VímVíc Magazín

Přečtěte si náš magazín, díky kterému budete vědět víc. Poradíme vám s hledáním práce, pracovními smlouvami či jak napsat životopis. Ukážeme vám, jak se vyznat v právu nebo jak být úspěšným nejen v práci.

Oslava narozenin v práci: Jak neudělat faux-pas?

12. 09. 2018

Někdo oslavy narozenin miluje, pro někoho jsou noční můrou. Oslava narozenin v práci pak může být nepříjemný zážitek pro všechny zúčastněné. Důležité je nastolit pravidla a ta dodržovat. V ideálním případě formu oslav na pracovišti určuje firemní politika. Pokud ne, je potřeba vše dobře promyslet.

Přečíst článek

Na co se zaměřit před nástupem do nové práce?

11. 09. 2018

Mnoho lidí se při současné situaci na trhu práce poohlížejí po novém zaměstnání. Než se k tomuto kroku odhodláte, musíte zvážit i mnoho dalšího. Co je vaší povinností před nástupem do nové práce a co vám může napovědět, že by se vám v nové firmě nemuselo líbit?

Přečíst článek

Pro jaké pozice je těžké najít zaměstnance?

10. 09. 2018

Český pracovní trh je v situaci, která se nelíbí většině zaměstnavatelům. Přesto některé firmy, regiony či obory mají větší problém s obsazením volných pracovních míst. Jaká místa to jsou a v jakých městech lidé pobírají nejvyšší mzdu, se dočtete v tomto článku.

Přečíst článek

Pracovní trh nabízí více volných míst, než je uchazečů

07. 09. 2018

Letošní červen byl na shánění práce ideální. Nezaměstnanost aktuálně klesla na 2,9 %. Na jedno pracovní místo tak připadlo 0,7 % uchazeče. Každý, kdo tedy chtěl, mohl práci najít. V praxi to však není až tak ideální, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Přečíst článek

Vedra v práci - Na co máte nárok?

06. 09. 2018

Neznáme téměř nikoho, kdo by přímo nezažil anebo se nestal svědkem kancelářské hádky o sílu zapnuté klimatizace. V těchto dnech je klimatizace záchranou mnoha zaměstnanců. Na co všechno máte při těchto sužujících vedrech v práci nárok?

Přečíst článek

Sabbatical: Neplacené volno aneb Co byste o něm měli vědět

05. 09. 2018

Sabbatical je jedním z mnoha firemních benefitů. Počet firem, které ho nabízejí, není vysoký. V čem ale spočívají krásy sabbaticalu? Nejen o tom, že tohle neplacené volno může zachránit vaší pracovní kariéru a předejít syndromu vyhoření se dočtete na následujících řádcích.

Přečíst článek

Diverzita pracovních týmů ve firmách: Jak je na tom Česko?

04. 09. 2018

Ženy, mladí po škole, starší generace, různé národnosti a věřící lidé se často setkávají s předsudky a diskriminací na pracovišti. Jak dokážou kolegové tolerovat a dokonce podporovat různorodost v pracovních týmech? Lepšíme se?

Přečíst článek

Jak se dá najít ideální zaměstnanec? Šéf Amazonu poradí

03. 09. 2018

Amazon je v zahraničí vyhledávaným zaměstnavatelem, pro kterého v současné době pracuje přes půl milionu lidí. Začátky však nebyly lehké, jelikož v roce 1995 začínala firma pouze s 10 zaměstnanci. Jeff Bezos, majitel firmy, vymyslel pro nábor pracovníků jednoduchý dotazník, který Amazon používá dodnes. V čem tkví jeho kouzlo?

Přečíst článek

Bankovnictví a pojišťovnictví – vysoké platy a dostatek zájemců?

30. 08. 2018

Pracovní trh bojuje o každého uchazeče a jinak tomu není ani v tak prestižních oborech jako je bankovnictví a pojišťovnictví. Vyšší platy se týkají jen specializovaných pozic a pracovníků back-office. Lidé si často myslí, že v bankách je nadstandardní odměňování, proto vás možná překvapí fakt, že průměrná mzda klientského pracovníka je okolo 26 000 Kč hrubého.

Přečíst článek

Životopis nové doby – jak se změnilo klasické CV?

29. 08. 2018

Časy, kdy firmy považovaly za relevantní pouze strukturovaný životopis podle šablony, už jsou dávno pryč. Personalisté jsou zahlcení stovkami e-mailu od žadatelů o práci. Jak mezi nimi se svým CV vyniknout?

Přečíst článek