VímVíc Magazín

Přečtěte si náš magazín, díky kterému budete vědět víc. Poradíme vám s hledáním práce, pracovními smlouvami či jak napsat životopis. Ukážeme vám, jak se vyznat v právu nebo jak být úspěšným nejen v práci.

Sociální a zdravotní pojištění v případě rodiče v domácnosti

28. 06. 2018

Kromě starostí týkající se nákupu plenek, ovocných přesnídávek a strachu z nepřipravenosti musí rodiče řešit ještě platby za sociální a zdravotní pojištění. V jakém případě platbu uhradí stát a kdy se o ni musíte starat sami? Do jakého věku dítěte umožňuje stát rodičům zůstat doma bez starostí s placením? Vše se dozvíte níže.

Přečíst článek

Jak získat pracovní povolení?

28. 06. 2018

Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem, to jsme doma slýchávali často. Pokud se chcete vydat do zahraničí pracovat, ať už kvůli zlepšení jazykových dovedností, praxi či vyššímu výdělku, nesmíte opomenout administrativu. Kam potřebujete pracovní povolení a jak ho případně získat zjistíte v tomto článku.

Přečíst článek

Reklamace dovolené: Co vše můžete reklamovat?

28. 06. 2018

Dovolená je pro většinu lidí synonymem odpočinku a klidu. Všechno je pečlivě naplánované tak, aby se z volna dalo vytěžit maximum. Poradíme, co si počít, když to nevyjde.

Přečíst článek

Propojení cestování a výdělku: Jak na to?

28. 06. 2018

V dnešní době je celý svět propojený jako jedna globální vesnice. Nikdy nebylo snazší cestovat a zároveň si při tom na cestování vydělávat. Naučte se travelhacking – cestování jako umění.

Přečíst článek

Češi versus cizinci v práci: Bereme si navzájem pracovní místa?

28. 06. 2018

V roce 2009 začala STEM provádět průzkum zajímající se o názory Čechů ohledně situace na trhu práce. Konkrétně se zabývá tím, zda Češi vnímají negativně cizince na trhu práce a jestli je vidí jako ohrožení sebe samých. Jak se tedy cítíme? A jaká je situace na úřadu práce?

Přečíst článek

Střední odborná učiliště? O čerstvě vyučené absolventy je enormní zájem

28. 06. 2018

Ustálené rčení říká, že řemeslo má zlaté dno. V době rekordně nízké nezaměstnanosti to platí dvojnásob a o vyučené řemeslníky je obrovský zájem. O jaké profese je největší poptávka?

Přečíst článek

Kde hlásit změnu příjmení po svatbě?

28. 06. 2018

Přišel den D a vy musíte navíc, kde všude máte hlásit změnu příjmení. Je to běh na dlouhou trať, neboť musíte kontaktovat mnoho míst. Kde a do jakého data od uzavření svazku musíte hlásit změnu příjmení? A kolik vás to bude stát?

Přečíst článek

Zvyšování mezd v Tesco: Někdo si polepší až o 24 %

27. 06. 2018

Není to nic nového a mluví se o tom neustále. Firmy už neví, co nabídnout potenciálním zaměstnancům, aby je získaly. A nebo stávajícím, aby nepřešli ke konkurenci. První se zvýšením platů prodavačkám a pokladním přišel konkurenční diskont Lidl a Tescu nezbývalo než reagovat.

Přečíst článek

Evidence tržeb online? Malí podnikatelé budou osvobozeni

26. 06. 2018

Jen co se zapojily téměř všechny ekonomické subjekty do Elektronické evidence tržeb, navrhuje vláda novelu zákona, ve které se budou mírnit určitá opatření. Především jsou ve hře určité úlevy pro malé podnikatele.

Přečíst článek

Změna práce: Jak poznáte, že je čas jít dál?

26. 06. 2018

Změna práce je podstatné životní rozhodnutí, které je potřeba pečlivě zvážit. Stále častěji přemýšlíte, že chcete změnit práci, ale nedokážete se rozhodnout? VímVíc vám poradí, jak rozpoznat signály, že nadešel čas na změnu.

Přečíst článek