IKEA Česká republika

Proč být s námi

“Naší vizí je nabízet široký sortiment zařízení domácností s dobrým designem a funkcí za takové ceny, aby si ho mohlo dovolit co nejvíce lidí. To, co je dobré pro naše zákazníky, je dobré i pro nás.“ říká Ingvar Kamprad, zakladatel společnosti IKEA. Ve všem, co děláme, se odrážejí naše hodnoty, díky kterým jsme schopni vytvořit lepší každodenní život pro zákazníky i naše zaměstnance.

„Kultura IKEA je unikátní v tom, že podobné či stejné hodnoty platí i pro náš osobní život. Počínaje pokorou a nadšením pro věc až po hospodárnost a používání zdravého selského rozumu. Každý den se můžete těšit z nových úspěchů.“ Jakub Krtek, Vedoucí oddělení kuchyní a jídelen
„Líbí se mi, že IKEA si váží práce každého ze zaměstnanců, podporuje iniciativu a osobní růst a uvědomuje si, že když se zaměstnanec cítí dobře, podává i vyšší výkon. Podmínky pro práci jsou na velmi vysoké úrovni a IKEA se ji neustále snaží zvyšovat.“ Barbora Kubová, HR manažerka, Kontaktní centrum

Jsi náš člověk?

V IKEA věříme v lidi. Jsme rozmanitá skupina osobností, která stojí nohama na zemi, jednáme spolu upřímně, práci si dokážeme společně užívatsdílíme vášeň pro zařizování domácnosti. Rádi proto mezi sebou přivítáme kohokoliv, kdo sdílí stejné hodnoty a má pozitivní náhled na život a práci jako my.

Jak to u nás funguje?

Pracovat u nás je jako pracovat s přáteli. Všichni si tykáme a oslovujeme se křestními jmény. Se svým vedoucím nebo s ředitelem si můžeš otevřeně popovídat u kávy o čemkoliv. Každý den je pro tebe k dispozici odpočinková zóna nebo zaměstnanecká kantýna na obědy za zvýhodněné ceny. Našich zaměstnanců si vážíme, proto jim rádi kromě platu poskytujeme mnoho dalších výhod.

Co je v IKEA nejdůležitější?

Věříme, že každý jednotlivec může nabídnout něco hodnotného, a usilujeme o to, abychom si stejné hodnoty (pospolitost, péči o lidi a planetu, odlišnost, hospodárnost, jednoduchost, obnovování a vylepšování, předávání a přebírání odpovědnosti, jít ostatním příkladem) zachovali i při našem zavedeném způsobu práce. IKEA si dala před lety krásný cíl – vytvářet lepší každodenní život pro většinu lidí. Hlavně díky našim zaměstnancům se nám to téměř 75 let úspěšně daří. V IKEA respektujeme jeden druhého i naše odlišnosti a těší nás, že každý můžeme něčím přispět.

Co znamená práce v IKEA?

Pracovat v IKEA Group znamená stát se součástí inspirativního, zábavnéhorychle se měnícího prostředí. I když je IKEA největší maloobchodní prodejce nábytku na světě, byrokratické postupy se u nás nepěstují. Zde můžeš být sám/sama sebou. Vlastně k tomu všechny zaměstnance přímo vybízíme! Každý z našich zaměstnanců přináší denně do práce jedinečné myšlenkytalent – díky tomu je IKEA taková, jaká je.

Fotogalerie

Práce v IKEA
Práce v IKEA
Práce v IKEA
Práce v IKEA
Práce v IKEA
Práce v IKEA
Práce v IKEA
Práce v IKEA

Hodnocení

Přidat hodnocení
před 2 dny
5.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti IKEA Česká republika na plný úvazek.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Lidi, práce, prostředí

Negativa firmy:

před 24 dny
5.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti IKEA Česká republika na poloviční úvazek.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Přátelský kolektiv, otevřenost, vstřícnost.

Negativa firmy:

před 2 měsíci
4.0
Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti IKEA Česká republika na zkrácený úvazek, do roku 2014.
Pozitiva firmy:

Personální oddělení velice dobře komunikuje a zajistí vše potřebné. Systém zaučení zaměstnance krok po kroku, dostanete svého tutora. Milý kolektiv a příjemná atmosféra. Kantýna. Zajímavá školení a teambuildingy.

Negativa firmy:

Výběrové řízení na prodavače je tříkolové a na takovou pozici zbytečně psychicky náročné. Mzda je opravdu nuzná k poměru množství práce, po půl ruce bylo navýšení mzdy v řádu korun. Ze začátku naplánují hodně hodin, poté je sníží. Povinná trička mají špatnou kvalitu. Dlouhé a nepravidelné směny.

před 2 měsíci
2.0
Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti IKEA Česká republika na plný úvazek, do roku 2018.
Pozitiva firmy:

Kantýna, benefity, firemní kultura

Negativa firmy:

Tlak, stres, pracovní doba, velký Big Brother

Zobrazit všechna hodnocení (38)

Pracovní nabídky

Zaměření firmy

E-commerce Retailing Potravinářství Stavebnictví a reality Velkoobchod Nábytkářský průmysl Přepravní služby