Výše mzdy? Pro generaci Z není vůbec rozhodující

16. 11. 2018

Pro generaci Z přestává být, v porovnání s jejich rodiči a prarodiči, rozhodující výše mzdy. Co je pro mileniály opravdu důležité? Kvůli čemu jsou ochotni změnit zaměstnavatele? A má u nich větší šanci společensky odpovědná firma?

Přečíst článek

Dobrovolnictví Čechy neláká. Ochota stoupá s vidinou placeného volna

16. 11. 2018

Zapojujete se do dobrovolnictví v rámci svého volného času? Pak na sebe můžete být patřičně hrdí. Jaké výsledky vzešly z globálního průzkumu Workmonitor personálně poradenské společnosti Randstad? A zapojilo by se dobrovolnictví více Čechů, kdyby dostali placené volno?

Přečíst článek

Češi dostávají přidáno, přesto hledají lepší nabídky práce

15. 11. 2018

Češi dostali minulý rok přidáno. Velké procento z nich ale stále kouká po nabídkách práce. Co zaměstnance donutí ke změně zaměstnání? Správný manažer by měl rozeznat, v jakém okamžiku zaměstnanec ztrácí motivaci. Co je největším benefitem pro ženy, vysokoškoláky a muže?

Přečíst článek

Dojíždění do práce? Pro Čechy důvod ke změně zaměstnání

12. 11. 2018

Češi nejsou fanoušky dojíždění a stěhování se za prací. Průzkum ukazuje, jaké ukazatele mají vliv na klesající ochotu zaměstnanců pracovat dál od domova. Čím lze Čechům dojíždění do práce nejvíce kompenzovat? Chceme vůbec ještě pracovat v cizině a jaké jsou závěry průzkumu?

Přečíst článek

Co se vyplatí? Porovnání výhod zaměstnance a freelancera

07. 11. 2018

V tomto článku se pro vás snažíme porovnat výhody a nevýhody podnikání a zaměstnání. Kdo je to freelancer, pro koho je spíše vhodný pracovní úvazek a co se obecně těší větší oblibě?

Přečíst článek

Že skloubit práci a rodinu je nemožné? Poradíme, jak na to

07. 11. 2018

Chápeme váš strach z toho, že je nemožné skloubit práci a rodinu. My pro vás ale máme několik rad, jak se můžete věnovat nejen domácnosti, ale také péči o děti. Nezapomínejme současně na to, že partneři mohou být více než nápomocni.

Přečíst článek

Dostali jste výpověď? Jak reagovat na ztrátu zaměstnání

06. 11. 2018

Dostat výpověď znamená pro většinu lidí krok zpět. Pokud jste ale dostatečně připraveni, může pro vás tato změna znamenat i posun na tu správnou cestu. Než ji naleznete, můžete se opřít o pomoc v podobě práva na odstupné nebo podporu v nezaměstnanosti.

Přečíst článek

Jak poznat, že děláte tu správnou práci?

05. 11. 2018

Drtivá většina lidí v produktivním věku do práce jednoduše chodit musí. Je ovšem zásadní rozdíl mezi tím, jestli chodíte do zaměstnání rádi, máte dobré vztahy na pracovišti a práce vás naplňuje. Nebo je to naopak a práce pro vás představuje nezbytné zlo. Podívejte se, jak poznat, jestli děláte pro vás tu pravou práci, nebo je čas posunout se dál.

Přečíst článek

Jak a proč neztrácet motivaci při hledání práce

01. 11. 2018

Udržet si motivaci není jednoduché a mít podporu svých blízkých je v době hledání nové práce k nezaplacení. Dejte si načas a neskočte po první nabídce. Nezapomínejte, za čím jdete a co je pro vás podstatné. Tím podpoříte nejen vaše sebevědomí, ale také zvýšíte své šance při pohovoru.

Přečíst článek

Málo času a hodně práce? Poradíme, jak na time management

30. 10. 2018

Vstáváte brzy, v práci jste včas a přesčas. Domů přijdete pozdě s nechutí do čehokoliv jiného než spánku a vaši blízcí jen neradostně přihlížejí s myšlenkami na více společného času. Toto není scénář úspěchu, ale cesty k vyhoření. Nemusíte ale měnit práci, stačí se zaměřit na efektivitu.

Přečíst článek