Wüstenrot Spořicí účet | nově moneta.cz | VímVíc.cz

Wüstenrot spořicí účet

Wüstenrot spořicí účet jako takový již neexistuje. Wüstenrot – stavební spořitelna pokračuje pod názvem MONETA Stavební Spořitelna. Od 28. února 2022 je k nalezení Portál pro klienty v Internet Bance.
Mám zájem o spořicí účet
Maximální úrok 2,5 %
Vyžadován běžný účet? Ne
Karta k účtu? Ne
Vedení účtu 0 Kč

Úročení:

  • Historické úročení:
  • Od 0 Kč do 1.000.000 Kč – 2,5 %
  • Od 1.000.001 Kč – 0,5 %

Další informace:

Wüstenrot stavební spořitelna se dne od 4. 7. 2020 změnila na MONETA Stavební Spořitelna. Všichni současní klienti Wüstenrot byli převedeni pod MONETA Money Bank. Portál pro klienty je k nalezení od 28. února 2022 v Internet Bance.

Podmínky spořicího účtu:

  • Fyzická osoba
  • Věk 18 let
  • 2 doklady totožnosti
  • Bankovní účet v české bance na jméno žadatele
  • Zaslání aktivační platby

Wüstenrot přechází pod MONETA Money Bank: Wüstenrot MONETA

Wüstenrot spořicí účet jako takový už neexistuje, protože banka Wüstenrot – stavební spořitelna se dne 4. 7. 2020 přejmenovala na MONETA Stavební spořitelna. Wüstenrot je součástí skupiny MONETA. Všechny potřebné informace jsou k nalezení na stránce www.moneta.cz/pro-klienty-wuestenrot. Od 28. února 2022 je k nalezení Portál pro klienty v Internet Bance.

Wüstenrot byla převážně stavební spořitelna, proto její správa nyní spadá pod MONETA stavební spořitelnu. Stavební spořitelna, jak to vyžaduje zákon, musí být samostatným subjektem, proto MONETA stavební spořitelna. V případě dalších finančních produktů, včetně hypoték, přechází správa pod MONETA Money Bank – Wüstenrot MONETA.

Wüstenrot stavební spořitelna se de 4. 7. 2020 změnila na MONETA Stavební Spořitelna. Všichni současní klienti Wüstenrot byli převedeni pod MONETA Money Bank. Noví klienti budou o finanční produkty, tedy i o spořicí účet, žádat již MONETA Money Bank – MONETA Wüstenrot.

Co tato změna znamená pro klienty Wüstenrot: MONETA Wüstenrot

Wüstenrot Internet Banku nahradila Internet Banka od MONETA Money Bank – MONETA Wüstenrot. Přihlašovací ID zůstává stejné, jako u Wüstenrot. Nové heslo k přihlášení klienti obdrželi v lednu 2021 SMS zprávou. Pokud měl klient hypotéku, při splácení se změnil akorát kód banky, u běžného účtu, termínovaného vkladu a nejlepšího spořicího účtu se změnilo číslo účtu. U stavebního spoření a překlenovacích úvěrů se nezměnilo nic.

Spořicí účet MONETA a úroková sazba

Spořicí účet MONETA nabízí sjednání zdarma kompletně online. Klienti mohou své peníze zhodnotit u MONETA Bank výhodně úrokovou sazbou 5,3 % ročně bez podmínek. Úroková sazba je garantována do 1 milionu Kč. Zřízení a vedení spořicího účtu MONETA.cz je zdarma. V mobilní aplikaci Smart Banka může klient spořit do obálek, nebo snadno převádět peníze jedním tahem. K založení MONETA spořicího účtu není třeba zakládat běžný účet, ani vkládat minimální měsíční vklad. Jasný přehled o stavu svého spoření může klient sledovat v mobilní aplikaci Smart Banka a v nové Internet Banka. Vklady jsou pojištěny až do výše 100 tisíc EUR.

Není-li si klient jistý spolehlivostí či důvěryhodností banky MONETA, může si pročíst hodnocení firem a MONETA recenze minulých i současných klientů. Spořicí účet MONETA recenze zobrazují zkušenosti konkrétního produktu, MONETA recenze obsahují cenné informace a hodnocení firmy jako celku. Diskuze a spořicí účet MONETA recenze pomohou klientům udělat si představu o fungování společnosti.

Výhody spořicího účtu MONETA Money Bank

Založení i vedení MONETA spořicího účtu je zcela zdarma a bez skrytých poplatků. Vklady jsou pojištěny až do výše 100 tisíc EUR. Peníze jsou k dispozici a klient s nimi může manipulovat podle svých potřeb. S financemi může nakládat ihned bez výpovědí lhůty.

K založení MONETA spořicího účtu není nutné zakládat běžný účet, mít minimální měsíční vklad, ani splnit daný počet plateb kartou. K dispozici je i aplikace Smart Banka pro správu spořicího účtu, která je tou nejlépe hodnocenou na českém trhu. Není-li si klient jistý s výběrem nejlepšího spořicího účtu, měl by využít online spořicí účty srovnání.

MONETA Money Bank kontakt

Klient může využít MONETA Money Bank kontakt na telefonní lince 224 443 636, která funguje od 7 do 21 hodin. Pro volání ze zahraničí je připravené telefonní číslo +420 224 443 636. Pro blokaci karet je připravená non stop linka na čísle 224 442 424. Na webových stránkách banky www.moneta.cz je kontaktní formulář pro zaslání dotazů. Sídlo společnosti se nachází na adrese MONETA Money Bank, a.s., BB Centrum, Vyskočilova 1442/1b, 140 28 Praha 4 Michle. Korespondenční adresa je MONETA Money Bank, a.s., Na Rovince 871, 720 00 Ostrava – Hrabová. ID datové schránky je 3kpd8nk. IČO společnosti MONETA Money Bank je 25672720.