Právník | VímVíc.cz
Profese Právník
Průměrná mzda na pracovní pozici Právník je 22 625 Kč.

Právník

Právník je odborným znalcem práva a zaměřuje se na poskytování právních služeb fyzickým nebo právnickým osobám. Zastupuje klienty během občanskoprávních řízeních, zpracovává expertizy, kontroluje smlouvy a další dokumenty. Obyčejně právník nepracuje na sebe, ale je buď součástí právního oddělení nějaké firmy, nebo je přímo v právnické firmě/advokátní kanceláři.

Právník musí mít ukončené vysokoškolské právnické vzdělání na magisterské úrovni. Pouze absolvování na vysoké škole, která je zaměřená na právo, zajišťuje kvalifikaci k výkonu této profese. Právník se musí neustále vzdělávat a sledovat novinky v oblasti legislativy. Vzhledem k tomu, že se jedná o široký obor, právníci se většinou specializují na konkrétní oblast.

Plat právníků se v České republice pohybuje průměrně kolem 42 000 korun. Mzda se odvíjí i podle toho, na jakou oblast se právník zaměří. Platové podmínky se odvíjí i podle oblasti práva: korporátní právo, rodinné právo, trestní právo apod.

Porovnání nabídek práce na pozici Právník

Srovnejte si různé pracovní nabídky na pozici Právník a vyberte si tak to nejlepší volné pracovní místo na daném postu!

Zaměstnavatel
Pozice
Lokality
Benefity
 
Právník - Praha
Hlavní město Praha
Více o pozici »
23 000 - 30 000 Kč
Hlavní město Praha
Hlavní město Praha

Podívejte se na nabídku práce, volná místa a kariéru ve firmě Státní úřad inspekce práce, která nyní hledá nové kolegy/kolegyně na pozici 'právník'.

Plný úvazek
Právo a legislativa
Firemní právník - Praha
Hlavní město Praha
Více o pozici »
18 500 - 19 000 Kč
Hlavní město Praha
Hlavní město Praha

Podívejte se na nabídku práce, volná místa a kariéru ve firmě MediFarmaco a.s., která nyní hledá nové kolegy/kolegyně na pozici 'Firemní právník'.

Plný úvazek, min. 40 hod. týdně
Právo a legislativa