Ostatní rady

Chcete pracovat v zahraničí? Představujeme program Working Holiday Kanada

20. 09. 2018

Zlepšit si angličtinu, trochu si přivydělat nebo prostě jen procestovat Kanadu a být součástí místní kultury? Důvodů k práci v zahraničí, v zemi javorového listu, může být několik. My jsme se rozhodli představit vám program Working Holiday Kanada, který vám dovolí skloubit vše výše zmíněné a ještě mnohem více.

Přečíst článek

Mladí lidé netuší, jak vysoký budou mít důchod

19. 09. 2018

Všichni lidé chtějí prožít poklidné stáří a být na důchod zajištění. Mladí lidé mají často představu, jaká by měla být výše důchodu, který budou pobírat. Mnoho z nich ale netuší, zda to odpovídá realitě.

Přečíst článek

Víte, zda máte nárok na porodné?

18. 09. 2018

Nárok na porodné mají rodiče s nejnižšími příjmy a od roku 2015 se vyplácí na první dvě děti. Výpočet výše příspěvku se odvíjí od mzdy v kalendářním čtvrtletí, které předcházelo narození dítěte. Na tuto dávku mají právo i OSVČ. Zjistěte, jestli se vás týká porodné 2018 a jaké jsou jeho podmínky.

Přečíst článek

Odstupné při podání výpovědi ze strany zaměstnance? Je to možné

22. 08. 2018

V určitých případech je zaměstnavatel ze zákona povinen zaplatit odstupné zaměstnanci, kterému dal výpověď. O jaké situace se jedná? A je možné ho dostat, když dáte výpověď sami?

Přečíst článek

Jak podat výpověď a na co při tom nezapomenout?

20. 08. 2018

Někomu se podaří domluvit si se šéfem výpověď dohodou. Jinému se nepoštěstí, musí podat výpověď z pracovního poměru a čekat, až vyprší výpovědní lhůta. Jak výpověď správně napsat a jak při jejím podávání postupovat?

Přečíst článek

Na co si dát pozor při práci přes agenturu?

25. 07. 2018

Chystáte se pracovat přes agenturu? Pak je dobré si předem zjistit, jaké má taková agentura vůči zaměstnancům povinnosti, co smí a nesmí, a jak se případně bránit proti špatnému zacházení a nedodržování zákonů. S tím vším vám poradí náš nový článek.

Přečíst článek

Jak postupovat po rodičovské, pokud ještě nechcete do práce?

02. 07. 2018

Je obecně známé, že právě matky po rodičovské dovolené se často nedokážou naplno vrátit do práce. Je pro ně těžké skloubit pracovní nasazení s péčí o děti. Jaké mají možnosti a jak to řešit se zaměstnavatelem? Čtěte více v tomto článku.

Přečíst článek