Costa Coffee - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz

Costa Coffee

Údaje

Sídlo firmy:

Českobrodská 1329, 198 21 Praha 9

Velikost firmy:

200 - 249 zaměstnanců

IČ:

27607968

Založení / Zapsání do OR*:

11. 10. 2006

Právní forma:

s.r.o.

O společnosti

Společnost Costa Coffee provozuje úspěšný kavárenský řetězec, do kterého dodává kvalitní kávu z vlastní pražírny, ve které zaměstnává jediné tři italské pražiče ve Velké Británii. Costa Coffee zaměstnává dokonce i vlastního profesionálního ochutnávače kávy. Tento úspěšný kavárenský řetězec dosahuje ročního obratu přes 350 milónů liber. Práci v Costa Coffee má ve více jak 1000 pobočkách několik tisíc zaměstnanců. Volná místa najdou i další, pokud Vás zajímají, podívejte se na ně níže.

Historie společnosti

Společnost odstartovala svou kariéru v roce 1971, kdy ji založili bratři Bruno a Sergio Costa v Londýně, když otevřeli svoji první pražírnu kávy. Svou kvalitní, pomalu praženou kávu s příchutí mocha Italia dodávali do místních kaváren a obchodů. Káva byla tak úspěšná, že v roce 1978 bratři Costa otevřeli první kavárnu v rámci nového kavárenského řetězce. V roce 1995 se Costa Coffee stala součástí společnosti Whitbread, díky čemuž mohla zahájit expanzi do zahraničí.

Svou první zahraniční kavárnu otevřela Costa Coffee v roce 1999 a to v Dubaji. Brzy na to začala otevírat další i s dalšími volnými místy a již o necelých deset let později slaví nejen 1000 poboček po celém světě, ale také je největším kavárenským řetězcem ve Velké Británii. Do České republiky firma Costa Coffee vstoupila v roce 2007, kde oslavila velký úspěch, který pokračuje i nadále, kdy se postupně rozšiřuje do všech krajů. Současně Costa Coffee působí ve 28 zemích světa a je členem Rainforest Alliance, která zaručuje kvalitní a eticky vhodný původ kávových zrn.

Kariéra v Costa Coffee

Toužíte pracovat v příjemném prostředí provoněném kávou? Chcete pracovat v potravinářství a naučit se dělat nejen chuťově výbornou, ale i dobře vypadající kávu? Pak je práce v Costa Coffee to pravé pro Vás. Společnost nejčastěji hledá pracovníky na pozici baristy, kteří mají na starosti přípravu kávy a jiných nápojů pro zákazníky, mají se zajímat o jejich potřeby a nabídnout jim vhodný nápoj nebo jídlo, starat se také o prostředí kavárny. Požadují po něm ochotu pracovat a s radostí komunikovat, spolehlivost, loajalitu, pečlivost, zručnost a obchodního ducha. Praxi nebudete potřebovat, rádi Vás na pozici zaučí.

Zaměstnanci si v Costa Coffee chválí především příjemnou atmosféru a přátelské prostředí. Podívejte se na volná pracovní místa a začněte budovat kariéru, která Vás bude bavit.

Je tohle Vaše firma?

  • Vytvořte si skvělý profil
  • Získejte nejlepší zaměstnance
  • Budujte značku firmy
Upravit profil zaměstnavatele

Hodnocení

Přidat hodnocení
před 1 měsícem
3.0
Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Costa Coffee na zkrácený úvazek.
Pozitiva firmy:

káva zdarma, slevy ve všech costa coffee, většiny paul, ugo a dalších řetězců spadajících pod Lagardere, flexibilní směny

Negativa firmy:

velmi stresující, velmi špatná komunikace s vedením, velmi často schytávání následků které jsou vinou vedení, nedostatek personálu jehož důsledkem je vynechávání pauz na obědy a stoupající stres, zákaznící kladou za vinu nevyhnutelné věci

před 8 měsíci
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Barista - Praha
Pracoval(a) jsem ve společnosti Costa Coffee na poloviční úvazek 3-4 roky, do roku 2016.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Pěkné prostředí kavárny, super kolektiv, bavila mě příprava kávy i latte art a občas si může zaměstnanec dát kávu zdarma. Také dobrá lokalita u metra.

Negativa firmy:

Špatné a malé zázemí pro zaměstnance, kteří musejí zastávat práci uklízeček, což mi přišlo dost pod úroveň. Finanční ohodnocení ušlo, ale horší je, že si Vás nikdo neváží, i když tam vyloženě dřete od 5 od rána, celý den stojíte, kolikrát se ani nestihnete v klidu naobědvat a honíte se, jen aby kavárna fungovala a ve výsledku nic z toho (akorát zdravotní problémy)!. Kvůli vysoké návštěvnosti zde bylo hodně stresu, nepříjemní lidé, kteří Vás mají často za sluhy a když se náhodou málo usmějete na Mystery Shoppera, hned Vám to vedení strhne z platu. Pokud tedy chcete dělat Baristu, doporučuji jít raději do nějaké malé osobité kavárny a ne do předraženého řetězce :)

Doporučení pro management firmy:

Více si važte svých dobrých a pracovitých zaměstnanců, hlavně v dnešní době, kdy si myslím, že už musíte mít sakra problém nějaké lidi najít. Baristi jsou páteří Vašich kaváren a jen na nich a jejich servisu záleží, jak se Vám bude dařit. A na uklízení najměte uklízečky, to je opravdu ostuda!

před 9 měsíci
5.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Brigáda - barista
Pracuji ve společnosti Costa Coffee na pracovní smlouvu méně než 1 rok.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Milí lidé, možnost kariérního růstu a celkem zajímavá práce

Negativa firmy:

Doporučení pro management firmy:

Víc se starejte o lidi kteří pracují pod vámi. Bez nich byste takhle vysoko být nemohli. Tak se do nich taky někdy zkuste vcítit. Taky by se vám nelíbilo každý den pracovat 12 hodin a dostat stálý plat kolem 20 tisíc když máte 50 hodin přesčasy

před 1 rokem
4.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Costa Coffee na pracovní smlouvu.
Doporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Z psychologického hlediska velmi dobrá volba barev i osvětlení. Příjemná uklidňující hudba. Alespoň na naší pobočce odborná obsluha, protože učení nových zaměstnanců je zde věnováno dost času. Možnost tréninku na kavárně mimo směnu. Přátelský kolektiv.

Negativa firmy:

Vzhledem k umístění pobočky vysoká návštěvnost.

Doporučení pro management firmy:

Rychlejší vyřízení nové smlouvy. Reagujte na emaily, které vám lidé posílají.

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Zobrazit všechna hodnocení (10)

Mohly by Vás zajímat také tyto firmy

Zaměření firmy

Služby Potravinářství Péče o zákazníky/klienty Prodej zboží