Stomatolog | VímVíc.cz
Profese Stomatolog

Stomatolog

Stomatolog je zubní lékař, tedy pracovník ve zdravotnictví. Stomatologie je věda zabývající se umístěním a funkcí zubů a zubních tkání. Stomatolog je jinak označován také jako zubní lékař, nebo zkráceně zubař či dentista.

Práce stomatologa spočívá v léčení zubů. Zubní lékař zodpovídá za správnou diagnózu nemocného či postiženého a za nasazení vhodné léčby či doporučení k vyšetření dalším odborníkem. Pomáhá pacientům k uzdravení, nebo alespoň ke zlepšení jejich stavu. Povolání zubaře je mnohdy náročné a vyžaduje velkou zodpovědnost. Stomatologové mohou najít uplatnění v nemocnicích, soukromých zubních klinikách, nebo si mohou zařídit vlastní zubní ordinaci.

Pro výkon profese stomatologa je nevyhnutelné potřebné vysokoškolské vzdělání v oboru. Stomatolog musí držet titul MDDr., neboli doktor zubního lékařství. Průměrný plat stomatologů ve státní sféře je 66 000 korun, v privátní sféře pak 58 000 Kč.

Porovnání nabídek práce na pozici Stomatolog

Srovnejte si různé pracovní nabídky na pozici Stomatolog a vyberte si tak to nejlepší volné pracovní místo na daném postu!