Zahraniční firmy zkracují zaměstnancům pracovní týden

23. 10. 2018

Zdá se vám to jako sen? V novozélandské firmě zkusili tento experiment po dobu 2 měsíců. Zaměstnanci chodili do práce pouze 4 dny v týdnu, ale firma jim platila standardně za 5 dní. Výsledek? Větší efektivita a méně stresu mezi zaměstnanci. Rozhodně úspěch!

Přečíst článek

Oslava narozenin v práci: Jak neudělat faux-pas?

12. 09. 2018

Někdo oslavy narozenin miluje, pro někoho jsou noční můrou. Oslava narozenin v práci pak může být nepříjemný zážitek pro všechny zúčastněné. Důležité je nastolit pravidla a ta dodržovat. V ideálním případě formu oslav na pracovišti určuje firemní politika. Pokud ne, je potřeba vše dobře promyslet.

Přečíst článek

Nejlépe hodnocené firmy na VímVíc

02. 07. 2018

Už nám uběhl nějaký čas, takže pro vás máme další aktuální hodnocení zaměstnavatelů. Které firmy jsou na VímVíc nejlépe hodnoceny? Přidaly se nějaké nové, nebo hlavní příčky drží stálice na pracovním trhu? Mrkněte na to s námi.

Přečíst článek

Změna práce: Jak poznáte, že je čas jít dál?

26. 06. 2018

Změna práce je podstatné životní rozhodnutí, které je potřeba pečlivě zvážit. Stále častěji přemýšlíte, že chcete změnit práci, ale nedokážete se rozhodnout? VímVíc vám poradí, jak rozpoznat signály, že nadešel čas na změnu.

Přečíst článek

Plošné zvyšování platů v ČR: Firmám chybí kvalitní zaměstnanci

25. 06. 2018

Situace na trhu zaměstnání je pro mnoho zaměstnavatelů zoufalá. Chybí jim totiž kvalitní a spolehliví zaměstnanci. Firmy jsou tak nuceny nabízet i tisícové příspěvky, aby lidi nalákaly.

Přečíst článek

Firemní fotky na sociálních sítích: Proč je přidávat?

22. 06. 2018

Sociální sítě už dávno nejsou jen platformou pro zábavu. Firmy na nich vyhledávají a oslovují zaměstnance nebo si budují svůj firemní image. Jedno ale zůstává stejné, lidé chtějí, aby je sociální sítě bavily.

Přečíst článek

Firmy zahnané do kouta – Objevují se stále další benefity

13. 06. 2018

V současné době, kdy je minimální nezaměstnanost, si lidé mohou vybírat lepší práci. Nejvíce je poptávka po vyšších mzdách, lepších pracovních podmínkách a nejnovějším trendem jsou i firemní benefity. Společnosti si teď dávají více než jindy záležet, jaké výhody svým budoucím a současným zaměstnancům nabídnou.

Přečíst článek

Česká spořitelna spustila nové bankovnictví George

13. 06. 2018

V květnu tohoto roku spustila Česká spořitelna pro svých 1,5 milionu zákazníků nové internetové bankovnictví George, o kterém tvrdí, že je to i-banking budoucnosti. George Česká spořitelna tak nahrazuje Servis 24. Co přináší za novinky a jak se dále rozvíjí?

Přečíst článek

České dráhy: Kolik peněz vydělávají?

31. 05. 2018

V České republice České dráhy zajišťují většinu vlakové dopravy. Stoprocentním vlastníkem firmy je sice stát, ale od roku 2003 jsou České dráhy akciovou společností. Jak si České dráhy mezi ostatními dopravními společnostmi vedou?

Přečíst článek

Jak vypadá hodnocení firem působících v automobilovém průmyslu?

29. 05. 2018

Přinášíme vám další článek o tom, jak dopadá hodnocení konkrétních firem v daném odvětví. Chcete pracovat v automobilovém průmyslu a zajímá vás, jak takovou práci hodnotí samotní zaměstnanci? Mrkněte do našeho článku a dozvíte se, jak jsou zaměstnanci v automobilových firmách spokojeni.

Přečíst článek