Minimální mzda 2019: Jaké změny lze očekávat?

08. 11. 2018

Už několik let za sebou česká minimální mzda roste. Rok 2019 nebude v tomto ohledu výjimkou. O kolik minimální mzda poroste a může mít toto rozhodnutí v konečném důsledku fatální dopad na českou ekonomiku?

Přečíst článek

Jak se firma Teleperformance stala Dobrým andělem

08. 11. 2018

Každoroční interní soutěž mezinárodní firmy Teleperformance se již tradičně stala finanční podporou dobré vůle, odhodlání a spolupráce jejích zaměstnanců. Jak a komu česká pobočka této mezinárodní společnosti pomohla?

Přečíst článek

Co se vyplatí? Porovnání výhod zaměstnance a freelancera

07. 11. 2018

V tomto článku se pro vás snažíme porovnat výhody a nevýhody podnikání a zaměstnání. Kdo je to freelancer, pro koho je spíše vhodný pracovní úvazek a co se obecně těší větší oblibě?

Přečíst článek

Že skloubit práci a rodinu je nemožné? Poradíme, jak na to

07. 11. 2018

Chápeme váš strach z toho, že je nemožné skloubit práci a rodinu. My pro vás ale máme několik rad, jak se můžete věnovat nejen domácnosti, ale také péči o děti. Nezapomínejme současně na to, že partneři mohou být více než nápomocni.

Přečíst článek

Důchody 2019: budou vyšší, než byla vaše čistá mzda?

06. 11. 2018

Státní důchody mají v roce 2019 vzrůst, valorizace a princip solidarity tak může dokonce způsobit, že vaše čistá mzda bude nižší, než důchod, který v budoucnu obdržíte. Kdo si finančně polepší a kdy vás čeká odchod do důchodu?

Přečíst článek

Dostali jste výpověď? Jak reagovat na ztrátu zaměstnání

06. 11. 2018

Dostat výpověď znamená pro většinu lidí krok zpět. Pokud jste ale dostatečně připraveni, může pro vás tato změna znamenat i posun na tu správnou cestu. Než ji naleznete, můžete se opřít o pomoc v podobě práva na odstupné nebo podporu v nezaměstnanosti.

Přečíst článek

Jak poznat, že děláte tu správnou práci?

05. 11. 2018

Drtivá většina lidí v produktivním věku do práce jednoduše chodit musí. Je ovšem zásadní rozdíl mezi tím, jestli chodíte do zaměstnání rádi, máte dobré vztahy na pracovišti a práce vás naplňuje. Nebo je to naopak a práce pro vás představuje nezbytné zlo. Podívejte se, jak poznat, jestli děláte pro vás tu pravou práci, nebo je čas posunout se dál.

Přečíst článek

Myslete na důchod a hlídejte si, kolik máte odpracováno

05. 11. 2018

Výše důchodu se odvíjí od vašich příjmů a doby, po jakou jste byli zaměstnaní, platili jste si sociální pojištění nebo jste čerpali takzvanou náhradní dobu pojištění. Od roku 2019 budete muset mít odpracováno 35 let, abyste na důchod měli nárok. Máte přehled, kolik let už máte odpracováno? Poradíme vám, jak to zjistit.

Přečíst článek

Zonky: Finanční ředitel nemusí být yetti

02. 11. 2018

Pozice Zonky je na trhu peer-to-peer půjček velmi odlišná a zaměřuje se na kompletně odlišnou cílovou skupinu. Bez koho si finanční platformu Zonky nelze představit a kdo v současnosti stojí za projektem, který vznikl před 3 lety v České republice?

Přečíst článek

Na co máte nárok při pracovní cestě do zahraničí

02. 11. 2018

V roce 2018 máte nárok na vyšší cestovní náhrady. Kdy vám vzniká nárok na stravné v cizí měně a v jakých případech vám ho může zaměstnavatel snížit? Jaký způsob cesty si můžete vybrat a na kolik vás přijde?

Přečíst článek