Jak a na co vydělávají na brigádách čeští studenti

19. 11. 2018

Velké množství Čechů si při studiu přivydělává. Pracujících studentů je dokonce podstatně více, než tomu bylo u generace jejich rodičů. Kolik je to přesně procent? Připravili jsme pro vás několik tipů, jak a na čem lze ušetřit.

Přečíst článek

Mobbing a bossing: jak reagovat na šikanu na pracovišti

14. 11. 2018

Mobbing a bossing jsou formy šikany na pracovišti, které mají mnoho podob. Jedná se o běžnou situaci a co vede lidi k takovému chování? Následky mohou být nedozírné. Jak na šikanu na pracovišti reagovat?

Přečíst článek

Invalidní důchod čekají změny. Přijde jeho zvýšení?

13. 11. 2018

Podle ČSSZ je v České republice přibližně 422 tisíc invalidních důchodců. Všichni od ledna 2019 mohou počítat s vyššími příjmy. V článku najdete informace o tom, kdo má na tuto dávku nárok, jak zažádat o invalidní důchod a koho přesně se zvýšení týká. Dozvíte se také, o kolik si přilepšíte a jaký to bude mít vliv na státní rozpočet.

Přečíst článek

Že skloubit práci a rodinu je nemožné? Poradíme, jak na to

07. 11. 2018

Chápeme váš strach z toho, že je nemožné skloubit práci a rodinu. My pro vás ale máme několik rad, jak se můžete věnovat nejen domácnosti, ale také péči o děti. Nezapomínejme současně na to, že partneři mohou být více než nápomocni.

Přečíst článek

Na co máte nárok při pracovní cestě do zahraničí

02. 11. 2018

V roce 2018 máte nárok na vyšší cestovní náhrady. Kdy vám vzniká nárok na stravné v cizí měně a v jakých případech vám ho může zaměstnavatel snížit? Jaký způsob cesty si můžete vybrat a na kolik vás přijde?

Přečíst článek

Jak se rozhodnout, pokud máte dvě nabídky práce

24. 10. 2018

Obdrželi jste dvě nabídky práce a rozhodnutí musí padnout v následujících dnech? Výše mzdy je zcela jistě důležitá, rozhodovat byste se ale neměli pouze dle tohoto kritéria. Jaké další otázky byste si měli položit?

Přečíst článek

Nové trendy v HR: co říkají odborníci

17. 10. 2018

Nejen konkurenční boj na trhu práce by měl vést k tomu, že společnosti a personalistika se budou v roce 2019 soustředit více na automatizaci a technologické inovace. Jak by mohl pro HR vypadat příští rok a co jsou nové trendy v této oblasti?

Přečíst článek

Slevy na daních pro studenty: Poradíme vám, jak ušetřit

11. 10. 2018

Zákony se mění každý rok a vy možná pátráte po tom, jakých slev můžete jako studenti v roce 2018 využít. Tento článek vám pomůže i v případě, že pro zaměstnavatele nepracujete od začátku roku. V jakém rozsahu pak můžete o vratku daně zažádat a jak tedy na daních ušetřit?

Přečíst článek

Jak na teambuilding aneb čeho se na firemní akci vyvarovat

09. 10. 2018

Teambuildingy jsou vesměs mezi zaměstnanci oblíbené. Jak se ale přesto vyhnout otráveným účastníkům a co může udělat firemní akci nezapomenutelnou, když její výběr padne na vás? Také o tom, čeho se raději na firemní akci vyvarovat, abyste se druhý den nemuseli bát přijít do práce, se dočtete níže.

Přečíst článek

Skutečně musí být všichni ve firmách při změně aktivní?

03. 10. 2018

Asi už se k vám také doneslo, že musíte být ve firmě aktivní a inovativní. Neustále přicházet s novými nápady a zlepšováky. Díky tomu můžete mít pocit, že se podílíte na chodu firmy a měníte ji. Proč je tedy aktivních jen 50 % zaměstnanců ve firmách?

Přečíst článek