Equa bank Spořící účet MAX | VímVíc.cz

Equa bank Raiffeisenbank Spořící účet MAX

Equa bank Spořící účet MAX zhodnotil finance úrokovou sazbou až 1 % p.a. Založení nového spořicího účtu MAX není možné. Klienti mohou využít nabídky Raiffeisenbank spoření.
Mám zájem o spořící účet
Maximální úrok 1 %
Vyžadován běžný účet? Ano
Karta k účtu? Ne
Vedení účtu 0 Kč

Úročení:

  • Historické úročení:
  • Od 0 Kč do 500.000 Kč – 0,1 %
  • Od 500.001 Kč – 1 %

Další informace:

Založení nového spořicího účtu MAX není možné. Klienti mohou využít nabídku Raiffeisenbank spoření.

Spoření mohl klient spravovat prostřednictvím Equa bank internetového bankovnictví

Nebyl požadován minimální vklad nebo zůstatek na účtu

Podmínky spořícího účtu:

  • Běžný účet

Produkty a služby Raiffeisenbank Equa bank

S účinností od 1. ledna 2022 došlo ke sloučení Equa bank a. s. a Raiffeisenbank a. s.. Equa bank a. s. jako společnost zanikla a všechna práva i povinnosti ze smluvních vztahů přechází na Raiffeisenbank a. s.. S Equa bank se klienti potkávají i po 1. 1. 2022. Pod značkou Equa bank Raiffeisen poskytuje Raiffeisenbank služby tak, jak je klienti znali v minulosti. Nezměnilo se číslo účtu ani kód banky, zůstalo stejné i Equa bank internetové bankovnictví a mobilní aplikace, stejně jako zůstaly beze změn i Equa bank pobočky a Klientské centrum. Z důvodu sloučení Equa bank a RB není již mnoho produktů v nabídce banky Equa bank. Pro aktuální nabídku spořicích účtů top Raiffeisenbank a jiných produktů je třeba obrátit se na Raiffeisenbank.

Úroková sazba Equa bank Spořícího účtu MAX

Equa Spořící účet MAX nabízel zhodnocení financí úrokem ve výši až 1 % p.a. pro vklady nad 500.000 Kč. Založení, vedení i zrušení spořicího účtu bylo zcela zdarma. Peníze byly klientům kdykoliv k dispozici na rozdíl od termínovaného vkladu. Jestliže byl klient již klientem banky, založení Equa spořícího účtu MAX zvládl do 5 minut prostřednictvím Equa bank internetového bankovnictví v záložce Spoření. V případě, že ještě nebyl klientem Equa bank Raiffeisen, stačilo, aby si sjednal Equa bank spoření na jakékoliv Equa bank pobočce. Založení nového spořicího účtu MAX není již nabízené. Pro produkty spoření je nutné obrátit se na webové stránky www.rb.cz.

Poplatky spořicího účtu MAX byly následující. Elektronický měsíční výpis byl zdarma, zaslání výpisu poštou stálo 29 Kč. Odchozí úhrady byly účtovány částkou 9 Kč, příchozí úhrady (domácí platby) byly zdarma. Naopak odchozí úhrada jako expresní domácí platba stála 29 Kč, příchozí zahraniční platba stála taktéž 29 Kč. Pokud si klient není jistý s výběrem nejlepšího spořicího úču, měl by využít spořící účty srovnání nebo si pročíst Equa bank recenze.

Jak založit Equa bank Spořící účet MAX

Aktuálně není možné založit si nový Equa bank spořící účet MAX. Následující informace jsou zde ponechané pro případné srovnání. Aktuální nabídka spořicích účtů top Raiffeisenbank je k dispozici na webové stránce rb.cz. Spořicí účet MAX si mohl klient založit u Equa bank zdarma a bez poplatků. Založit Equa bank spoření bylo možné online odkudkoliv. Online založení Equa bank Spořícího účtu MAX bylo intuitivní a snadné. K nalezení bylo v Equa bank internetovém bankovnictví, v záložce Spoření. Pro ty, kteří nebyli dosud klienty banky, byla smlouva o uzavření spořicího účtu MAX založena na kterékoliv pobočce.

V případě, že klient nechtěl využít možnosti založení Equa bank Spořícího účtu MAX online, i když byl stávajícím klientem Equa bank Raiffeisen, mohl si sjednat Equa bank spořicí účet MAX na kterékoliv Equa bank pobočce. Minimální vklad na spořicím účtu nebyl požadován. Ke spořicímu účtu MAX se nevydávala platební karta. Není-li si klient jistý s výběrem nejlepšího spořicího účtu, měl by využít online spořící účty srovnání případně si projít několik Equa bank recenzí.

Výhody Spořící účtu Equa bank MAX

Spořící účet Equa bank MAX mohl být otevřený už do 5 minut. Své úspory měl klient ihned k dispozici a mohl je použít kdykoliv bez poplatku například v porovnání s termínovaným vkladem. Spořící účet Equa bank MAX mohl spravovat z aplikace Equa bank internetového bankovnictví, které získal zdarma k účtu. Na spořící účet Equa bank MAX bylo možné vložit hotovost prostřednictvím jakékoliv pobočky České pošty.

Jiné druhy spoření u Equa bank Raiffeisen

Equa bank Raiffeisen umožňovala i jiné druhy spoření než spořicí účet MAX. Avšak po spojení s Raiffeisenbank se veškeré produkty přesunuly do nabídky právě zmíněné RB banky. RB banka má v nabídce Raiffeisenbank spořicí účet HIT PLUS a další druhy spoření. Je to termínovaný vklad s úrokem až 5,3 % ročně. Termínovaný vklad se jmenuje eKonto Garant a nabízí možnost spořit 12, 24 nebo 36 měsíců.

Dalším typem RB spoření je Raiffeisenbank stavební spoření s akčními výnosy. Raiffeisenbank stavební spoření poskytuje úrok 7,99 % p.a. Státní podpora je 10 % z vkladů, až 2.000 Kč ročně. Raiffeisenbank spořicí účet HIT PLUS nabízí maximální úrok 5,5 % ročně.

Equa bank

Equa bank patří mezi bankovní společnosti. Na českém trhu působí pod současným názvem od roku 2011. Předchůdkyní, která vznikla už v roce 1993, je IC Banka. Equa bank se specializuje na spotřebitelské bankovní služby a má 500 tisíc klientů. Po celé České republice se nachází 52 obchodních míst a 16 bankomatů. Equa bank poskytuje běžné účty, půjčky, hypotéky, spoření, pojištění a investice.

S účinností od 1. ledna 2022 došlo ke sloučení Equa bank a. s. a Raiffeisenbank a. s.. Equa bank a. s. jako společnost zanikla a všechna práva i povinnosti ze smluvních vztahů přechází na Raiffeisenbank a. s.. S Equa bank se klienti potkávají i po 1. 1. 2022. Pod značkou Equa bank poskytuje Raiffeisenbank služby tak, jak je klienti znali v minulosti. Nezměnilo se číslo účtu ani kód banky, zůstalo stejné i Equa bank internetové bankovnictví a mobilní aplikace, stejně jako zůstaly beze změn i Equa bank pobočky a Klientské centrum.

Equa bank kontakt

Klienti mohou využít Equa bank kontakt na lince klientského centra pod číslem 222 010 222. Equa bank infolinka je k dispozici 7 dní v týdnu od 8 do 20 hodin. Elektronicky je možné kontaktovat Equa bank na e-mailu klientske.centrum@equabank.cz nebo vyplnit online formulář se žádostí o kontaktování pracovníkem banky na webových stránkách Equa bank www.equabank.cz. ID datové schránky je skzfs6u. Sídlo společnosti se nachází na adrese Hvězdova 1716/2b,140 78 Praha pod obchodním názvem Raiffeisenbank a.s. IČO společnosti je 49240901.

Pro klienty je připravený Equa bank kontakt na telefonním čísle 222 010 222, který je dostupný každý den od 8 do 20 hodin. Pokud volá Equa bank klientům, tak jedině z čísla 222 010 222 nebo 724 010 222. E-mailová adresa je klientske.centrum@equabank.cz. Datová schránka pro Equa bank kontakt je skzfs6u. Sídlo společnosti se nachází na adrese Hvězdova 1716/2b, 140 78 Praha 4 pod obchodním názvem Raiffeisenbank a.s.

Raiffeisenbank kontakt

Klient může navštívit RB bank na jedné z mnoha Raiffeisenbank poboček, které jsou k nalezení po celé České republice. Pro rychlé vyřízení dotazů je sjednaný online chat v mobilním a Raiffeisenbank internetovém a bankovnictví. Raiffeisenbank kontakt má klientskou linku na telefonním čísle +420 412 440 000, která je v provozu každý den od 7 do 22 hodin.

Telefonní linky pro blokaci karet a autentizační prostředky pro přístup na účet jsou +420 412 446 402 nebo 844 112 233. E-mailová adresa pro obecné dotazy k bance a jejím produktům je info@rb.cz. ID datové schránky je skzfs6u a IČ Raiffeisenbank je 49240901. Centrála společnosti se nachází na adrese Hvězdova 1716/2b, 140 78 Praha 4.