Čeho se vyvarovat v odpovědích na pracovní nabídky

25. 10. 2018

V dnešním post-krizovém období se pracovní nabídky hledají zase o trochu lépe. Nezaměstnanost je na minimu a inzeráty jsou na každém virtuálním rohu internetu. Snad tedy postačí rozeslat automatické odpovědi a někdo se chytne. Pokud ale nevíte, jak správně odpovědět, mohli byste tak pouze ztrácet čas.

Přečíst článek

Věčné téma životopis: Co a proč v resumé raději neuvádět

15. 10. 2018

Chystáte se změnit práci a zasíláte zaměstnavateli váš životopis? Některé informace je dobré neuvádět, kvůli předsudkům mohou způsobit více škody než užitku. Jaké informace to jsou, jak můžete na pohovoru zaujmout a jaké otázky nejspíše uslyšíte?

Přečíst článek

Myšlení personalisty: Co rozhoduje o úspěchu při pohovoru

12. 10. 2018

Jak se připravit na pracovní pohovor a na co si dát před i během výběrového řízení pozor? Přinášíme vám několik tipů a rad, které mohou rozhodnout o vašem úspěchu při pohovoru.

Přečíst článek

Nevyšel vám pracovní pohovor? Co pro příště změnit

05. 10. 2018

Je přirozené, že se člověk cítí zklamaně, když mu po pohovoru přijde zamítavá odpověď. Podobné je to s každým neúspěchem. Je však důležité se ze svých nezdarů poučit. Utápění se v sebelítosti bez sebereflexe ničemu nepomůže. A navíc fakt, že vás zaměstnavatel, u kterého jste se ucházeli o práci, nepřijal, možná ani není vaše vina.

Přečíst článek

Fotka na životopis - poradíme vám, jakou zvolit

26. 09. 2018

Nový inzerát vám padnul do oka a zrovna tuhle pozici považujete za ideální? Byla by škoda, kdybyste kvůli mizernému CV nemohli na pohovoru ukázat, co ve vás je. Fotografie v životopisu je častým problémem. Jaké náležitosti má fotografie splňovat, jaké má mít rozměry a je vůbec důležitou součástí tohoto dokumentu?

Přečíst článek

Životopis nové doby – jak se změnilo klasické CV?

29. 08. 2018

Časy, kdy firmy považovaly za relevantní pouze strukturovaný životopis podle šablony, už jsou dávno pryč. Personalisté jsou zahlcení stovkami e-mailu od žadatelů o práci. Jak mezi nimi se svým CV vyniknout?

Přečíst článek

Budování osobní značky jako cesta k pracovním nabídkám

08. 08. 2018

Ve většině VímVíc článků v sekci "Pohovory bleskově" najdete skvělé tipy na předposlední krůček v podobě pohovoru, který vás dělí od práce, kterou si v tu chvíli určitě moc přejete. Já se teď s vámi, pohledem a zkušeností kariérového poradce a kouče, podívám na to, jak zvýšit počet pozvání na pohovory do firem, které se vám líbí.

Přečíst článek

Hledáte novou práci? Vsaďte na sociální sítě

19. 07. 2018

Pracovní anonce v tisku nebo inzeráty na nástěnkách jsou už dávno pasé a začíná se zdát, že ani pracovní portály nestíhají jít s dobou. Nadešel čas hledání práce na sociálních sítích!

Přečíst článek

Letní brigáda: Od kolika let můžete pracovat a kde brigádu hledat?

25. 05. 2018

Prázdniny jsou na spadnutí a je nejvyšší čas začít si hledat brigádu na léto. Víte, jaký je minimální věk brigádníka, kde brigády hledat a jak je to se smlouvou? Poradíme vám.

Přečíst článek