VímVíc Magazín

Přečtěte si náš magazín, díky kterému budete vědět víc. Poradíme vám s hledáním práce, pracovními smlouvami či jak napsat životopis. Ukážeme vám, jak se vyznat v právu nebo jak být úspěšným nejen v práci.

Výhody dohody o pracovní činnosti

26. 06. 2018

Dohoda o pracovní činnosti vám dává určitou míru svobody, jelikož si pracovní dobu můžete domluvit, jak potřebujete. Je to něco mezi hlavním pracovním poměrem a dohodu o provedení práce. Prakticky se dá brát jako poloviční úvazek.

Přečíst článek

Plošné zvyšování platů v ČR: Firmám chybí kvalitní zaměstnanci

25. 06. 2018

Situace na trhu zaměstnání je pro mnoho zaměstnavatelů zoufalá. Chybí jim totiž kvalitní a spolehliví zaměstnanci. Firmy jsou tak nuceny nabízet i tisícové příspěvky, aby lidi nalákaly.

Přečíst článek

Pomůcky pro studium a překlady cizích jazyků

25. 06. 2018

Začínáte se studiem cizích jazyků a čeká vás shánění studijních pomůcek? Ani tak triviální činnost nemusí být zcela bez komplikací. Proto si raději přečtěte článek s mnoha užitečnými radami, které se vám budou jistě hodit.

Přečíst článek

Plánovaná dálnice v Česku má propojit hlavní města

25. 06. 2018

Stát plánuje spojit krajská města stovkami kilometrů nových dálnic. Povedou po obvodu České republiky na rozdíl od většiny dálnic, které začínají nebo končí často v Praze. Řidičům by to tak mělo dát možnost volby rychlejší dopravy, aby nemuseli jezdit po silnicích první třídy.

Přečíst článek

Pozor na kontokorent: "Jít do mínusu" se nemusí vyplatit

25. 06. 2018

Kontokorent je příjemným způsobem, jak přežít do výplaty, pokud vám to zrovna nějaký měsíc nevyjde. Ne vždy se to ale vyplatí. My vám přinášíme podrobné informace o tom, na co si u kontokorentu dát pozor.

Přečíst článek

ŠKODA koupila finského výrobce tramvají

25. 06. 2018

Od roku 2015 měl podnik Škoda Transportation většinový podíl ve finské společnosti Transtech, která vyrábí tramvaje a vlaky. Letos v květnu Škoda dokoupila zbývající podíl.

Přečíst článek

Chcete konec nabídek přes mobil? Pomůže vám GDPR

25. 06. 2018

Také vám vadí neustálé komerční hovory přes mobilní telefon? Chodí vám SMS zprávy s nabídkami, které již nechcete dostávat? V rámci zavedení GDPR je nyní snadnější tyto firmy odmítnout.

Přečíst článek

Na co si dát pozor při sjednání povinného ručení?

25. 06. 2018

Mnoho lidí má se svou pojišťovnou uzavřené pouze povinné ručení. Někteří si ale neuvědomují, co všechno by jim v případě škody hradila pojišťovna třeba z havarijního pojištění. Jak jste na tom vy?

Přečíst článek

Chcete zkusit práci v zahraničí? Přečtěte si 10 důvodů, proč to udělat

22. 06. 2018

Práce v zahraničí je zkušenost k nezaplacení. Získáte cennou položku do životopisu, zlepšíte si jazyk a rozšíříte si obzory. Stále váháte? Podívejte se na 10 důvodů, proč to stojí za to.

Přečíst článek

Firemní fotky na sociálních sítích: Proč je přidávat?

22. 06. 2018

Sociální sítě už dávno nejsou jen platformou pro zábavu. Firmy na nich vyhledávají a oslovují zaměstnance nebo si budují svůj firemní image. Jedno ale zůstává stejné, lidé chtějí, aby je sociální sítě bavily.

Přečíst článek