Zdravotní sestra | VímVíc.cz
Profese Zdravotní sestra

Zdravotní sestra

Zdravotní sestra, někdy také všeobecná sestra, je povolání ve zdravotnictví. Poskytuje a zajišťuje základní i speciální ošetřovatelskou péči pacientům. Může se podílet také na poskytování preventivní, diagnostické či rehabilitační péče bez odborného dohledu nadřízeného. Zdravotní sestry se kromě pohodlí pacienta rovněž starají o správný chod ordinace, čistotu zdravotnického materiálu, mohou asistovat lékaři při ošetřování a operacích.

Práce zdravotní sestry je náročná a často se liší. Podle oboru svého působiště se různé sestry setkávají s odlišnými případy. Například zdravotní sestra na traumatologii přijde do styku s pacienty, kteří vyžadují náročnější ošetření a péči. Naopak práce zdravotní sestry v zubní ordinaci či u praktického lékaře nevyžaduje takovou psychickou odolnost a profesionalitu.

Tato profese vyžaduje minimálně vyšší odborné vzdělání. Pokud jde o sestru na JIP, je nutný vysokoškolský titul magistra. Průměrný plat se pohybuje kolem 42 000 Kč.

Porovnání nabídek práce na pozici Zdravotní sestra

Srovnejte si různé pracovní nabídky na pozici Zdravotní sestra a vyberte si tak to nejlepší volné pracovní místo na daném postu!

Zaměstnavatel
Pozice
Lokality
Benefity
 
Všeobecná/praktická sestra pro prémiovou zdravotní péči
Hlavní město Praha
Více o pozici »
individuální
Hlavní město Praha

Na naši kliniku na Praze 1 a také na Prahu 4 hledáme zdravotní sestru na plný úvazek.

Plný úvazek
Zdravotnictví a sociální péče