Podnikání

Změna v paušálech u OSVČ

02. 07. 2018

Osoby samostatně výdělečně činné (klasičtí živnostníci, ale také třeba svobodná povolání, soukromí zemědělci nebo lidé s příjmy z pronájmu) se už od roku 2005 můžou rozhodnout, jestli si povedou standardní daňovou evidenci či účetnictví, nebo se rozhodnou pro takzvané výdajové paušály.

Přečíst článek

Střední odborná učiliště? O čerstvě vyučené absolventy je enormní zájem

28. 06. 2018

Ustálené rčení říká, že řemeslo má zlaté dno. V době rekordně nízké nezaměstnanosti to platí dvojnásob a o vyučené řemeslníky je obrovský zájem. O jaké profese je největší poptávka?

Přečíst článek

Evidence tržeb online? Malí podnikatelé budou osvobozeni

26. 06. 2018

Jen co se zapojily téměř všechny ekonomické subjekty do Elektronické evidence tržeb, navrhuje vláda novelu zákona, ve které se budou mírnit určitá opatření. Především jsou ve hře určité úlevy pro malé podnikatele.

Přečíst článek

Plánovaná dálnice v Česku má propojit hlavní města

25. 06. 2018

Stát plánuje spojit krajská města stovkami kilometrů nových dálnic. Povedou po obvodu České republiky na rozdíl od většiny dálnic, které začínají nebo končí často v Praze. Řidičům by to tak mělo dát možnost volby rychlejší dopravy, aby nemuseli jezdit po silnicích první třídy.

Přečíst článek

ŠKODA koupila finského výrobce tramvají

25. 06. 2018

Od roku 2015 měl podnik Škoda Transportation většinový podíl ve finské společnosti Transtech, která vyrábí tramvaje a vlaky. Letos v květnu Škoda dokoupila zbývající podíl.

Přečíst článek

Firemní fotky na sociálních sítích: Proč je přidávat?

22. 06. 2018

Sociální sítě už dávno nejsou jen platformou pro zábavu. Firmy na nich vyhledávají a oslovují zaměstnance nebo si budují svůj firemní image. Jedno ale zůstává stejné, lidé chtějí, aby je sociální sítě bavily.

Přečíst článek

Teleperformance Česká republika se může pochlubit oceněním Progresivního zaměstnavatele

15. 06. 2018

Teleperformance Česká republika jako leadr v poskytování služeb kontaktních center vyhrála prestižní ocenění.

Přečíst článek

Levné zásilky z Číny: Výjimka DPH bude končit

15. 06. 2018

Levné nákupy na čínských e-shopech jsou stále populárnější a zásilek z této země rapidně přibývá. Lákadlem bylo hlavně osvobození od DPH, ale to by mělo v nejbližších letech skončit. Největší čínský gigant bude ale například doručovat své zboží z Jenče u Prahy.

Přečíst článek

Česká spořitelna spustila nové bankovnictví George

13. 06. 2018

Česká spořitelna představila nové internetové bankovnictví George, o kterém tvrdí, že je to i-banking budoucnosti. George Česká spořitelna tak nahrazuje Servis 24. Co přináší za novinky?

Přečíst článek

Nové vlaky Regiojet budou mít až 18 vozů

12. 06. 2018

Soukromý železniční dopravce Regiojet letos v květnu představil veřejnosti nejnovější model. Dvě lokomotivy Traxx od kanadského výrobce Bombardier budou jezdit v provozu na trase Praha – Ostrava. Počítá se však i s mezistátními linkami na Slovensko a Rakousko.

Přečíst článek