VímVíc Magazín

Přečtěte si náš magazín, díky kterému budete vědět víc. Poradíme vám s hledáním práce, pracovními smlouvami či jak napsat životopis. Ukážeme vám, jak se vyznat v právu nebo jak být úspěšným nejen v práci.

Co dělat, když v práci obdržíte vytýkací dopis?

15. 03. 2017

Vytýkací dopis není nic, co byste chtěli od zaměstnavatel dostat. Jestliže už se tak ovšem stalo, počítejte s tím, že je to jen krůček od obdržení výpovědi. Co dělat, pokud vytýkací dopis obdržíte?

Přečíst článek

Proč je v práci důležitá vstupní nebo výstupní lékařská prohlídka?

15. 03. 2017

Čeká vás v práci vstupní lékařská prohlídka? Proč je nutné na ni jít a jaké typy lékařských pracovních prohlídek známe?

Přečíst článek

Odpovědnost za škodu v zaměstnání

15. 03. 2017

Udělali jste v práci přešlap, a nyní se vás týká odpovědnost za škodu? Jak se odpovědnost za škodu v zaměstnání řeší a musí být uzavřena dohoda o odpovědnosti?

Přečíst článek

Dovolená: Po jaké době mám nárok na dovolenou a jak se počítá?

15. 03. 2017

Nastoupili jste do nové práce a zajímá vás, za jak dlouho budete mít nárok na dovolenou? Chcete vědět, kolik dovolené si můžete vybrat a jak je to s dovolenou a svátky

Přečíst článek

Na jaké cestovné a stravné mám při služební cestě nárok?

13. 03. 2017

Chystáte se na služební cestu, na kterou vás poslal zaměstnavatel a zajímá vás, jaká bude výše cestovného a stravného? Kolik peněz můžete celkem dostat a máte nárok na stravné i tehdy, kdy je na služební cestě vše hrazeno?

Přečíst článek

Kdy mám nárok na odstupné a za jak dlouho ho můžu čekat?

13. 03. 2017

Bude se ve vaší firmě propouštět anebo chcete odejít sami a zajímá vás, v jakých případech máte nárok na odstupné? Od čeho se odvíjí jeho výše a co se dá dělat tehdy, kdy vám peníze nepřišly do uvedeného data?

Přečíst článek

Přijímací řízení? Také pomocí psychometrie nebo videodotazníků

13. 03. 2017

V dnešní době už mnoho firem neřeší při přijímacím řízení jen životopis nebo motivační dopis. Připravte se také na to, že může přijít videodotazník nebo psychometrie.

Přečíst článek

Kontrolní hlášení pro plátce DPH. Jak to s ním je?

13. 03. 2017

Každý plátce DPH má od roku 2016 povinnost pravidelně zasílat takzvané kontrolní hlášení. Systém kontrolního hlášení patří spolu s Elektronickou evidencí tržeb mezi další nástroj kontroly placení DPH.

Přečíst článek

Daňová evidence aneb jak prokázat příjmy a výdaje jako OSVČ

12. 03. 2017

Při samostatně výdělečné činnosti, aneb činnosti, kterou provádí například novináři, grafici, spisovatelé nebo umělci na volné noze, má člověk několik možností jak prokázat své příjmy a výdaje. Jaké to jsou?

Přečíst článek

Faktura aneb Jak vystavit fakturu jako plátce a jak jako neplátce DPH?

08. 03. 2017

Faktura je doklad, který ukazuje, jaké zboží bylo prodáno. Jak vystavit fakturu z formálního hlediska a co je důležité vědět jako plátce anebo neplátce DPH?

Přečíst článek