VímVíc Magazín

Přečtěte si náš magazín, díky kterému budete vědět víc. Poradíme vám s hledáním práce, pracovními smlouvami či jak napsat životopis. Ukážeme vám, jak se vyznat v právu nebo jak být úspěšným nejen v práci.

Jak vypadá pracovník budoucnosti?

28. 08. 2018

Pokud chcete v dnešní moderní a rychlé době uspět, je třeba ovládat několik klíčových vlastností. Jak se tedy přizpůsobit světu velkých dat, inteligentních přístrojů, téměř nulového soukromí, globální konkurence a nezbláznit se z toho?

Přečíst článek

Odstupné při podání výpovědi ze strany zaměstnance? Je to možné

22. 08. 2018

V určitých případech je zaměstnavatel ze zákona povinen zaplatit odstupné zaměstnanci, kterému dal výpověď. O jaké situace se jedná? A je možné ho dostat, když dáte výpověď sami?

Přečíst článek

Letní brigáda: Kolik si kde vyděláte?

21. 08. 2018

Prázdniny jsou v plném proudu a vy přemýšlíte nad tím, jak si něco málo přivydělat. Někteří přemýšlí o letní brigádě v zahraničí, jiní si chtějí přivydělat v tuzemsku. V některých případech je potřeba platit zdravotní a sociální pojištění, někdy musíte odvádět srážkovou nebo zálohovou daň. Jak si spočítat, kolik si kde vyděláte?

Přečíst článek

Jak podat výpověď a na co při tom nezapomenout?

20. 08. 2018

Někomu se podaří domluvit si se šéfem výpověď dohodou. Jinému se nepoštěstí, musí podat výpověď z pracovního poměru a čekat, až vyprší výpovědní lhůta. Jak výpověď správně napsat a jak při jejím podávání postupovat?

Přečíst článek

Výše platu: Jak se zachovat, pokud vám zaměstnavatel nechce přidat?

17. 08. 2018

Průměrná mzda v ČR každý měsíc roste. Máte dojem, že nejste dostatečně oceněni i přesto, že všem ve vašem okolí se platy zvyšují? Jak si říct o zvýšení platu a co dělat, pokud vám zaměstnavatel nechce přidat, se dočtete níže.

Přečíst článek

Jak zapadnout v nové práci do kolektivu?

17. 08. 2018

Nastupujete do nové práce a chcete zapůsobit na lidi kolem dobře? Potom byste se měli držet několika zásad, které vám mohou pomoci při zaplouvání do nového kolektivu. Přečtěte si je v našem článku.

Přečíst článek

Přestávky v práci: Co byste o nich měli vědět?

16. 08. 2018

Mám toho nad hlavu, nevím, co dřív, už pět minut mám být na schůzce... Kdybychom pokaždé, když slyšíme tato slova, dostali stokorunu, bylo by v Čechách hodně milionářů. Nebo by si hodně z nás vydělalo alespoň pár tisíc. Neukrajujeme si ale z „přestávkového koláče“ příliš málo? Na co vlastně máme právo? To, se dočtete níže.

Přečíst článek

Proč mají Češi strach z podnikání?

15. 08. 2018

Vidina vlastního byznysu láká v Čechách každého druhého zaměstnance. Pro radikální změnu se však rozhodne jen 15 % z nich. Proč tedy zbytek setrvává v zaměstnaneckých poměrech a „živí“ se tak pocitem falešné jistoty?

Přečíst článek

Která firma má nejlepší firemní kulturu?

15. 08. 2018

V našich článcích ze života firem pravidelně najdete informace o tom, co se děje ve firmách, nebo jaké nabízejí pracovní benefity. Dnešní článek vám řekne více o tom, ve kterých firmách najdete podle zaměstnanců nejlepší firemní kulturu.

Přečíst článek

Kdy (ne)používat Access aneb na co už Vám Excel nestačí

14. 08. 2018

Narazili jste již při používání Excelu na jeho slabiny ve zpracování rozsáhlých tabulek? Slyšeli jste už o Accessu, ale zdá se vám jen jako jiný program pro práci s tabulkami? Přečtěte si tento článek o třech nástrojích, které Vám tento méně známý „bratr“ Excelu dokáže poskytnout pro výrazné zvýšení efektivity práce s databázemi.

Přečíst článek