Technik BOZP | VímVíc.cz
Profese Technik BOZP

Technik BOZP

Technik BOZP neboli bezpečnostní technik, nebo také technik bezpečnosti a ochrany zdraví při práci se věnuje úkolům spojeným oblastí bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a bezpečnosti. Původně byla tato profese spojována s horníky. Později se však práce technika BOZP přesunula i do řady dalších oblastí. Nyní se mu také říká „bezpečák“ či specialista na bezpečnost práce. Tento pracovník dohlíží především na to, aby nedošlo k úrazům při práci a snaží se takovýmto rizikům předcházet.

Práce specialisty na bezpečnost práce spočívá v komunikaci s týmem a nadřízeným, kdy zajišťuje bezpečnost a ochranu zdraví při práci. S touto profesí je spjata velká zodpovědnost.

Pro výkon této pozice je potřeba střední vzdělání s maturitní zkouškou v oblasti ekologie a ochrany životního prostředí, nebo střední vzdělání s maturitou v oboru strojírenství nebo elektrotechniky. Plat technika BOZP se pohybuje kolem 25 000 Kč.

Porovnání nabídek práce na pozici Technik BOZP

Srovnejte si různé pracovní nabídky na pozici Technik BOZP a vyberte si tak to nejlepší volné pracovní místo na daném postu!

Zaměstnavatel
Pozice
Lokality
Benefity
 
Technik BOZP a PO (Praha a okolí)
Hlavní město Praha
Více o pozici »
individuální
Hlavní město Praha

Pro oblast Prahy a blízkého okolí hledáme nového kolegu/kolegyni na pozici Technika BOZP a PO.

Plný úvazek
Bezpečnost a ochrana