Hello bank! spořicí účet | VímVíc.cz

Hello bank! Spořicí účet

Spořicí účet Hello bank! si může klient založit za pár minut z domova online. Účet je bez poplatku za jeho vedení a s úrokem 1,5 % ročně. Tento úrok patří v současnosti mezi ty nejvýhodnější na českém finančním trhu a je mezi klienty velmi oblíbený.
Mám zájem o spořící účet
Maximální úrok 1 %
Vyžadován běžný účet? Ne
Karta k účtu? Ne
Vedení účtu 0 Kč

Úročení:

 • od 0 do 200 000 Kč - 1,0 %
 • od 300 001 - 0 %
 • od 1.5. 0,6 %

Další informace:

Výhodou vedení spořicího účtu u Hello bank! je jasné a jednoduché internetové bankovnictví.

Podmínky spořícího účtu:

 • Vyplnění žádosti o spořicí účet
 • Doložit doklad totožnosti
 • Převést 1 Kč ze stávající běžného účtu
 • Dodat výpis z běžného účtu

Obecné informace spořicího účtu Hello bank!

Spoření u Hello Bank! je zcela bez podmínek i bez poplatků. Založit spořicí účet lze i bez běžného účtu. Peníze na účtu může klient využívat, jak potřebuje, k dispozici je má po celou dobu spoření. Zřízení spoření stihne do 5 minut online na webu Hello bank!. V současnosti je Hello bank! spoření s úrokovou sazbou 1 % jedním z nejvýhodnějších na českém finančním trhu. V květnu tohoto roku čeká ale klienty změna, kdy úrok spoření klesne na 0,6 %. Je to, bohužel, logický krok, ke kterému se uchyluje většina bank v České republice a většina úroky u spořicích již snížila nebo sníží. Je to z důvodu současného stavu české a světové ekonomiky a postoji ČNB.

 • Spoření bez podmínek: spořicí účet Hello bank! naprosto bez podmínek, klient zde nemusí mít ani běžný účet a nemusí splnit žádné další podmínky pro spoření s Hello bank!,
 • peníze kdykoliv k dispozici: klient může se svými financemi kdykoliv, podle své potřeby, nakládat,
 • úspory pod kontrolou: klient si může pojmenovat svůj cíl a přesně ví, na co spoří.

Založení spořicího účtu Hello bank!

Založení spořicího účtu u Hello bank! zabere pouhých 5 minut. Jednoduše si klient může spořicí účet založit online na webu Hello bank!. Stačí vyplnit osobní údaje v online žádosti, přidat do žádosti ofocený občanský průkaz a další doklad totožnosti. V neposlední řadě je podmínkou zaslat na spořicí účet 1 Kč. Poté už stačí jen podepsat smlouvu, kterou banka klientovi pošle - elektronicky nebo poštou.

Výhody spořicího účtu Hello bank!

Hello bank! nabízí spořicí účet bez podmínek s úsporami, které má klient kdykoliv k dispozici. Hello bank! nepožaduje zakládat ke spořicímu účtu i běžný účet. Peníze, které bude mít klient na účtu, může přesouvat, kam chce. Peníze může klient využívat ihned a bez čekání.

Spořicí účet Hello bank! patří mezi nejvýhodnější spořicí účty současnosti, protože klienti zde mohou spořit doopravdy bez podmínek a jsou naprostými pány svých financí.

Nevýhody spořicího účtu Hello bank!

Asi největší nevýhodou spořicího účtu Hello bank! je jeho limitace, kdy je spořena maximálně částka do 200 000 Kč. Nad 200 000 Kč je spořicí účet Hello bank! nulový.

Spořicí účet Hello bank! změna v roce 2021

Jako většina bank v České republice i Hello Bank! změní od května 2021 úrokovou sazbu u spořicího účtu, úroková sazba klesne na 0,6 %. S touto změnou je potřeba počítat a pokud si klient zakládá nový spořicí účet, měl by si určitě projít nabídku všech spořicích účtů na trhu a vybrat ten nejlepší a dlouhodobě nejvýhodnější spořicí účet.

Další produkty Hello bank!

V současnosti je mezi klienty velmi oblíbená Hello bank! půjčka, kterou si klient může sjednat online z pohodlí domova. Klient si může sjednat půjčku ve výši 20 000 Kč až 1 000 000 Kč. Za sjednání a vedení úvěru klient nic nezaplatí. Další produkty Hello bank!:

 • Spořicí účet Hello bank!,
 • běžný účet Hello bank!,
 • půjčky Hello bank!,
 • pojištění Hello bank!,
 • operativní leasing Hello bank! aj.

Historie Hello bank!

Hello bank! je v České republice velmi mladou bankou, protože byla založena v roce 2015. Ale na českém trhu působila již od roku 1996 pod názvem Cetelem. Hello bank! je pobočka francouzské banky BNP Paribas Personal Finance SA. Původně banka nabízela pouze půjčky a úvěry, v současnosti se jíž velmi aktivně a úspěšně specializuje také na běžné a spořicí bankovní účty. Dále banka nabízí například kreditní karty. Pro banku je důležité, aby klienti mohli všechny své služby vyřídit online z pohodlí domova.

Kontakt Hello bank!

Pokud klient preferuje písemnou komunikaci, nalezne na webových stránkách Hello bank! kontaktní formulář, pomocí kterého může položit dotaz a i zde vložit například přílohy, pokud je tomu třeba. Sídlo společnosti Hello bank! je v Praze, klienti zde mohou také navštívit pobočky Hello bank!, jedna se nachází na Černém Mostě, druhá na Zličíně. Další pobočky Hello bank! se nachází po celé České republice - v Brně, Ostravě a Frýdku-Místku.

 • Telefonní číslo: +420 257 080 080,
 • sídlo společnosti: Karla Engliše 5, 150 00, Praha,
 • webové stránky: www.hellobank.cz.