.o.