Právní rady

Znáte povinnosti zaměstnavatele v případě pracovního úrazu?

21. 09. 2018

Pokud dojde na pracovišti k pracovnímu úrazu, zaměstnavatel má plno povinností. Jak postupovat v případě pracovního úrazu, pokud chcete dostat spravedlivého odškodnění pracovního úrazu a jaké má povinnosti zaměstnanec, se dočtete níže.

Přečíst článek

Chcete pracovat v zahraničí? Představujeme program Working Holiday Kanada

20. 09. 2018

Zlepšit si angličtinu, trochu si přivydělat nebo prostě jen procestovat Kanadu a být součástí místní kultury? Důvodů k práci v zahraničí, v zemi javorového listu, může být několik. My jsme se rozhodli představit vám program Working Holiday Kanada, který vám dovolí skloubit vše výše zmíněné a ještě mnohem více.

Přečíst článek

Mladí lidé netuší, jak vysoký budou mít důchod

19. 09. 2018

Všichni lidé chtějí prožít poklidné stáří a být na důchod zajištění. Mladí lidé mají často představu, jaká by měla být výše důchodu, který budou pobírat. Mnoho z nich ale netuší, zda to odpovídá realitě.

Přečíst článek

Víte, zda máte nárok na porodné?

18. 09. 2018

Nárok na porodné mají rodiče s nejnižšími příjmy a od roku 2015 se vyplácí na první dvě děti. Výpočet výše příspěvku se odvíjí od mzdy v kalendářním čtvrtletí, které předcházelo narození dítěte. Na tuto dávku mají právo i OSVČ. Zjistěte, jestli se vás týká porodné 2018 a jaké jsou jeho podmínky.

Přečíst článek

Co dělat, když vám šéf zruší schválenou dovolenou?

13. 09. 2018

Čerpání dovolené je z velké části v rukou zaměstnavatele, který může nařídit, kdy a jak si ji můžete vybrat. Na kolik týdnů osobního volna máte podle zákoníku práce nárok, jak o něj požádat a jaké jsou podmínky, za kterých ho můžete čerpat? Co dělat v případě zrušení dovolené zaměstnavatelem a jak se bránit?

Přečíst článek

Oslava narozenin v práci: Jak neudělat faux-pas?

12. 09. 2018

Někdo oslavy narozenin miluje, pro někoho jsou noční můrou. Oslava narozenin v práci pak může být nepříjemný zážitek pro všechny zúčastněné. Důležité je nastolit pravidla a ta dodržovat. V ideálním případě formu oslav na pracovišti určuje firemní politika. Pokud ne, je potřeba vše dobře promyslet.

Přečíst článek

Vedra v práci - Na co máte nárok?

06. 09. 2018

Neznáme téměř nikoho, kdo by přímo nezažil anebo se nestal svědkem kancelářské hádky o sílu zapnuté klimatizace. V těchto dnech je klimatizace záchranou mnoha zaměstnanců. Na co všechno máte při těchto sužujících vedrech v práci nárok?

Přečíst článek

Diverzita pracovních týmů ve firmách: Jak je na tom Česko?

04. 09. 2018

Ženy, mladí po škole, starší generace, různé národnosti a věřící lidé se často setkávají s předsudky a diskriminací na pracovišti. Jak dokážou kolegové tolerovat a dokonce podporovat různorodost v pracovních týmech? Lepšíme se?

Přečíst článek

Odstupné při podání výpovědi ze strany zaměstnance? Je to možné

22. 08. 2018

V určitých případech je zaměstnavatel ze zákona povinen zaplatit odstupné zaměstnanci, kterému dal výpověď. O jaké situace se jedná? A je možné ho dostat, když dáte výpověď sami?

Přečíst článek

Jak podat výpověď a na co při tom nezapomenout?

20. 08. 2018

Někomu se podaří domluvit si se šéfem výpověď dohodou. Jinému se nepoštěstí, musí podat výpověď z pracovního poměru a čekat, až vyprší výpovědní lhůta. Jak výpověď správně napsat a jak při jejím podávání postupovat?

Přečíst článek