Právní tipy

Úroky z prodlení 2018

24. 05. 2018

Úroky z prodlení jsou jedinou možností, jak ze zákona postihnout dlužníka, který neplatí v dohodnutých termínech. Poradíme, jak je vypočítat a ukážeme, do jaké výše sahají.

Přečíst článek

Daň z nemovitosti: Nezapomeňte ji zaplatit

22. 05. 2018

Jako každý rok přináší květen povinnost pro všechny majitele nemovitostí a pozemků. Do 31. května 2018 je potřeba zaplatit daň z nemovitosti. Finanční správa už rozeslala složenky.

Přečíst článek

Už jste slyšeli o společném oddlužení manželů? Může vám výrazně pomoci

21. 05. 2018

Také se vám už někdy stalo, že vám vypadl nečekaně příjem a neměli jste z čeho splácet své půjčky? Nebo jste delší čas v pracovní neschopnosti a doma se vám kupí nezaplacené účty a složenky? V tomto případě je možné zažádat o společné oddlužení manželů.

Přečíst článek

Darování nemovitosti a vše, co je dobré vědět

21. 05. 2018

O darování nemovitosti je řeč většinou v případě, kdy se chtějí lidé vyhnout povinnostem a výdajům spojeným s vyřizováním pozůstalosti. Ačkoliv se ale tento způsob jeví jako ideální možnost, je třeba si nastudovat, jak darovat co nejvýhodněji a bez problémů.

Přečíst článek

Jak na žádost o rozvod? Ušetřete čas i peníze

20. 05. 2018

Rozvod je v posledních letech čím dál častějším koncem soužití manželského páru. Někdy má toto rozhodnutí hladký průběh, jindy ho doprovází plno komplikací. I v případě takové situace se dají ale ušetřit nějaké finance. Jak na to?

Přečíst článek