Jak a proč neztrácet motivaci při hledání práce

01. 11. 2018

Udržet si motivaci není jednoduché a mít podporu svých blízkých je v době hledání nové práce k nezaplacení. Dejte si načas a neskočte po první nabídce. Nezapomínejte, za čím jdete a co je pro vás podstatné. Tím podpoříte nejen vaše sebevědomí, ale také zvýšíte své šance při pohovoru.

Přečíst článek

Spring Walk advokátní kancelář: Rozvázání pracovního poměru přehledně

31. 10. 2018

Problematika ukončení pracovního poměru je mnohdy komplikovanou, a hlavně nepříjemnou záležitostí. Advokátní kancelář Spring walk přichází s příspěvkem, který do detailu objasňuje celý proces.

Přečíst článek

Málo času a hodně práce? Poradíme, jak na time management

30. 10. 2018

Vstáváte brzy, v práci jste včas a přesčas. Domů přijdete pozdě s nechutí do čehokoliv jiného než spánku a vaši blízcí jen neradostně přihlížejí s myšlenkami na více společného času. Toto není scénář úspěchu, ale cesty k vyhoření. Nemusíte ale měnit práci, stačí se zaměřit na efektivitu.

Přečíst článek

Propuštění zaměstnance: U nás drahá záležitost, říká studie

29. 10. 2018

Společnost Deloitte vydala novou studii Deloitte International Dismissal Survey porovnávající situaci mezi zaměstnavateli ze 46 zemí. Jaké jsou hlavní závěry týkající se České republiky a v čem se lišíme od ostatních zemí?

Přečíst článek

Hledáte práci, u které se budete zároveň vzdělávat? Díky Nakladatelství FORUM máte příležitost!

26. 10. 2018

Jestliže máte rádi knihy a vzdělávání, pak je práce v nakladatelství pro vás to pravé. Společnost FORUM se zaměřuje na odborné publikace z oblasti české legislativy a pořádá vzdělávací kurzy i semináře. Na českém trhu se nakladatelství pohybuje téměř 15 let a svým zaměstnancům nabízí stabilní pozice a pohodovou atmosféru.

Přečíst článek

Čeho se vyvarovat v odpovědích na pracovní nabídky

25. 10. 2018

V dnešním post-krizovém období se pracovní nabídky hledají zase o trochu lépe. Nezaměstnanost je na minimu a inzeráty jsou na každém virtuálním rohu internetu. Snad tedy postačí rozeslat automatické odpovědi a někdo se chytne. Pokud ale nevíte, jak správně odpovědět, mohli byste tak pouze ztrácet čas.

Přečíst článek

Sladit brigádu se školou, koníčky i ambiciózními cíli? V McDonald´s možné!

25. 10. 2018

Brigáda u McDonald´s je stále vnímána hlavně jako místo, kde mladí lidé čerpají své první pracovní zkušenosti. Mnohé z vás však možná překvapí, že kromě studentských přivýdělků přináší i spoustu dalších možností. Přečtěte si, proč pracovat právě zde.

Přečíst článek

Jak se rozhodnout, pokud máte dvě nabídky práce

24. 10. 2018

Obdrželi jste dvě nabídky práce a rozhodnutí musí padnout v následujících dnech? Výše mzdy je zcela jistě důležitá, rozhodovat byste se ale neměli pouze dle tohoto kritéria. Jaké další otázky byste si měli položit?

Přečíst článek

MAFRA vzkazuje zájemcům: Přijít s odhodláním a úsměvem, o zbytek se postaráme my

24. 10. 2018

Zajímá vás, jak vypadá přijímání nových zaměstnanců do jednoho z největších tuzemských mediálních domů? O výběru kandidátů, jejich uvedení do firmy i prvních krocích ve společnosti MAFRA nám pohovořila Kateřina Cedzová zastávající pozici HR recruiter.

Přečíst článek

Zahraniční firmy zkracují zaměstnancům pracovní týden

23. 10. 2018

Zdá se vám to jako sen? V novozélandské firmě zkusili tento experiment po dobu 2 měsíců. Zaměstnanci chodili do práce pouze 4 dny v týdnu, ale firma jim platila standardně za 5 dní. Výsledek? Větší efektivita a méně stresu mezi zaměstnanci. Rozhodně úspěch!

Přečíst článek