Kariérní tipy

Jaro se blíží a s tím rostou i nové sezonní příležitosti

20. 03. 2018

Jaro je tu za pár dnů a díky němu se rapidně zvýší i počet pracovních nabídek. Restaurace budou hledat sezónní servírky, více práce bude i v oboru lesnictví nebo hotelnictví. Během jara se zkrátka objeví mnoho nových příležitostí, jak si přivydělat.

Přečíst článek

Syndrom nemocných domů: co to vlastně je?

20. 03. 2018

Možná už jste také slyšeli o takzvaném syndromu nemocných domů. Víte ale co to vlastně jde? Kde se takový syndrom vyskytuje a v čem může být rizikový pro obyvatele domu? Máme pro vás článek, který vám tento problém nastíní.

Přečíst článek

Kdy (ne)budete platit dědickou a darovací daň

20. 03. 2018

Přemýšlíte o darování majetku nebo chcete vyřešit dědictví? Na takové přemýšlení není nikdy brzy. Jak ale vlastně začít a co budete potřebovat? Nejdříve si vytvořte soupis vašeho veškerého majetku. Nezapomeňte i na své závazky a dlužníky vůči vám. Můžete si na pomoc přizvat notáře. Poté promyslete osoby, kterým si přejete něco odkázat či darovat. Pak už zbývá poslední a nejtěžší krok - určit, které osobě co a jak darujete nebo odkážete.

Přečíst článek

Jaké poplatky navíc vám mohou dodavatelé naúčtovat?

20. 03. 2018

Nejčastěji se setkáte u faktury s elektřinou s extra poplatky za zaslání upomínky nebo opis smlouvy. Jaké další služby vám mohou ještě účtovat? Možná budete překvapeni, ale mezi další poplatek se řadí sankce za předčasné ukončení smlouvy.

Přečíst článek

Lidl nebo Penny Market? Zaměstnanci nejlépe hodnocené řetězce

19. 03. 2018

Obchodní řetězce zaměstnávají velké množství lidí a jejich počet stále roste. V tomto článku jsme se zaměřili na dva z nich, kteří od svých zaměstnanců získali nejlepší hodnocení mezi konkurencí.

Přečíst článek