Půjčka pro dlužníky - na OP i v exekuci | VímVíc.cz

Půjčka pro dlužníky - na OP i v exekuci

Srovnejte si ty nejlepší půjčky na trhu a vyberte si tak půjčku, která bude nejvíce vyhovovat Vašim potřebám. Půjčky můžete porovnat podle výše úroku či RPSN!

Poskytovatel
Název půjčky
Výše půjčky od - do
Splatnost od - do
 
SOSCredit.cz půjčka Více o produktu »
Výše půjčky 
1 000 - 30 000 Kč
Splatnost 
0 - 1 měsíců
Úrok 
od 0 %
RPSN 
od 0 %
Mám zájem
 • Mikropůjčka na maximálně 28 dní
 • Půjčka od 1.000 Kč do 30.000 Kč
 • Peníze do 15 minut na klientovo účtu
 • Peníze na cokoliv a bez ručitele
 • Flexibilní podmínky
ExpressCash půjčka Více o produktu »
Výše půjčky 
5 000 - 70 000 Kč
Splatnost 
14 - 20 měsíců
Úrok 
od 8 %
RPSN 
od 209,78 %
Mám zájem
 • Nejrychlejší hotovostní půjčka
 • Peníze budou dovezeny ke klientovi domů
 • Možnost půjčky ve výši 5.000 Kč až 70.000 Kč
 • Splatnost 14, 17 nebo 20 měsíců
VITACREDIT půjčka Více o produktu »
Výše půjčky 
50 000 - 3 000 000 Kč
Splatnost 
12 - 240 měsíců
Úrok 
od 10,9 %
RPSN 
od 18,5 %
Mám zájem
 • Nebankovní úvěr do výše 3.000.000 Kč
 • Splatnost až 20 let
 • Úvěr na konsolidace, řešení exekucí a dražeb
 • Úvěr ručený nemovitostí
Ferratum Credit půjčka Více o produktu »
Výše půjčky 
2 500 - 80 000 Kč
Splatnost 
2 - 12 měsíců
Úrok 
od 12,25 %
RPSN 
od 299,98 %
Mám zájem
 • Půjčka od 2.500 Kč do 80.000 Kč
 • První splátka za 30 dnů, poté už jen minimální splátky
 • Možnost Platebních prázdnin či změny data splatnosti
 • Peníze na účtu během 24 hodin
Provident půjčka 10+1 Více o produktu »
Výše půjčky 
10 000 - 30 000 Kč
Splatnost 
11 - 11 měsíců
Úrok 
od 19,48 %
RPSN 
od 21,31 %
Mám zájem
 • Půjčka ve výši od 10.000 Kč do 30.000 Kč
 • Možnost odložit splátku
 • Peníze na bankovním účtu do 3 pracovních dnů
 • Možnost vyzvednutí hotovosti
 • Doba splácení je 11 měsíců
 • Dříve známá jako Provident Start…

Do nepříznivé finanční situace se může dostat každý člověk. Někdy ale finanční problémy vyústí až v exekuce či insolvence. Klienti v exekuci mohou mít problém se získáním půjčky, jelikož jsou pro půjčkové společnosti velmi rizikoví. Půjčka pro dlužníky také patří mezi méně výhodné půjčky. Pokud mám exekuci a potřebuji půjčku, na co si dát pozor? A jak se sjednává půjčka s exekucí?

Půjčka pro dlužníky

Nějakou půjčku měl ve svém životě každý druhý. Pokud to tedy nejste vy, někdo z vašeho okolí jistě ano. Na tom ještě nemusí být nic špatného, pokud je člověk schopen své závazky řádně a včas splácet.

To se bohužel nedaří každému. Stačí se několikrát zpozdit se splátkou a už můžete být v problémech. Ještě horší je samozřejmě situace, kdy se člověk snaží vyřešit stávající půjčky půjčkami novými. Produkty jako rychlá půjčka, expres půjčka bez doložení příjmu nebo půjčka ihned na účet slibují jednoduchou cestu, ale opak je většinou pravdou. Kalkulačka online prozradí, že úroky jsou nesmyslně vysoké a ani další smluvní podmínky nebývají výhodné.

Poskytovatelé půjček (banky i nebankovní společnosti) mají totiž povinnost ověřovat si bonitu klienta (jeho schopnost splácet) v registru dlužníků, takže půjčka pro zadlužené se stává velmi těžce dosažitelnou. Pozitivní záznam v registru dlužníků je totiž zárukou pro toho, kdo si půjčuje, i toho, kdo půjčuje - poskytovatelé půjček nechtějí přijít o své peníze a žadatelé se nechtějí dostat do problémů, nebo dokonce exekuce.

Půjčka pro zadlužené - jak ji získat?

Půjčka pro dlužníky je riziková pro žadatele i poskytovatele, proto není úplně snadné ji získat. Lidé zadlužení nebo v exekučním řízení nemusí ztrácet čas s žádostí u banky, protože ty půjčky v exekuci jednoduše neposkytují. Nařizuje jim to zákon, který zároveň ukládá povinnost ověřit si bonitu klienta, tedy jeho schopnost splácet.

Pokud mám exekuci a potřebuji půjčku, musím se obrátit na nebankovní společnosti. Ty mají také zákonnou povinnost kontrolovat bonitu klienta, ale i přes nepříznivý záznam mohou půjčku poskytnout. Mnohdy jim v tom nezabrání ani Centrální evidence exekucí, kde jsou uvedení dlužníci v exekučním řízení. Půjčka pro dlužníky ihned na účet nebo expres půjčka bez doložení příjmu jsou tak stále mezi produkty některých finančních společností.

Na druhou stranu musí nebonitní klient počítat s tím, že si věřitel upraví podmínky úvěru tak, aby pro něj byly co nejvýhodnější. Nejčastěji to znamená, že zvýší úroky, RPSN, případně prodlouží dobu splácení a upraví smluvní podmínky tak, aby pro něj poskytnutí půjčky v exekuci bylo stále výhodné. Jak se tedy sjednává půjčka pro zadlužené, pokud mám exekuci a potřebuji půjčku?

 • Půjčka pro dlužníky i většina ostatních půjček se už dnes sjednává online, tedy bez nutnosti chodit na pobočku banky nebo nebankovní společnosti. Někteří poskytovatelé půjček pobočky ani nemají.
 • Většinou musíte doložit dva doklady totožnosti (například občanský a řidičský průkaz), ale existuje i půjčka na OP, kdy už další doklad není potřeba.
 • Ověření schopnosti splácet často probíhá tak, že na účet určený pro splácení půjčky pošlete nějakou minimální částku, třeba 1 Kč.
 • Půjčka pro zadlužené nebo půjčka s exekucí často v případě vyšších částek (desetitisíce nebo statisíce korun) vyžaduje spolužadatele nebo ručení majetkem.

Ať už je vaším cílem okamžitá půjčka pro dlužníky nebo půjčka pro dlužníky na ruku, měli byste věnovat pozornost i recenzím a zkušenostem ostatních klientů. Důvěryhodné společnosti se spokojenými klienty rády pochlubí. Svého poskytovatele půjčky si také můžete zkontrolovat v seznamu licencovaných poskytovatelů ČNB.

Co jsou půjčky v exekuci

Půjčky pro dlužníky nejsou to samé, co půjčky v exekuci. Půjčky v exekuci jsou určeny klientům, kteří se z různých důvodů dostali do špatné finanční situace a následně i do exekučního řízení. Takovým klientům může půjčka s exekucí pomoci tuto špatnou finanční situaci překonat, většinou však pouze krátkodobě. Z dlouhodobého hlediska je však půjčka v exekuci pro klienta pouze dalším finančním zatížením.

Půjčka v exekuci je výhodná pouze v případě, že je řádně a včas splacena. V momentě, kdy dojde jen k malému zpoždění splátky, jsou klientovi účtovány vysoké sankce. Výpočet procent pro úroky se může vyšplhat do desítek nebo dokonce stovek a celkovou částku může okamžitá půjčka pro dlužníky několikanásobně překonat. Stejně tak jsou často poskytovatelem půjčky účtovány i poplatky za předčasné splacení. Před sjednáním půjčky pro dlužníky je nutné pečlivě projít smluvní podmínky a zvážit, zda je půjčka v exekuci správným řešením.

Obecně by měla být půjčka v exekuci spíše krátkodobou půjčkou, která bude v řádu několika dní, maximálně měsíců, splacena. U většiny společností také není půjčka v exekuci dostupná jako dlouhodobá půjčka.

Mám exekuci a potřebuji půjčku - jaké jsou možnosti?

Půjčky pro lidi s exekucí jsou nejčastěji k nalezení online od různých internetových poskytovatelů půjček. Půjčka při exekuci lze vyřídit z pohodlí domova, bez nutnosti návštěvy kamenné pobočky. Půjčka s exekucí je ke sjednání během pár kliknutí a potřeba je obvykle pouze občanský průkaz a bankovní účet na českém území. Na webových stránkách poskytovatele si klient za pomoci úvěrové kalkulačky spočítá, kolik si může půjčit, kolik bude měsíčně splácet, jak dlouho bude půjčku splácet a jaké jsou další podmínky poskytnutí úvěru.

Pokud mám exekuci a potřebuji půjčku, nezbývá mi nic jiného, než se obrátit na nebankovní instituci. Pokud půjčky v exekuci neposkytne ani ta, nezbývá, než se snažit vyřešit tíživou finanční situaci jinak. Bohužel v tomto případě nepomohou sebelepší motivační citáty, mnoho lidí se tedy uchyluje k produktům jako půjčka na ruku u nejrůznějších soukromých osob a lichvářů.

Půjčka pro zadlužené s exekucí je velmi riziková pro obě strany: pro poskytovatele půjčky, i pro samotného klienta. Klient s exekucí a splátkovým kalendářem by měl dělat maximum pro splacení svých finančních závazků a rozhodně by neměl svůj rozpočet zatěžovat dalšími půjčkami. Visí nad ním obrovské riziko toho, že opět nebude schopen řádně svůj úvěr splácet.

Na druhé straně stojí poskytovatel půjčky, který podstupuje velké riziko při poskytnutí půjčky v exekuci. Klient nemá dobrou platební morálku a pravděpodobně nebude mít ani dostatek financí na splácení svých finančních závazků. Většina bankovních institucí proto půjčky pro dlužníky v exekuci neposkytuje. Problémoví klienti se obvykle obracejí na nebankovní instituce, kde možnost získání půjčky pro dlužníky s exekucí existuje.

Okamžitá půjčka pro dlužníky - půjčka pro dlužníky ihned na účet

Okamžitá půjčka pro dlužníky je řešením pro klienty, kteří potřebují finanční injekci okamžitě. Často se jmenuje také půjčka pro dlužníky ihned na účet a obě pojmenování rovnou odkrývají její největší výhodu.

Člověk se snadno může dostat do situace, kdy potřebuje náhle pořídit důležitou věc, zaplatit například nájem nebo koupit novou pračku, a přitom nemá dostatečnou finanční rezervu. Okamžitá půjčka pro dlužníky umožňuje získat peníze ještě v den sjednání, často i do několika hodin. Klient sjedná půjčku online či telefonicky, poskytovatel půjčky provede schválení během několika minut a půjčka ihned na účet také dorazí.

Půjčka ihned na účet mimo jiné vyžaduje také to, aby měl klient bankovní účet, to u některých lidí nemusí být samozřejmé. Často je totiž uvalena exekuce na plat, který chodí na bankovní účet a dlužník tedy nechce, aby exekutor zjistil, že si sjednal půjčku. V tom případě přichází na řadu okamžitá půjčka pro dlužníky na ruku, tedy v hotovosti.

Půjčka pro dlužníky na ruku

Půjčka na ruku je typická půjčka s exekucí. Pokud je proti klientovi vedena exekuce, většinou je její součástí také exekuce na plat. Kvůli tomu může preferovat, pokud je vyplacena půjčka na ruku. Exekutor se tak o dalším dluhu nedozví.

Půjčka pro dlužníky na ruku může být krátkodobá i dlouhodobá půjčka, některé společnosti poskytují půjčku na ruku i do 300 000 korun se splatností až 7 let. To vše bez nahlížení do registru dlužníků nebo centrální evidence exekucí. Sice to není bezúročná půjčka, ale i při takto vysokých částkách se můžete vyhnout nutnosti zastavit např. nemovitost.

I půjčka pro dlužníky na ruku je rychlá půjčka. Jako další půjčky v exekuci se nejčastěji sjednává online a schválená může být do 15 minut. I když vše zní bezproblémově, pozor bychom si opět měli dát na výpočet procent pro úroky a RPSN, pomoci může samozřejmě kalkulačka online na stránkách poskytovatele půjčky.

Půjčka na OP

Půjčka na OP se vyznačuje velmi snadnou dostupností a administrativní nenáročností, proto je populární právě jako rychlá půjčka s exekucí. K jejímu získání stačí klientovi pouze doložení občanského průkazu, další doklady totožnosti nejsou potřeba.

Právě díky snadnému sjednání je půjčka na OP velmi oblíbená u klientů, kteří mají zápis v registru dlužníků. Je však nutno podotknout, že nenáročnost získání je vykoupena vysokými poplatky a půjčka na OP jakožto půjčka pro dlužníky nemusí být pro klienta tak výhodná, jak se tváří. Půjčka na OP je spojena s množstvím poplatků za nesplácení půjčky, předčasné splacení půjčky a dalšími sankcemi. Je na uvážení klienta, zda je půjčka na OP vhodným produktem vzhledem k jeho finanční situaci. Pomoci s rozhodováním může kalkulačka online, kam zadáte částku, kterou si chcete půjčit a dobu splácení. Taková kalkulačka online se nachází na webových stránkách takřka všech poskytovatelů půjček.

Půjčka s exekucí – výhody a nevýhody

Půjčka s exekucí může klientovi krátkodobě vyřešit nepříznivou finanční situaci, nevhodná půjčka s exekucí však může také způsobit značné finanční problémy. Před sjednáním půjčky pro dlužníky s exekucí by měl klient vždy zvážit jejich výhody a nevýhody.

Výhodami, které půjčka s exekucí může nabídnout, jsou především:

 • Poskytnutí půjčky i klientům v exekuci,
 • sjednání půjčky bez nahlížení do registru dlužníků,
 • rychlé vyřízení,
 • možnost sjednání online.

Nevýhody, které přináší půjčka s exekucí, jsou:

 • Vysoké RPSN (roční úroková sazba),
 • vysoké měsíční splátky,
 • nemožnost předčasného splacení úvěru,
 • nemožnost pojištění úvěru,
 • vysoké penále v případě nesplácení úvěru.

Půjčka pro dlužníky v exekuci – v čem může být háček?

Je nezbytné, aby klient zvolil takového poskytovatele, v jehož nabídce je půjčka při exekuci, která má kladné hodnocení od ostatních klientů. Poskytovatel musí klientovi zpřístupnit všechny potřebné údaje a smluvní podmínky. Na internetu je k nalezení mnoho podvodných stránek, které nabízejí produkty jako půjčka pro dlužníky ihned na účet nebo okamžitá půjčka pro dlužníky. Za poskytnutí takové půjčky si následně účtují poplatek. Často se jedná o podvodné webové stránky, které se od klientů pouze snaží získat určitý finanční obnos a půjčky v exekuci ani jiné finanční produkty neposkytují.

Určitou známkou jistoty, kterou vykazuje vhodná půjčka pro zadlužené, je možnost pojištění úvěru. Klient si může za určitý poplatek svůj úvěr pojistit. Toto pojištění klientovi pomůže v případě nenadálých událostí, které by mu znemožnily splácet úvěr, například při ztrátě zaměstnání nebo při dlouhodobém onemocnění. Takové pojištění může využít i studentská půjčka, výslovně jej doporučuje i dlouhodobá půjčka (např. hypotéka).

Jak se (ne)dostat do exekuce?

Pojem exekuce se skloňuje často, bohužel se tato finanční patálie stala realitou pro mnoho lidí. V loňském roce se počet exekucí pohyboval kolem 750 tisíc. Podle definice je exekuce soudně vynucené splacení dluhů. Do exekuce se tedy člověk dostane tak, že nesplácí své závazky. To se může stát téměř každému, obzvlášť pokud se rozhodne svou finanční situaci řešit především zřizováním půjček. Těch je dnes na trhu nepřeberné množství a zorientovat se v produktech, jako je půjčka ihned na účet, půjčka na ruku, studentská půjčka nebo bezúročná půjčka, není úplně snadné.

V každém případě bychom tedy při zřizování jakékoliv půjčky měli věnovat pozornost tomu, jaký je výpočet procent pro úroky nebo si prověřit důvěryhodnost společnosti, od které si půjčujeme. Pokud se tedy člověk dostane do exekuce (resp. je účastníkem exekučního řízení), dostává se také automaticky do centrální evidence exekucí a registru dlužníků. Centrální evidence exekucí je seznam dlužníků v exekuci vedený Českou exekutorskou komorou. V této evidenci najdeme kromě jména dlužníka například i to, v jaké fázi je exekuční řízení a který exekutor byl pověřen jeho výkonem. V registru dlužníků jsou potom zapsáni všichni, kdo mají nějakou půjčku. Půjčka pro dlužníky je ve hře v tu chvíli, když je záznam v registru negativní.

Výpočet exekuce - kalkulačka exekuce na plat

Exekuce může probíhat několika způsoby. Mezi ty nejčastější patří srážky ze mzdy, tedy exekuce na plat, nebo prodej movitých i nemovitých věcí. Na druhou stranu vám exekutor nemůže sebrat veškerý majetek a nechat vás bez prostředků pro život. Tomu se říká nezabavitelné minimum a činí přibližně 3 800 korun na osobu a měsíc.

Výpočet exekuce pomůže zvládnout online kalkulačka exekuce, kterou najdeme na mnoha webových stránkách. Ta spočítá, jaká bude exekuce na plat, ale pro definitivní výpočet exekuce nebude kalkulačka online stačit a vždy je lepší se pro výpočet procent spolehnout na exekutora nebo soud.

Exekuce na plat je čím dál tím více považována za nevhodný nástroj, jak vymáhat dluhy. Pokud dlužníkům zabavíte většinu příjmu, nemají žádnou motivaci, proč si hledat lepší práci a zůstávají často oficiálně bez příjmů. Právě proto jsou půjčky v exekuci tak špatně dosažitelné - pokud neprokážete, že máte příjem, půjčku nejspíš nedostanete.

Dostat se z exekuce a kolotoče půjček není vůbec jednoduché. Kromě toho, že to ovlivňuje život samotného dlužníka, týkají se problémy i jeho okolí včetně dětí. Pokud se někdo chce dostat z exekuce, nestačí číst si motivační citáty, zatnout zuby a vydržet. Nejspíš nepomůže ani půjčka pro dlužníky ihned na účet nebo půjčka na OP. Naštěstí dnes existuje několik neziskových organizací, které pomáhají lidem v exekuci bezplatně poradenstvím i právní a lidskou podporou. Obrátit se na ně tak může být tou nejlepší cestou, jak se dostat z exekuce a zpátky k běžnému životu.