Spořící účet Expobank | VímVíc.cz

Spořící účet Expobank

Expobank spořící účet poskytuje vedení a založení zdarma. Klientův vklad bude navíc u Expobank 100 % pojištěný až do částky 100.000 EUR.

Mám zájem o spořící účet
Maximální úrok 0,1 %
Vyžadován běžný účet? Ano
Karta k účtu? Ano
Vedení účtu 0 Kč

Úročení:

 • Od 0 Kč do 100.000 Kč – 0,00 %
 • Od 100.001 Kč do 20.000.000 Kč – 0,10 %
 • Od 20.000.001 Kč – 0,00 %

Další informace:

Expobank spořící účet nabízí několik výhod: možnost výběru délky trvání vkladu, uzavření účtu je bez skrytých poplatků. Spořící účet Expobank nevyžaduje žádné minimální zůstatky.

Podmínky spořícího účtu:

 • Běžný bankovní NEO účet
 • Dva doklady totožnosti
 • Výpis z bankovního účtu
 • Aktivační platba ve výši 1 Kč

Spořící účet Expobank – úroková sazba

Spořící účet Expobank nabízí možnost kombinace služeb běžného i spořicího účtu najednou. Bohužel si zde klient nemůže založit pouze spořicí účet, spořicí účet se vždy váže s běžným bankovním účtem, NEO účtem. NEO účet je bankovní účet zdarma. Klient má peníze po celou dobu k dispozici a může je z účtu kdykoliv vybrat.

Ke spořícímu účtu Expobank zdarma získá klient také zřízení a vedení účtu s internetovým bankovnictvím Expobanking, výpisy, které jsou zasílány do e-mailu každý měsíc. Zdarma je i platební karta MasterCard Standard, výběr hotovosti z tuzemských i zahraničních bankomatů a další. Je možné nechat si poslat výpisy i poštou, a to buď měsíčně či ročně, částka je vždy 50 Kč za výpis. K založení spořicího účtu klient potřebuje jen 2 doklady totožnosti, výpis z bankovního účtu a ověřovací aktivační platbu ve výši 1 Kč. U Expo bank je spořicí účet provázaný s běžným bankovním účtem a nemůže být bez něj založený.

Pro koho je spořicí účet Expobank.cz vhodný? Pro vlastní spořicí účet by se měl rozhodnout každý zaměstnaný člověk, který má pravidelný příjem a buduje si svou finanční rezervu. Finanční rezerva by neměla nečinně ležet na běžném bankovním účtu, ale měla by být uložena na spořicím účtu, kde může mít alespoň minimální výnosnost. Spořicí účty srovnání může pomoci klientům s výběrem vhodného produktu. Pokud je člověk již klientem Expobank.cz, je doporučováno založení spořicího účtu.

NEO účet nabízí úrokovou sazbu 4,01 % p.a. Nová úroková sazba platí pro všechny stávající i nové klienty bez ohledu na to, jaký mají zůstatek na bankovním účtu. Úročí se celý zůstatek na NEO účtu. Klient si může své peníze vybrat kdykoliv.

Expobank spořící účet – založení účtu

Ke zřízení spoření u Expo bank potřebuje klient dva doklady totožnosti a výpis z bankovního účtu. Pro dokončení je nutností zaslat ověřovací platbu ve výši minimálně 1 Kč z běžného bankovního účtu Expobank.cz. Pokud tyto podmínky klient splní, může začít spravovat svůj účet v internetovém bankovnictví Expobanking. Pro klienty, kteří doporučí NEO účet svým známým, je připravena odměna ve výši 500 Kč za každého nového majitele NEO účtu. Tato možnost je kladně hodnocena v Expobank recenzích.

Expobank spořící účet výhody

Expobank poskytuje ke spořicímu účtu celou řadu výhod, například založení i vedení účtu získá klient zdarma. Získá také bezplatnou službu výpisů, které jsou zasílány e-mailem, vklady a domácí příchozí transakce, příchozí i odchozí SEPA platby, inkaso, SIPO, trvalý příkaz, vklad hotovosti na vlastní i cizí účet.

Expobank.cz nabízí úrokovou sazbu 0,10 % p.a., 100% pojištění vkladu až do výše 100.000 EUR a také možnost peníze kdykoliv vybírat. To vše bez skrytých poplatků, sankcí a dalších podmínek. Klienti si přístup Expo bank velmi pochvalují a jsou s nimi dlouhodobě spokojení.

 • Zřízení a vedení účtu zdarma
 • Výběry z bankomatů ZDARMA v ČR i v cizině
 • Internetové bankovnictví Expobanking
 • Platební karta MasterCard Standard
 • Inkaso, SIPO, trvalý příkaz
 • Příchozí i odchozí SEPA platby

Pro dohledání více výhod od minulých i současných klientů je dobré pročíst Expobank recenze, které jsou k dispozici na diskuzních fórech a jiných online místech.

NEO účet Expobank

U spoření je možné kombinovat spořicí a běžné účty. Založení NEO účtu Expobank zabere jen 7 minut času a získáte k tomu stylovou vertikální kartu. Při založení NEO účtu spoříte ihned libovolnou částku s úrokem 4,01 % p.a. S NEO účtem získáte tyto výhody:

 • Nová vertikální karta
 • Pohodlné placení přes GooglePlay
 • Vedení účtu je zdarma
 • Výběry z bankomatů v ČR i zahraničí zdarma
 • Možnost investovat do zajímavých českých projektů
 • Ochrana peněz v zahraničí díky DCC blokaci

IQ MAXI vklad Expobank

Další služba, kterou mohou klienti využít u Expobank a tím spořit maximálně a nejvíce výnosně, je IQ MAXI vklad. Expobank garantuje výnos po celou dobu trvání termínovaného vkladu se sazbou až 4,10 % p.a. po dobu 5 let. Klient předem ví, kolik mu IQ MAXI vklad vynese, i přesné datum, kdy bude mít prostředky k dispozici. Dobu trvání vkladu si navíc vybere podle sebe, na výběr je buď 6 měsíců, nebo 1, 2, 3, 4 a 5 let. Jak získat úrokovou sazbu na termínovaném vkladu až 4,10 % p.a.?

 • Klient si založí běžný bankovní NEO účet
 • Poté se klient přihlásí do internetového bankovnictví Expobanking.
 • Nakonec si klient založí IQ MAXI vklad s úročením až 4,10 % p.a. po dobu 5 let.

Historie Expobank

Expobank působí na českém trhu již od roku 1991, během let měnila vlastníky a názvy. Současný název Expobank vznikl v roce 2014. Expobank se v současnosti nestará pouze o české klienty, ale přijímá i mezinárodní klientelu. V Expobank.cz se řídí těmito hodnotami:

 • Týmová spolupráce: když je špičkovým lidem dána samostatnost a důvěra, dějí se velké věci
 • Individuální přístup: klienti sami nejlépe vědí, co potřebuji
 • Naslouchání: je důležité naslouchat potřebám klientů

Sídlo společnosti se nachází na adrese Na Strži 2097/63, 140 00 Praha 4 – Krč. Zákaznická linka je na telefonním čísle +420 233 233 422 a 844 844 822, je dostupná každý všední den od 8 do 19 hodin. E-mailová adresa je info@expobank.cz.

Produkty a služby Expobank

Hlavním produktem Expobank je běžný bankovní účet NEO účet, který klientům také spoří jejich zůstatek úrokovou sazbou 4,01 %. NEO účet touto sazbou spoří jakoukoliv částku bez omezení. Proč NEO účet? Jedná se o NEObyčejný běžný bankovní účet. S NEO účtem mohou klienti přejít k další službě Expobank, ke spoření, které je pro klienty velmi výhodné.

Dalším směrem, jakým se ubírá působení Expobank jsou podnikatelé a firmy, kterým nabízí vynikající klientský servis. Dále se Expobank věnuje privátnímu bankovnictví, kdy se jedná o vybudování maximální důvěry a dlouhodobého partnerství mezi klientem a osobním bankéřem. Jako jedna z mála bank se Expobank věnuje také korporátnímu bankovnictví.