Právní tipy

Pracovní neschopenka 2018

15. 03. 2018

Pokud máte od doktora vypsanou pracovní neschopenku, jste povinen dodržovat režim práce neschopného jedince. Ale, co takový režim obnáší, není vždy jasné. Práce neschopný člověk může mít nárok na vycházky, ale také nemusí. Podrobnější informace najdete v našem článku.

Přečíst článek

Chyby v daňovém přiznání? Nevadí, máte nárok na opravu

14. 03. 2018

Pokud zjistíte, že jste udělali v daňovém přiznání chybu, tak nezoufejte! Občas se to může zkrátka stát každému z nás. Máte dvě možnosti, a to podat daňové přiznání opravné nebo dodatečné. Na následujících řádcích se dozvíte, jaký je mezi nimi hlavní rozdíl a také kdy které z nich podat.

Přečíst článek

5 tipů pro bezpečné investování

14. 03. 2018

Možná už jste také někdy přemýšleli o nějaké investici. Samozřejmostí je že investice mají svá rizika, a to je také důvod, proč se k tomu většina lidí ve výsledku neodhodlá. My pro vás ale máme 5 tipů, se kterými se už investic bát nemusíte.

Přečíst článek

Náhradní placené volno: Kdy vzniká nárok?

14. 03. 2018

Občas zkrátka nastanou situace, kdy je potřeba zajít si například k lékaři nebo třeba na úřad. Na většinu takových záležitostí si můžete vybrat náhradní placené volno. Kdy na to nárok máte, a kdy naopak už budete muset využít volno neplacené? Na to najdete odpovědi v našem článku.

Přečíst článek

Jak na daňové přiznání v důchodu?

13. 03. 2018

Velké množství důchodců v České republice si k důchodu přivydělává. A to buď formou nějakého pracovně-právního vztahu nebo jako OSVČ. Jak důchodci podávají daňové přiznání?

Přečíst článek