Ze zákoníku práce: Na co máte právo při odchodu z pozice šéfa

15. 10. 2018

Jiná firma, vlastní byznys, nespokojenost zaměstnavatele nebo prostě čas jít dál. Pro obyčejného zaměstnance složitá situace, jenže vy jste šéf. Výhody jako roční příjem za konkurenční doložku, či nové pracovní místo. Díky několika paragrafům ze zákoníku práce nemusí být vaše budoucnost vůbec zlá.

Přečíst článek

Slevy na daních pro studenty: Poradíme vám, jak ušetřit

11. 10. 2018

Zákony se mění každý rok a vy možná pátráte po tom, jakých slev můžete jako studenti v roce 2018 využít. Tento článek vám pomůže i v případě, že pro zaměstnavatele nepracujete od začátku roku. V jakém rozsahu pak můžete o vratku daně zažádat a jak tedy na daních ušetřit?

Přečíst článek

Diverzita pracovních týmů ve firmách: Jak je na tom Česko?

04. 09. 2018

Ženy, mladí po škole, starší generace, různé národnosti a věřící lidé se často setkávají s předsudky a diskriminací na pracovišti. Jak dokážou kolegové tolerovat a dokonce podporovat různorodost v pracovních týmech? Lepšíme se?

Přečíst článek

Podpora v nezaměstnanosti počítaná z průměrné mzdy? Může být velmi nízká

25. 07. 2018

V určitých případech se podpora v nezaměstnanosti neurčuje z výdělku v posledním zaměstnání, ale z průměrné mzdy. Taková podpora je bohužel velmi nízká.

Přečíst článek

Koupě auta – Je lepší nové nebo ojeté?

02. 07. 2018

Koupit si nové auto je jistě lákavá záležitost, nicméně je třeba si pečlivě zvážit, jestli se to skutečně vyplatí. Auto je spotřební zboží a každý rok klesá jeho cena o desítky tisíc korun. Proč tedy zvážit také „ojetinu“?

Přečíst článek

Negativní hodnocení od zaměstnavatele: Jak se bránit?

30. 06. 2018

Dostali jste od zaměstnavatele pracovní posudek, ve kterém kritizuje vaši práci, a vy máte pocit, že je to neoprávněné? Můžete se bránit. Poradíme vám, jak na to a jak je to s ušlou mzdou.

Přečíst článek

Dovolená 2018: Kdy rozhoduje o termínu volna zaměstnavatel?

28. 06. 2018

Chystáte se na dovolenou, ale nevíte, na co konkrétně máte nárok? Vždy je dobré si předem zjistit, jaké jsou požadavky a podmínky firmy, do které směřují vaše budoucí kroky. Ale i pro stávající zaměstnance je dobré znát pár uzákoněných faktů.

Přečíst článek

Sociální a zdravotní pojištění v případě rodiče v domácnosti

28. 06. 2018

Kromě starostí týkající se nákupu plenek, ovocných přesnídávek a strachu z nepřipravenosti musí rodiče řešit ještě platby za sociální a zdravotní pojištění. V jakém případě platbu uhradí stát a kdy se o ni musíte starat sami? Do jakého věku dítěte umožňuje stát rodičům zůstat doma bez starostí s placením? Vše se dozvíte níže.

Přečíst článek

Reklamace dovolené: Co vše můžete reklamovat?

28. 06. 2018

Dovolená je pro většinu lidí synonymem odpočinku a klidu. Všechno je pečlivě naplánované tak, aby se z volna dalo vytěžit maximum. Poradíme, co si počít, když to nevyjde.

Přečíst článek

Pozor na kontokorent: "Jít do mínusu" se nemusí vyplatit

25. 06. 2018

Kontokorent je příjemným způsobem, jak přežít do výplaty, pokud vám to zrovna nějaký měsíc nevyjde. Ne vždy se to ale vyplatí. My vám přinášíme podrobné informace o tom, na co si u kontokorentu dát pozor.

Přečíst článek