Editor | VímVíc.cz
Profese Editor

Editor

Editor vykonává novinářskou práci v nějaké redakci nebo nakladatelství. Má zodpovědnost za finální podobu jednotlivých výstupů (internetový portál, noviny, kniha, zpravodajské služby, fotografie apod.). Prakticky má editor poslední slovo v celém procesu.

Editor je povinen ověřovat si informace a musí dodržovat principy novinářské etiky. Zároveň by měl být zběhlý v pravopisu a jeho vyjadřovací schopnosti by měly být na vysoké úrovni. Dobrý editor se zajímá o okolní dětí a je schopen zareagovat na novinky ve společnosti, přesto musí zůstat objektivní.

Pro výkon tohoto povolání je nutné středoškolské vzdělání s maturitou a jsou i firmy a podniky, kde je vyžadováno vysokoškolské vzdělání. Platy jsou na této pozici velmi rozdílné. Záleží na tom, v jakém podniku a kde pracujete. Průměrně si ovšem editor vydělá kolem 29 000 korun.

Porovnání nabídek práce na pozici Editor

Srovnejte si různé pracovní nabídky na pozici Editor a vyberte si tak to nejlepší volné pracovní místo na daném postu!

Zaměstnavatel
Pozice
Lokality
Benefity
 
EDITOR - redaktor zahraničních komunitních webů - Praha
Hlavní město Praha
Více o pozici »
od 12 200 Kč
Hlavní město Praha
Hlavní město Praha

Podívejte se na nabídku práce, volná místa a kariéru ve firmě AVERIA LTD., organizační složka, která nyní hledá nové kolegy/kolegyně na pozici 'EDITOR - redaktor zahraničních komunitních webů'.

Zkrácený úvazek, min. 15 hod. týdně
Marketing, reklama a PR