VímVíc Magazín

Přečtěte si náš magazín, díky kterému budete vědět víc. Poradíme vám s hledáním práce, pracovními smlouvami či jak napsat životopis. Ukážeme vám, jak se vyznat v právu nebo jak být úspěšným nejen v práci.

Kontrolní hlášení pro plátce DPH. Jak to s ním je?

13. 03. 2017

Každý plátce DPH má od roku 2016 povinnost pravidelně zasílat takzvané kontrolní hlášení. Systém kontrolního hlášení patří spolu s Elektronickou evidencí tržeb mezi další nástroj kontroly placení DPH.

Přečíst článek

Daňová evidence aneb jak prokázat příjmy a výdaje jako OSVČ

12. 03. 2017

Při samostatně výdělečné činnosti, aneb činnosti, kterou provádí například novináři, grafici, spisovatelé nebo umělci na volné noze, má člověk několik možností jak prokázat své příjmy a výdaje. Jaké to jsou?

Přečíst článek

Faktura aneb Jak vystavit fakturu jako plátce a jak jako neplátce DPH?

08. 03. 2017

Faktura je doklad, který ukazuje, jaké zboží bylo prodáno. Jak vystavit fakturu z formálního hlediska a co je důležité vědět jako plátce anebo neplátce DPH?

Přečíst článek

Práce na dočasné přidělení: Co znamená a jaké jsou vaše povinnosti?

08. 03. 2017

Práce na dočasné přidělení je velmi specifická a flexibilní forma zaměstnávání. Zrovna vás zaměstnavatel „nepotřebuje“, ale nechce vás vyhodit? Může vás „půjčit“ jiné firmě.

Přečíst článek

Headhunteři: Jak je zaujmout a získat skvělou práci?

08. 03. 2017

Headhunteři, headunting. Jinými slovy tak trochu jiní náboráři, kteří se zajímají jen o ty nejlepší zaměstnance na trhu. Jak je přesvědčit o svých kvalitách?

Přečíst článek

Jak řešit problémy v práci? Máte několik možností

08. 03. 2017

Dostáváte stále víc práce, kterou nemůžete zvládnout, jste zavaleni „povinnými“ přesčasy a ještě vám za nesplnění těchto úkolů hrozí výpovědí?

Přečíst článek

Jaká firma je dobrá a jaká špatná aneb kde (ne)pracovat

07. 03. 2017

Hledáte novou práci a rozhodujete se, kam vlastně poslat svůj životopis? Nebo už se rozhodujete přímo, na kterou pracovní pozici nastoupíte? Jaká firma je dobrá a jaká špatná?

Přečíst článek