IKEA Česká republika

Proč být s námi

“Naší vizí je nabízet široký sortiment zařízení domácností s dobrým designem a funkcí za takové ceny, aby si ho mohlo dovolit co nejvíce lidí. To, co je dobré pro naše zákazníky, je dobré i pro nás.“ říká Ingvar Kamprad, zakladatel společnosti IKEA. Ve všem, co děláme, se odrážejí naše hodnoty, díky kterým jsme schopni vytvořit lepší každodenní život pro zákazníky i naše zaměstnance.

„Kultura IKEA je unikátní v tom, že podobné či stejné hodnoty platí i pro náš osobní život. Počínaje pokorou a nadšením pro věc až po hospodárnost a používání zdravého selského rozumu. Každý den se můžete těšit z nových úspěchů.“ Jakub Krtek, Vedoucí oddělení kuchyní a jídelen
„Líbí se mi, že IKEA si váží práce každého ze zaměstnanců, podporuje iniciativu a osobní růst a uvědomuje si, že když se zaměstnanec cítí dobře, podává i vyšší výkon. Podmínky pro práci jsou na velmi vysoké úrovni a IKEA se ji neustále snaží zvyšovat.“ Barbora Kubová, HR manažerka, Kontaktní centrum

Jsi náš člověk?

V IKEA věříme v lidi. Jsme rozmanitá skupina osobností, která stojí nohama na zemi, jednáme spolu upřímně, práci si dokážeme společně užívatsdílíme vášeň pro zařizování domácnosti. Rádi proto mezi sebou přivítáme kohokoliv, kdo sdílí stejné hodnoty a má pozitivní náhled na život a práci jako my.

Jak to u nás funguje?

Pracovat u nás je jako pracovat s přáteli. Všichni si tykáme a oslovujeme se křestními jmény. Se svým vedoucím nebo s ředitelem si můžeš otevřeně popovídat u kávy o čemkoliv. Každý den je pro tebe k dispozici odpočinková zóna nebo zaměstnanecká kantýna na obědy za zvýhodněné ceny. Našich zaměstnanců si vážíme, proto jim rádi kromě platu poskytujeme mnoho dalších výhod.

Co je v IKEA nejdůležitější?

Věříme, že každý jednotlivec může nabídnout něco hodnotného, a usilujeme o to, abychom si stejné hodnoty (pospolitost, péči o lidi a planetu, odlišnost, hospodárnost, jednoduchost, obnovování a vylepšování, předávání a přebírání odpovědnosti, jít ostatním příkladem) zachovali i při našem zavedeném způsobu práce. IKEA si dala před lety krásný cíl – vytvářet lepší každodenní život pro většinu lidí. Hlavně díky našim zaměstnancům se nám to téměř 75 let úspěšně daří. V IKEA respektujeme jeden druhého i naše odlišnosti a těší nás, že každý můžeme něčím přispět.

Co znamená práce v IKEA?

Pracovat v IKEA Group znamená stát se součástí inspirativního, zábavnéhorychle se měnícího prostředí. I když je IKEA největší maloobchodní prodejce nábytku na světě, byrokratické postupy se u nás nepěstují. Zde můžeš být sám/sama sebou. Vlastně k tomu všechny zaměstnance přímo vybízíme! Každý z našich zaměstnanců přináší denně do práce jedinečné myšlenkytalent – díky tomu je IKEA taková, jaká je.

Fotogalerie

Práce v IKEA
Práce v IKEA
Práce v IKEA
Práce v IKEA
Práce v IKEA
Práce v IKEA
Práce v IKEA
Práce v IKEA

Hodnocení

Přidat hodnocení
před 12 dny
5.0
Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti IKEA Česká republika na poloviční úvazek.
Pozitiva firmy:

Pratelske prostredi, prace kam rad chodim, benefity

Negativa firmy:

Zadne, mozna prac doba na obchodnim dome

před 16 dny
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Anonymní - Praha 9
Pracoval(a) jsem ve společnosti IKEA Česká republika na zkrácený úvazek 3-4 roky, do roku 2014.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

přátelský kolektiv na oddělení,teambulding,kantýna

Negativa firmy:

za ty dlouhá léta jsem pochopil,že si tady v Česku rádi kopírují chování a vize od švédské firmy,ale manažeři mají typické,české chování.Buzerace,pracovat pouze 12h.směny,třeba i 4-5 týdnu za sebou.Těžká práce fyzicky.Než by přijali nové zaměstnance nebo daly plný úvazky,raději přijmou jen na 30h týdně,ale pracuje se i 170h měsíčně za nevýhodných podmínek.13.plat,který je dnes běžným benefitem všude,Ikea se tváří,že se neplní cíle.Není pravda!!! vydělává se hodně,ale důvody se vždy najdou.Denně narvané parkoviště.Zaměstnanci a je jich hodně si raději myslí své a tváří se,že jsou tam v pohodě,spokojeni,ale při tom často odcházejí když mají možnost jinam.JÁ sám jsem si našel práci blízko Ikea a nadmíru spokojen.

Doporučení pro management firmy:

Lidštější přístup,výkon a stres lidi odrazují a kratší směny.Ty nahoře sedí všichni na židlích,ale stát 12h.denně na nohách je otrocina.Nedivte se,že lidi vám stále všude chyběli.A co slýchávám,je to prý horší!

před 25 dny
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Co-worker kuchyně a jídelny - Ostrava
Pracoval(a) jsem ve společnosti IKEA Česká republika na plný úvazek méně než 1 rok, do roku 2016.
Nedoporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

kolegové ochotní pomoci, levná kantýna, systém mentorů, kteří se ujmou nováčka (ovšem na mě jaksi nevybyl, protože náš mentor z oddělení skončil a než se dal do práce nový, prostě jsem se vše naučila za běhu)

Negativa firmy:

Nadřízení a HR neustále mluví o týmu a přátelské atmosféře, všichni si tykají, ale člověka bez váhání pošlou na dlažbu bez jediného mrknutí oka poslední den zkušební doby. A to v období, kdy byl podstav, práce byla náročná (oddělení kuchyní), já jsem již byla zaučená a chyběli lidi. A to jsem bez dlouhých cirátů dělala přesčasy... když byl zákazník, ani mě nenapadlo ho tam nechat s rozdělanou kuchyní, a jít třeba domů. Přesčasy jsou neplacené, v roce 2016 celkem nízká mzda. Rovněž systém s externími firmami moc nefungoval a my museli se zákazníky řešit věci, které jsme absolutně nemohli ovlivnit. Vlastně jsem dosud to propuštění nepochopila, mám dojem, že jsem se zkrátka někomu z vedení nelíbila.

před 1 měsícem
3.0
Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti IKEA Česká republika na poloviční úvazek, do roku 2013.
Pozitiva firmy:

dobrý kolektiv

Negativa firmy:

málo peněz

Zobrazit všechna hodnocení (45)

Zaměření firmy

E-commerce Retailing Potravinářství Stavebnictví a reality Velkoobchod Nábytkářský průmysl Přepravní služby