Oprostěte se od mýtů o podnikání a postavte na vlastní nohy

22. 10. 2018

Stále dokola přemýšlíte o vlastním projektu, ale nemůžete pro jeho realizaci posbírat dostatek odvahy? Možná je to proto, že jste uvěřili mýtům, které v naší společnosti neustále kolují.

Přečíst článek

Přestávky v práci: Co byste o nich měli vědět?

16. 08. 2018

Mám toho nad hlavu, nevím, co dřív, už pět minut mám být na schůzce... Kdybychom pokaždé, když slyšíme tato slova, dostali stokorunu, bylo by v Čechách hodně milionářů. Nebo by si hodně z nás vydělalo alespoň pár tisíc. Neukrajujeme si ale z „přestávkového koláče“ příliš málo? Na co vlastně máme právo? To, se dočtete níže.

Přečíst článek

Proč mají Češi strach z podnikání?

15. 08. 2018

Vidina vlastního byznysu láká v Čechách každého druhého zaměstnance. Pro radikální změnu se však rozhodne jen 15 % z nich. Proč tedy zbytek setrvává v zaměstnaneckých poměrech a „živí“ se tak pocitem falešné jistoty?

Přečíst článek

Změna v paušálech u OSVČ

02. 07. 2018

Osoby samostatně výdělečně činné (klasičtí živnostníci, ale také třeba svobodná povolání, soukromí zemědělci nebo lidé s příjmy z pronájmu) se už od roku 2005 můžou rozhodnout, jestli si povedou standardní daňovou evidenci či účetnictví, nebo se rozhodnou pro takzvané výdajové paušály.

Přečíst článek

Startupér vs. živnostník – Jak vnímají pracovní prostředí?

02. 07. 2018

Startup je jednou z nejmodernějších forem podnikání. Zatímco startupy se zaměřují především na online svět, živnostníci poskytují služby tradičně. Co si o podnikání obě strany myslí a jak jsou s ním spokojené, zjistila studie Startup Report.

Přečíst článek

Střední odborná učiliště? O čerstvě vyučené absolventy je enormní zájem

28. 06. 2018

Ustálené rčení říká, že řemeslo má zlaté dno. V době rekordně nízké nezaměstnanosti to platí dvojnásob a o vyučené řemeslníky je obrovský zájem. O jaké profese je největší poptávka?

Přečíst článek

Evidence tržeb online? Malí podnikatelé budou osvobozeni

26. 06. 2018

Jen co se zapojily téměř všechny ekonomické subjekty do Elektronické evidence tržeb, navrhuje vláda novelu zákona, ve které se budou mírnit určitá opatření. Především jsou ve hře určité úlevy pro malé podnikatele.

Přečíst článek

Plánovaná dálnice v Česku má propojit hlavní města

25. 06. 2018

Stát plánuje spojit krajská města stovkami kilometrů nových dálnic. Povedou po obvodu České republiky na rozdíl od většiny dálnic, které začínají nebo končí často v Praze. Řidičům by to tak mělo dát možnost volby rychlejší dopravy, aby nemuseli jezdit po silnicích první třídy.

Přečíst článek

ŠKODA koupila finského výrobce tramvají

25. 06. 2018

Od roku 2015 měl podnik Škoda Transportation většinový podíl ve finské společnosti Transtech, která vyrábí tramvaje a vlaky. Letos v květnu Škoda dokoupila zbývající podíl.

Přečíst článek

Firemní fotky na sociálních sítích: Proč je přidávat?

22. 06. 2018

Sociální sítě už dávno nejsou jen platformou pro zábavu. Firmy na nich vyhledávají a oslovují zaměstnance nebo si budují svůj firemní image. Jedno ale zůstává stejné, lidé chtějí, aby je sociální sítě bavily.

Přečíst článek