Expobank spořicí účet | VímVíc.cz

Expo spořicí účet

Spořicí účet od Expobank poskytuje zhodnocení peněz až do výše 13 500 000 Kč. Klientův vklad bude navíc u Expobank 100 % pojištěný do částky 100 000 EUR.

Mám zájem o spořící účet
Maximální úrok 1,1 %
Vyžadován běžný účet? Ano
Karta k účtu? Ano
Vedení účtu 0 Kč

Úročení:

 • Od 0 Kč - 1,10 %

Další informace:

Výhodami spořicího účtu od Expobank je měsiční připisování úroků, uzavření účtu je bez skrytých poplatků nebo sankcí. Expobank nevyžaduje žádné minimální zůstatky.

Podmínky spořícího účtu:

 • Dva doklady totožnosti
 • Výpis z bankovního účtu
 • Ověřovací platba - minimálně 1 Kč

Úroková sazba spořicího účtu Expobank

Expobank nabízí možnost kombinace služeb běžného i spořicího účtu najednou. Bohužel si zde klient nemůže založit pouze spořicí účet, spořicí účet zde musí být provázaný s běžným bankovním účtem. Peníze zde má klient po celou dobu k dispozici a může je z účtu kdykoliv vybrat. Ke spořicímu účtu od Expobank zdarma získá klient také zřízení a vedení účtu s internetovým bankovnictvím a výpisy, které jsou zasílány do e-mailu každý měsíc. K založení spořicího účtu potřebuje klient jen doklad totožnosti, výpis z bankovního účtu a ověřovací platbu minimálně 1 Kč. U Expobank je spořicí účet provázán s běžným bankovním účtem a nemůže být bez něj založen.

Pro koho je spořicí účet Expobank vhodný? Pro vlastní spořicí účet by se měl rozhodnout každý zaměstnaný člověk, který má pravidelný příjem a buduje si svou finanční rezervu. Finanční rezerva by neměla nečinně ležet na běžném bankovním účtu, ale měla by být právě uložena na spořicím účtu, kde může mít alespoň minimální výnosnost. Pokud je člověk již klientem Expobank, je doporučováno založení spořicího účtu.

Spořicí účet Expobank je úročen sazbou 1,10 % p.a. Tato úroková sazba patří mezi ty vyšší na českém finančním trhu, navíc spořicí účet Expobank úročí až do maximální částky 13 500 000 Kč.

Výhody spořícího účtu Expobank

Expobank poskytuje ke spořicímu účtu celou řadu dalších služeb zcela zdarma a bez skrytých poplatků. Založení i vedení účtu získá klient zdarma. Získá také bezplatnou službu výpisů, které jsou zasílány e-mailem, vklady a domácí příchozí transakce, zřízení 1 trvalého příkazu a 1 odchodí platby měsíčně.

Založení spořicího účtu Expobank

Ke zřízení spoření u Expobank potřebuje klient dva doklady totožnosti a výpis z bankovního účtu. Pro dokončení je nutností zaslat ověřovací platbu ve výši minimálně 1 Kč z běžného bankovního účtu Expobank. Pokud tyto podmínky klient splní, může hned v internetovém bankovnictví svůj spořicí účet začít spravovat.

Expobank spořicí účet výhody

Expobank nabízí úrokovou sazbu 0,1 % p.a., 100% pojištění vkladu a to až do výše 100 000 EUR a také možnost peníze kdykoliv vybírat. To vše bez skrytých poplatků, sankcí a dalších podmínek. Klienti si přístup Expobank velmi pochvalují a jsou s nimi dlouhodobě spokojení.

 • Zřízení a vedení účtu.
 • Vklady hotovosti.
 • Internetové bankovnictví.
 • Jedna příchozí zahraniční platba v kalendářním měsíci (na účet vedený v EUR nebo USD).
 • Jedna odchozí zahraniční platba za kalendářní čtvrtletí (z účtu vedeného v EUR nebo USD).

IQ MAXI vklad Expobank

Další služba, kterou mohou klienti u Expobank využít a tím spořit maximálně a nejvíce výnosně, je IQ MAXI vklad. Expobank garantuje výnos po celou dobu trvání termínovaného vkladu se sazbou až 1,10 % p.a. Klient předem ví, kolik mu IQ Maxi vklad vynese, i přesné datum, kdy bude mít prostředky k dispozici. Dobu trvání vkladu si navíc vybere sám podle sebe. Jak získat úrokovou sazbu na termínovaném vkladu až 1,10 % p.a.?

 • Klient si založí běžný účet NEO s férovou úrokovou sazbou 0,25 % p.a.
 • Poté se klient přihlásí do internetového bankovnictví Expobanking.
 • Nakonec si klient založí IQ Maxi vklad s úročením až 1,10 % p.a. po dobu 5 let.

Historie Expobank

Expobank působí na českém trhu již od roku 1991, během let měnila vlastníky a názvy. Současný název Expobank vznikl v roce 2014. Expobank se v současnosti nestará pouze o české klienty, ale přijímá i mezinárodní klientelu. V Expobank se řídí těmito hodnotami:

 • týmová spolupráce: když je špičkovým lidem dána samostatnost a důvěra, dějí se velké věci,
 • individuální přístup: klienti sami nejlépe vědí, co potřebuji,
 • naslouchání: je důležité naslouchat potřebám klientů.

Produkty a služby Expobank

Hlavním produktem Expobank je běžný bankovní účet NEO účet, který klientům také spoří jejich zůstatek úrokovou sazbou 0,25 %. NEO účet touto sazbou spoří jakoukoliv částku bez omezení. Proč NEO účet? Jedná se o NEObyčejný běžný bankovní účet. S NEO účtem mohou poté klienti přejít k další službě Expobank, ke spoření, které je pro klienty velmi výhodné. Dalším směrem, jakým se ubírá působení Expobank jsou podnikatelé a firmy, kterým nabízí vynikající klientský servis. Dále se Expobank věnuje privátnímu bankovnictví, kdy se jedná o vybudování maximální důvěry a dlouhodobého partnerství mezi klientem a osobním bankéřem. Jako jedna z mála bank se Expobank věnuje také korporátnímu bankovnictví.